מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כלי תחבורה שמשמשים לשינוע

כיצד כלי תחבורה לשינוע יכולים לייעל את העבודה. סוגים שונים של עגלות חשמליות לשינוע, מוצעות כיום בשוק, הכתבה הבאה עושה קצת סדר בסוגים השונים.

מערכת קמש | 19/3/14
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

אנו רגילים לחשוב על כלי התחבורה, בתור אמצעים שמאפשרים לנו להגיע ממקום למקום, כאשר לרוב מדובר על מרחקים גדולים למדי. עם זאת, כאשר מדובר על כלי תחבורה אשר משמשים לשינוע, המצב הוא שונה. מצד אחד, מדובר על כלים שמאפשרים לנו להגיע מנקודה לנקודה. מהצד השני, המרחקים הם לרוב קצרים יותר, ועומדים על קילומטרים בודדים. אם כך למה הם משמשים? בעיקר להרמה של חפצים, והובלתם בצורה נינוחה. האם ניסיתם פעם להרים חפץ ששוקל טון ולהעבירו למרחק של 15 מטר? מן הסתם הדבר בלתי אפשרי, אך עם ציוד כמו עגלת משטחים חשמלית, הדבר אפשרי בהחלט.

על איזה ציוד מדובר?

עגלה חשמלית - עגלה חשמלית, או כמו שהיא מכונה בשמה המלא, עגלת משטחים חשמלית, היא כלי מיוחד מאד משיועד לשינוע של חפצים קלים יחסית, עד למשקל של 2 טון. מדובר על עגלה שמופעלת על בסיס של בטרייה חשמלית נטענת, ומאפשרת שליטה נוחה במיוחד. עם המנגנון החשמלי אפשר להגיע בקלות, ואף לנהוג במתחמים ענקיים וסגורים, משום שהדבר לא מזהם.
עגלה ידנית - עם אותו שימוש בדיוק כמו עגלת משטחים חשמלית, אלא שכן המנגנון הוא ידני לגמרי, ובעצם כולל הזזה ידנית של המפעיל. מתאים יותר לשינוע של חפצים קטנים אך בכמויות גדולות.
מלגזות - המלגזות הן כלי תחבורה יעיל מאד, משום שהן מאפשרות תנועה גם למרחקים ארוכים יחסית, ושינוע של חפצים כבדים במיוחד - אם כי ניתן להפעיל את המלגזות רק במתחמים סגורים.

האם זה מתאים לכל אחד?

באופן טבעי, מי שרוכשים או שוכרים כלי תחבורה שמשמשים לשינוע, הם בעיקר בתי עסק ומפעלים, אשר צריכים לעבוד עם ציוד כבד, ולהובילו ממקום למקום. לכן אם אתם זקוקים לפתרון מתאים - כדאי לפנות למקום מקצועי שיוכל לספק לכם את הכלים המדויקים לעבודה.
מערכת קמש | 19/3/14

קבצים רלונטים