מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כל מה שצריך לדעת על שברולט קאמרו

חובבי הרכבים האמריקאיים לא יכולים להרשות לעצמם לוותר על נהיגה בדגם קאמרו מבית שברולט. במאמר הבא נציע סקירה קצרה של שברולט קאמרו ונסביר מה ההבדלים בינה לבין רכבים אחרים בקטגוריה

| 30/4/14
מתוך קטגוריית פרטי

שברולט היא אחת מיצרניות הרכב המוכרות ביותר בעולם, בין היתר בשל דגמים פופולאריים ומפורסמים כגון קאמרו. החברה נוסדה בשנת 1911 והפכה להיות חלק מג'נרל מוטורס כבר בשנת 1917, אולם לאורך השנים היא הציגה לא מעט דגמים בולטים. מלבד קמארו רצוי לציין את הקורבט, האימפלה, האוויאו וכמובן הבלייזר. על אף היותה מותג עממי מצליחה שברולט לצבור לעצמה קהל מעריצים אדוק, הכולל בעיקר חובבי הגה ועיצובים אמריקאיים.

שברולט קאמרו מכונית הפוני של יצרנית הרכב האמריקנית - הוצגה לראשונה בשנת 1966 ועוצבה במטרה לספק תחרות למותג המצליח של פורד מוסטנג. ההנעה האחורית של הקאמרו קטנה יחסית ויש לה מרכיבים חופפים עם פונטיאק פיירבירד המוכרת לכולנו מסרטים הוליוודיים של שנות ה-70. הייצור של שברולט קאמרו נפסק בשנת 2002 אולם מכונית הקונספט החדשה הוצגה שוב בשנת 2006, בעוד בשנת 2010 הושק הדור החמישי בארצות הברית ובשנת 2012 הוא הגיע גם לאירופה.

מה מיוחד בשברולט קאמרו?

רצוי להתמקד בדור החמישי של הקאמרו על מנת להבין מה כל כך מיוחד בה. ראשית, מבחינת העיצוב מציעה קאמרו עדכונים הבאים לידי ביטוי בחזית מתוחה, בפנסים קדמיים ובפגושים בסיומת קרבון. אי אפשר להתעלם גם ממכסה המנוע המכיל כונס חדש או מהמרכב הנמוך המגיע יחד עם מתלים קשוחים ושלדה חדשנית.

שנית, לחלק מהדגמים של קמארו יש את כל הנתונים להתחרות במכוניות הספורט המובילות:
- מנוע 8V עם 400 כוחות סוס
- תיבת הילוכים ידנית עם שש מהירויות
- צלחות בלם קרמיים
- צמיגי פיראלי במידות 305/30/19
- נפח של 7,000 סמ"ק
- הנעה אחורית ודיפרנציאל מוגבל החלקה
- מהירות מירבית של 280 קמ"ש

יש לציין כי טווח המחירים של קאמרו אינו מעמיד אותה כאופציה לכל כיס. בארצות הברית עומד המחיר על כמעט 200,000 ש"ח, בעוד בישראל הוא צפוי אפילו לטפס כלפי מעלה באופן משמעותי. זהו רכב המהווה סמל סטטוס ומצליח לשמור על מעמד כבר עשרות שנים. מצד שני, קיימות גם גרסאות מתונות יותר מהן ניתן ליהנות בדגמים משנתונים קודמים.

הסמליות התרבותית של שברולט קאמרו

דגמי קאמרו של שברולט זכו ללא מעט אזכורים במוצרי תרבות פופולאריים כגון שירים, סרטים וסדרות טלוויזיה. רק לאחרונה הופיע הדגם האחרון של החברה בסדרת סרטי "הרובוטריקים", כמו גם בסרטים "מהיר ועצבני" ובמשחקי מחשב. המכונית הזו היא חלק בלתי נפרד מהרפרטואר האמריקאי ולכן חברת שברולט מציבה אותה בחזית. רכבי קאמרו זוכים להצלחה בכל רחבי העולם ומבוססים לא מעט על נוסטלגיה.
| 30/4/14

קבצים רלונטים