מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

המשפחתית הטובה ביותר?

כיום, רוב מודעות פרסום הרכב ילהטטו באוזניכם כי המכונית שהם מפרסמים היא המשפחתית הטובה והבטוחה ביותר. אבל איך תדעו מי צודק? הנה כמה עצות טובות לבחירת הרכב המשפחתי הבטוח ביותר.

| 26/3/14
מתוך קטגוריית פרטי

אתם מסיעים אותם לגן, מהגן נוסעים לסידורים, מהסידורים לתור אצל הרופא, חזרה לעבודה, איסוף מהגן וכמובן בשבתות נוסעים לטיולים מחוץ לעיר או ביקור אצל סבתא. הנסיעות המשפחתיות שלכם הם דבר מהותי וחלק עיקרי מחיי היום-יום שלכם. כשאתם מסיעים את כל המשפחה ברכב אחד, אתם כהורים, אחראיים על קיומה של נסיעה בטוחה ולפיכך תרצו לבחור במכונית המשפחתית הבטוחה ביותר על הכביש. אז לפני שאתם בוחרים במכונית הרצויה, כדאי לשים לב לכמה דגשים.

סוגי רכבים משפחתיים

תחילה, חשוב לעמוד על כמה סוגים פופולאריים של מכוניות משפחתיות. סוג אחד הוא ה"סדאן" - רכב בעל ארבע דלתות ותא מטען בולט, כאשר תא המטען לא נחשב לדלת חמישית. במבנה של הסדאן, תא המטען נפרד מתא הנוסעים. סוג פופולארי אחר הוא ה"האצ'בק". לעומת הסדאן, ההאצ'בק מגיע בתצורה של שתי דלתות או ארבע דלתות ועם תא מטען שאינו בולט ולכן נחשב לדלת חמישית או שלישית. תא המטען ותא הנוסעים משותפים ולרוב הדלת האחורית משתלבת עם החלון האחורי. Hatch פירושו "צוהר" או "פתח" – כלומר החלון האחורי הוא חלק מהדלת ומכאן שמו של הרכב.

חלקי הרכב

שנית, יש לבדוק את מבנה הרכב ולוודא שהוא מורכב מכל מערכות הבטיחות הדרושות. אם אתם הורים לילדים קטנים או תינוקות, ודאו כי יש מקום רחב דיו לחיבור כיסא התינוק במושב האחורי והקדמי. נוסף על כך, בדקו כמה כריות אוויר יש ברכב. הכמות המומלצת לרמה בטיחות מרבית היא ארבע כריות אוויר.
יתרה מכן, מומלץ להתקין מערכת הגנה אחורית המסייעת בחנייה נכונה ונהיגה נכונה באופן כללי. מערכת כזאת מציעה אפשרויות שונות כגון: אורות אחוריים הנדלקים בזמן הנסיעה לאחור, מצלמה אחורית שמשדרת למראה התלויה מעל למראת הרכב המרכזית וכן צליל התראה על נסיעה לאחור.

בטיחות קודם – כוכבי ריסוק

ביטוי שחשוב שתכירו אם לא שמעתם עליו עד עכשיו הוא "כוכבי ריסוק". לפי נתוני עמותת "אור ירוק", כוכב ריסוק הוא סוג של ציון הניתן לרכב למדידת בטיחותו. כדי לקבל כוכבי ריסוק, טרם עלייתו על הכביש, עובר כל רכב חדש מבחן ריסוק, שהוא למעשה בדיקת מעבדה בלתי תלויה, המעמידה את הרכב לסדרה של מבדקים זהים. בסופו של דבר אותם מבדקים מסווגים כל דגם בציון בטיחות לנושאי בטיחות שונים, כמו למשל בטיחות עבור ילדים.

יציבות על הכביש

לפי מחקר שעשתה עמותת "אור ירוק", מסתבר שרק ל-30% מהמכוניות בישראל יש בקרת יציבות. הדבר נובע משיטת המיסוי, כאשר המדינה גובה מהיבואנים של חלפי הרכב מס גבוה במיוחד על אביזרי רכב האחראים על בטיחות. הפתרון הוא בייבוא כלי רכב משפחתיים בעלי מערכות בטיחות מרובות. אי לכך, חשוב שתוודאו כי ברכב המשפחתי שאתם בוחרים מותקנת מערכת בקרת יציבות.

בנוסף, אם אתם קונים מכונית יד שניה או שלישית, וודאו כי מותקנת בה מערכת בטיחות מגוננת. כיום קיימות מערכות בטיחות מסוגים שונים: התרעה על נהיגה במהירות גבוהה מהמותר בחוק, מערכת קריאת מצוקה אלחוטית, התרעה על שמירת מרחק, התרעה על סטייה בין נתיבים וכן מערכת פיקוח ומידע.

ותק המכוניות בארץ היא הסיבה העיקרית לכך שמערכות בטיחות לא נמצאות ברכב. לכן, בחרו ברכב שהיה על הכביש עד חמש שנים ויש לו מערכת בטיחות. אביזרי בטיחות לרכב יכולים להציל חיים ולתת לכם את השקט הנפשי שחיפשתם בבחירת המכונית המשפחתית החדשה (או חדשה-ישנה) שלכם.
| 26/3/14