מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מה קורה לנו תחת נהיגה בשכרות?

אנו יודעים שכיום, התקנות שהמשטרה אוכפת נגד נהיגה בשכרות נחשבות לתקנות מחמירות במיוחד. נכון להיום בישראל, מספיק שתימצא כמות מזערית של אלכוהול בדמנו (יותר מ 0.05% לנהג רגיל, ו 0.01% לנהג שנסיעה היא המקצוע שלו), בכדי שרישיוננו יישלל, ובמקרים רבים מדובר אף על עבירה פלילית לכל דבר. אבל מדוע בעצם המדינה מחמירה כ"כ עם המצב של נהיגה בשכרות? חשוב מאד להבין, מה קורה בגופנו כשאנו שותים אלכוהול, ומבקשים לנהוג.

| 6/3/14
מתוך קטגוריית פרטי

השפעות האלכוהול על הגוף והנהיגה

● שיפור הביטחון העצמי - לכאורה מה רע בלהיות מאד בטוח בעצמך? בפועל, במצב שבו אנו נוהגים בכביש, בטחון עצמי מופרז, עלול להוביל לבעיות בשיקול הדעת, ולנטילת סיכונים מיותרים.
● ירידה ביכולת הריכוז - מחקרים הראו כי אנשים אשר ביצעו נהיגה בשכרות, סבלו בעיקר מירידה ביכולת הריכוז שלהם. המשמעות היא ירידה ביכולת להתרכז בדרך עצמה, לשים לב לחוקי התנועה, לרמזורים ולתמרורים, לנהגים ולהולכי רגל על הכביש, וכיו"ב.
● זמן תגובה ארוך - כשאנו שיכורים, זמן התגובה שלנו מתארך. אם אנחנו פשוט יושבים עם חברים, הדבר לא מורגש. כשצריך ללחוץ על דוושת הבלם במהירות ומפספסים בחצי שניה - המשמעות היא הרס של חיי אדם.
● חולשת הרפלקסים - כשאנו מבצעים נהיגה בשכרות, הרפלקסים שלנו נחשלים באופן משמעותי. נטייה טבעית שיש לנו אולי להגיב לאור בצבע מסוים, לשים לב למהמורות בכביש, וכיו"ב - הופכת להיות אטית יותר, וזמן תגובה אטי יותר, יכול לעלות לנו בחיינו.

ולכן ההחמרה

חשוב מאד לציין, כי התגובות שציינו מתרחשות רק כשריכוז האלכוהול בדמו של אדם מגיעות ל0.1%. אז מדוע מחמירה המדינה כל כך? פשוט מאד - יוצרים תקנה מחמירה יותר, כדי שמראש אנשים לא יהיה פיתוי לשתות במידה שתהיה כבר קרובה למסוכנת. אם אתם מתלבטים - תזכרו תמיד שחייבים לבחור, או ששותים, או שעולים על ההגה, אבל לא שניהם ביחד.
| 6/3/14