מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

רכבים לנכים

נכים ובעלי מוגבלויות מוזמנים להשתמש במוצרים מיוחדים המבטיחים עבורם חווית נהיגה ונסיעה ברמת בטיחות גבוהה. אחד המוצרים הנותנים מענה מדויק על הצורך הזה הוא מעלון. במאמר הבא נבין מהם מעלונים לנכים ונסביר כיצד מתאימים אותם לפי סוג הרכב

מערכת קמש | 7/4/14
מתוך קטגוריית פרטי

מהו מעלון?

מהו מעלון?
מעלון הוא מוצר ייחודי המותאם לדרישות של נכים ובעלי מוגבלויות. זו היא פלטפורמה בטיחותית המותקנת לרוב בחלק האחורי של הרכב, או לצד אחת הדלתות. המטרה של המעלון היא לשפר את הנגישות של הרכב עבור נכים ובעלי מוגבלויות בכל הגילאים. המשטח בבסיס המעלון מתפצל ומתקפל אוטומטית באמצעות לחיצת כפתור, הנמצא לצד תיבת השליטה של הנהג או לצד המכשיר עצמו. כאשר המעלון פתוח נשארת גם הדלת של הרכב פתוחה, במטרה למנוע מצב של סגירה בלתי רצויה.

מעלונים לנכים בנויים מחומרי גלם איכותיים, עמידים ומיוחדים. מסגרת פלדה עמידה מבטיחה את היציבות של המעלון בשינוע נכים בעלי משקל כבד, בעוד משאבה הידראולית אחראית על כניסה ויציאה מהירים מתוך הרכב. מעלונים לנכים מאפשרים עצמאות רבה ונחשב פתרון משמעותי בשיפור איכות החיים עבור קשישים, נכים ובעלי מוגבלויות.

היתרונות של מעלונים לנכים

בהשוואה לאביזרי עזר אחרים מציעים מעלונים מספר יתרונות ייחודיים:

- גישה חופשית לדלת הרכב גם מנקודות איסוף מאולתרות
- משטח מונע החלקה לשיפור היציבות
- מייסבים עמידים ומגורזים בכל הצירים המרכזיים
- ציפוי למניעת חלודה או שחיקה
- גימור מבריק ומראה אסתטי מרשים
- מערכת גיבוי מכאנית למקרה תקלה במערכת האוטומטית

מבחינת הנהג, מעלונים לנכים אינם פוגעים בשדה הראייה. כדאי לבחור מעלון העולה בקנה אחד עם גודל הרכב ועם צרכי הנכה. יש משטחי מעלונים מתקפלים ומעלונים עם מעצורים בתוך ומחוץ לרכב. גם מעלון עם הפעלה שקטה וחלקה עשוי להוות יתרון משמעותי, בעיקר לאור העובדה שמדובר על מוצר יציב וקומפקטי. המעלון אינו תופס מקום בתא האחסון של הרכב או לצד שאר המושבים. הוא משתלב באופן מושלם ברכב וניתן להשתמש בו לאורך שנים ללא צורך בפעולות תחזוקה מיוחדות.

שיקולים לקראת התאמה של מעלון לרכב

יש מספר שיקולים אותם כדאי לקחת בחשבון לפני שרוכשים מעלונים או מתאימים אותם לרכב קיים. ראשית, כדאי להתייעץ עם רופא המתמחה במצבו של המוגבל ולהתעניין לגבי פתרונות ההרמה המתאימים עבורו. שנית, רצוי להשוות בין מוצרים שונים ולבדוק מה כולל המפרט הטכני שלהם. מעלונים איכותיים שווים את ההשקעה היות והרכישה שלהם מתבצעת אחת לתקופה ארוכה בלבד. מעבר לכך, מאוד כדאי לקחת מידות ולוודא שהמעלון מתאים לרכב מבחינת התנאים שהוא מציע.
לסיכום, רכבים עם מעלונים מייצגים את העתיד של אביזרי העזר עבור אוכלוסיית הנכים ובעלי המוגבלויות. בעבר ניתן היה למצוא מעלונים לנכים רק בבתים ודירות, אולם כיום הם מהווים חלק משמעותי ובלתי נפרד גם מהנהיגה.

באדיבות אי טי שיקום- כל סוגי הציוד לנכים
מערכת קמש | 7/4/14