מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

השכרת קרוואנים לקראת יציאה לחופשה

לא חייבים לגייס את הרכב הפרטי ולבזבז הון תועפות על דלק וביטוח על מנת ליהנות מחופשה של פעם בחיים. האפשרות של השכרת קראוונים זוכה בשנים האחרונות להצלחה גם בקרב הישראלים ובמאמר הבא נסביר מדוע

| 28/4/14
מתוך קטגוריית פרטי

קראוון נקרא בעברית "מעונוע" והוא מורכב מהמילים מעון ותנועה. הגדרה זו מבהירה את התפקיד של קראוון בתור כלי רכב ייחודי, המאפשר בילוי של שעות ארוכות בתוך חלל סגור, דינאמי ונייד. קראוונים מיוצרים במגוון דגמים וכיום ניתן למצוא אותם בכל רחבי העולם המערבי. הם משמשים לתיירות, פנאי, בילוי ונפש ויש להם גם תפקיד תרבותי חשוב. קראוונים מייצגים דרך חיים חופשית הבאה לידי ביטוי בשילוב בין מגורים לטיולים. הקראוון עונה על צרכים מגוונים ומציע תנאים אופטימאליים של הלנה, בישול, אכילה, רחצה ושירותים. כל אלו הופכים את האופציה של השכרת קרוואנים לפופולארית גם בקרב חובבי הטיולים והחופשה.

השכרת קראוונים היא פתרון מצוין עבור בני זוג, בעלי משפחות וחברים המעוניינים לבלות יחד. אפשר לשכור את הקראוון במקומות שונים בארץ ולהגיע איתו כמעט לכל אתר, שמורת טבע או יעד. הנסיעה בקראוון נוחה מאוד ואינה דורשת רקע מיוחד. מעבר לכך, קראוון הוא כלי תחבורה בטוח, חזק ויעיל. חופשה בקראוון מבוססת על ניתוק מהשגרה ועל בילוי של חוויה אינטנסיבית ויצירת זמן איכות משותף.

סוגי קראוונים

מבחינה מוטורית יש סוגים שונים של קראוונים וההבדלים ביניהם מבוססים על מספר נתונים טכניים. הקראוון היוקרתי ביותר הוא בדרגה A ומבחוץ הוא נראה כמו אוטובוס, לעומת הקראוון הקלאסי המוגדר בתור רמה C ומאופיין בבליטה מעל קבינת הנהג. בליטה זו מכילה בתוכה בדרך כלל את המיטה הזוגית המתאימה עבור בני זוג צעירים, מבוגרים או משפחות עם ילדים.
סוג אחר של קראוון נפוץ בכבישי ישראל הוא זה הנגרר על ידי רכב בעזרת וו גרירה אחורי. הוו המתאים עבור המשימה הוא מסוג "תפוח" ואליו ניתן לחבר את הקראוון ללא חשש. בנוסף, יש קראוון הנגרר על ידי טנדר או משאית בעזרת התקן גרירה רוכן, אך הוא פחות נפוץ בארץ ומתאים בעיקר למסלולים ארוכים.

היתרונות של השכרת קרוואנים

יש מספר יתרונות אותם ניתן לזהות בהשכרת קרוואנים לטובת חופשה:
א. חיסכון בעלויות – משתלם יותר לשכור קראוון עבור כל המשפחה או יחד עם חברים, מאשר לשאת בהוצאות הדלק, הביטוח והבלאי של רכב פרטי.
ב. תנאים – קראוונים מותאמים לנסיעות ממושכות ולכן התנאים בהם אידיאליים. הקרוואן מתוחזק ברמה גבוהה ונבדק לעיתים קרובות על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומיומנים.
ג. קהל יעד – הקראוון הוא פתרון תחבורה המתאים לקהלי יעד מגוונים. מלבד משפחות, בני זוג וקבוצות של רוכבי אופניים, אפשר לברר לגבי השכרת קראוון למי שמעדיף אוכל ביתי, מבשל בעצמו או שומר על כשרות.
| 28/4/14