מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

טיפים לקניית רכב חדש או משומש

מעוניינים לרכוש רכב? להלן כל המידע לו אתם זקוקים לפני שאתם לוחצים ידיים

מערכת קמש | 19/5/14
מתוך קטגוריית פרטי

קניית רכב נחשבת להוצאה השנייה בגודלה לאחר רכישת דירה. בהבדל מדירה שאותה רוכשים לרוב פעם אחת בחיים או פעמיים, רכישת רכב נעשית אחת לכמה שנים ובכל פעם הרכבים נעשים מתקדמים יותר, חסכוניים יותר ומעוצבים בסגנונות חדשים. אם אתם עומדים לפני רכישת רכב מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי להכיר מקרוב את הדגמים והאפשרויות העומדות בפניכם כדי להגיע להחלטה מושכלת שתהיה מתאימה לצרכים שלכם ולתקציב העומד לרשותכם.

כמה צורות לרכישת רכב

כמה צורות לרכישת רכב
רכישת רכב יכולה להיעשות בכמה צורות שונות וכל אחד בוחר בצורה המתאימה לו לפי התקציב העומד לרשותו. שלוש הצורות המקובלות לרכישת רכב בארץ הן:

רכישת רכב חדש מהיבואן – מדובר על רכב חדש לחלוטין שניתן להזמינו לפי סטנדרט קיים, או לפי מפרט שאתם תזמינו באופן מיוחד. המפרט מאפשר הזמנה של תוספות שונות בחלקים המכאניים של הרכב, באביזרי הנוחות של הרכב, באביזרים האלקטרוניים וכדומה.

רכב יד שנייה – מדובר ברכבים בני כמה שנים שלרוב רוכשים אותם מאנשים פרטיים. רכבים אלה נמכרים על פי מחירי מחירון שנקבעים לסוגים והדגמים השונים ושנת הייצור של הרכב.

רכב בליסינג – גם צורת רכישה זו נפוצה בארץ ולמעשה מדובר בשיטת מכירה המאפשרת לקונה לפרוס את התשלומים עבור הרכב לתקופה ארוכה שמכונה תקופת הליסינג ובסופה הוא יכול להחליט האם הרכב יעבור על שמו או שימשיך לתקופת ליסינג חדשה עם רכב חדש.

כיצד לבחור רכב

בחירת רכב נעשית לפי תקציב וייעוד. אנשים הזקוקים לרכב משפחתי המיועד לנסיעות יומיומיות לעבודה ולנסיעות עם כל המשפחה לטיולים וחופשות יחפשו רכב שונה מזוג צעיר ללא ילדים שאוהבים למצות את הנסיעה ולמתוח את חווית הנהיגה. אנשים העובדים עם הרכב שיש להם משפחה יחפשו רכב שיוכל לשרת אותם לשני הצרכים הללו וכיוצא באלה.

הדברים החשובים שיש לבדוק בעת בדיקת הרכבים הם:

• המוניטין של הרכב ושם היצרן
• הדגם הספציפי והמפרט הטכני שלו
• צריכת הדלק של הרכב בתוך העיר ומחוץ לעיר
• תקופת האחריות הניתנת על הרכב
• תדירות הטיפולים התקופתיים
• עלות חלקי החילוף
• ועוד

על מנת לקבל תשובות ענייניות בנושאים אלה ניתן לבדוק את הרכבים המתאימים לכם באתרי האינטרנט השונים, אבל אין להסתפק בכך. חשוב לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע כדוגמת מכונאי רכב שאתם סומכים עליו שיוכל לספר לכם מה התדירות שכל רכב מבקר במוסך בממוצע, מה הם התקלות הנפוצות בכל אחד מהרכבים ומה עלות התיקונים הממוצעת. אינפורמציה זו חשובה ביותר כי לעיתים השקעה של עוד כמה אלפי שקלים תתקזז לכם בעתיד במידה ולא תזדקקו לטיפולים ולתיקונים בתדירות גבוהה. בנוסף, מומלץ להגיע לאולמות התצוגה ולבקש לעשות נסיעת מבחן ברכב כדי להרגיש אותו על הכביש ולהיות בטוחים שאתם מקבלים את מה שמבטיחים לכם.

ברכישת רכבים יד שנייה יש חובה לקחת את הרכב למוסך לבדיקה מכאנית מקיפה ויש לבדוק היטב את מד הקילומטרים של הרכב, כמה ידיים עבר, ההיסטוריה שלו לרבות תיקונים ותאונות וכדומה.
מערכת קמש | 19/5/14