מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מתי מומלץ לפנות אל עורך דין תחבורה?

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? תוהים מה עליכם לעשות כצעד הבא? להלן כל המידע שיסייע לכם להבין מתי כדאי לפנות אל עורך דין תעבורה.

מערכת קמש | 10/3/14
מתוך קטגוריית פרטי

רבים מתייחסים לעברות תנועה בקלות דעת. גם מצפצפים על חוקי התנועה בהרבה מקרים וגם חושבים שמשפטי תעבורה הם משהו שיוכלו לצאת מהם בקלות. הטעות היא כפולה: ראשית יש לציית לחוקי התנועה, כי זה בדמנו ובדם ילדינו, ושנית, משפטי תעבורה הם משפטים לכל דבר ויש להכיר את סדרי הדין, את התנהלות בתי המשפט והחוקים בתחום זה וכדומה. יש מקרים שבהם האדם המואשם בעבירת תנועה יודע כי לא ביצע כל עבירה, אבל הוא דוחה את הטיפול בכך או שאינו נעזר בעורך דין תחבורה, והוא יכול לגרום לעצמו לנזק גדול ממה ששיער בתחילה. אז מתי לפנות לעזרת עורך דין תחבורה?
לא כל עבירת תנועה מצריכה מעורבות של עורך דין. במידה והעבירה שביצעתם (בשוגג או במכוון) נקלטה במצלמת משטרה או שהיה שוטר במקום שרשם לכם דו"ח תוכלו לפטור את עצמכם על ידי תשלום הקנס המופיע בגוף הדו"ח, אך במקרים שבהם אתם משוכנעים, כי הצדק איתכם, ותעדיפו להישפט מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין תחבורה.
חשוב לזכור, כי לא תמיד זה מומלץ מכיוון שבמקרים רבים הקנס שיוטל עליכם יהיה בסכום נמוך מעלות הייצוג על ידי עורך דין, ועורכי דין ישרים יאמרו לכם זאת, כדי למנוע מכם עוגמת נפש כפולה. אבל יש מקרים שבהם חייבים עורך דין.

המקרים שבהם אתם חייבים עורך דין תחבורה

המקרים שבהם אתם חייבים עורך דין תחבורה
כאשר אתם מעורבים באחד או יותר מהמקרים הללו מומלץ לפנות לעורך דין תחבורה.
• תאונת דרכים – בין אם אתם גרמתם לתאונה או שלא, עליכם לפנות לעורך דין. גם תאונת דרכים קלה ללא נפגעים היא תאונה ויש לפנות לעורך דין. התנהלות ללא עורך דין במקרים אלה עלולה לעלות לכם ביוקר. חשוב לזכור, כי תאונות דרכים יכולות לקרות לכם כאשר אתם נוהגים ברכב, נוסעים ברכב שמישהו אחר נוהג בו או כהולכי רגל. בכל המקרים יש לפנות לעורך דין, ולא לנסות להתמודד עם ההשלכות של התאונה לבד.
• נהיגה בשיכרות – נתפסתם או הואשמתם בנהיגה במצב של שיכרות, עליכם לפנות מיד לעורך דין תעבורה ולא לנסות להגן על עצמכם לבד. החוקים לגבי נהיגה בשיכרות מאד מחמירים ועל מנת לנסות ולמזער את התוצאות יש להיעזר בעורך דין.
• נהיגה במהירות מופרזת – נהיגה מסוג זה עלולה לעלות לנהג בנקודות ועד לשלילת הרישיון שלו לתקופה מסויימת. במקרה כזה יש לפנות לעורך דין על מנת לנסות להקטין את הנזק שיגרם לכם.
• שלילת רישיון – אם הרישיון שלכם נשלל מכל סיבה שהיא ניתן לנסות לשנות את רוע הגזרה או להקטין אותה בעזרת עורך דין תחבורה המכיר את כל החוקים והתקדימים בעניין זה. אין צורך להרים ידיים בגין שלילת רישיון, זה עדיין לא סוף פסוק לפני שתערבו עורך דין בעניין.
מערכת קמש | 10/3/14