מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

משאית להובלה

מעוניינים לפתוח עסק הובלות? יודעים כיצד לבחור משאית מתאימה?

מערכת קמש | 26/3/14
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

החלטתם להתחיל בקריירת הובלות ואתם לא יודעים באיזו משאית לבחור לצורכי ההובלה? הכתבה הבאה תספק לכם את כל המידע הנדרש לבחירת משאית להובלה.
לאחר שהחלטתם על פתיחת חברת הובלה וקיבלתם את אישור העוסק המורשה, זה הזמן לבחור משאית הובלה באמצעותה תובילו רהיטים, תכולות משרד, תכולות דירה בהובלות קטנות וגדולות, הובלות ציוד מכאני ועוד. אז לפני שאתם מחליטים, יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת על משאיות להובלות.

פוליסה

דבר ראשון שעליכם להקפיד עליו ברכישת המשאית הוא לוודא כי יש למשאית שלכם תעודת פוליסה תקינה. פוליסת המשאית כוללת את מספר הדגם, אותו תציגו ביום חתימת החוזה עם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. במידה ולא תציגו פוליסה ללקוחותיכם, לא תוכלו להתקדם בתהליך חתימת החוזה מאחר וזו תעודת הביטוח שלכם.

מיקום

דבר שני שיעזור לכם לסנן לפיו את היצע המשאיות טרם הרכישה הוא מיקום מוכר המשאית. בין אם אתם קונים משאית חדשה "מהניילון" ובין אם זו משאית מיד שנייה ומעלה, מומלץ לבחור במוכר שנמצא בקרבת מקום אליכם. למשל אם אתם מתגוררים באזור ירושלים ולפיכך החלטתם לפתוח חברת הובלות בירושלים, בחרו במוכרים הנמצאים בסביבת מגוריכם. כך לא תצטרכו לטרוח בנסיעה ארוכה ויקרה ולא תבזבזו זמן יקר לבדיקת כל משאית, הרי שלא כל משאית שתבדקו תהיה המשאית שתבחרו בסופו של דבר.

בדיקת שמן

חשוב! ודאו כי בעל המשאית הקודם החליף שמן במנוע וכי השתמש בשמן איכותי. כך תחסכו בביקורים תכופים במוסך ובטיפולים מרובים לרכב.

בולמי זעזועים

על מנת לוודא כי הרכב שלכם יושב בצורה יציבה ובעל אחיזת צמיגים טובה בכביש, חשוב שתבדקו את בולמי הזעזועים – בעניין זה, שאלו את בעל הרכב מתי בפעם האחרונה החליף את בולמי הזעזועים.

מצתים

בדקו מתי החליף המוכר שלכם את המצתים. במכוניות בעלות הצתה אלקטרונית מתקדמת וחסכונית בדלק, יש להחליף מצתים על כל 90 אלף קילומטרים שעובר הרכב.

צמיגים

ודאו כי לא הותקנו ברכב צמיגים משומשים. במשאית הובלות תקינה צריכים להיות מותקנים צמיגים חדשים שהותקנו על ידי מוסך מוסמך. מעבר לכך, אל תהססו לדרוש את תעודת האחריות של יצרן/יבואן הצמיגים על מנת לקבל פיצוי במידה ויגרם להם נזק. בנוסף, יש לבדוק כי הצמיג המותקן במשאית אכן עומד בתקן הבינלאומי ומתאים לעומס המשאית ולמהירות הנסיעה.

צבע המשאית

צבע לבן יתפוס לכלוכים במהרה וצבע כהה מדי יתחמם מהר מדי ויוכל לגרום לנזק לתכולה עדינה (כמו למשל פריטים העשויים תערובות פלסטיק שונות). בנוסף, המשאית שלכם היא גם הכלי השיווקי הכי טוב שלכם. בזמן הנסיעה, יכולים הלקוחות הפוטנציאליים להתרשם ולקרוא את הכתוב על המשאית וכך תוכלו להשיג עוד לקוחות. לכן, מומלץ לבחור במשאית במראה נקי, עם הכתוב הנכון ובמסר הנכון שיצביע על אמינותכם וימשוך את הלקוחות הרלוונטיים.
מערכת קמש | 26/3/14