מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

סוגי רכבים המתאימים להובלה

חברות מקצועיות מבצעות שירותי הובלה עם משאיות, אולם כיום גם לקוחות פרטיים יכולים לשכור רכב לצורך הובלה עצמאית. אילו סוגים רכבים מתאימים למשימה מן הסוג הזה, ומה ההבדל בין רכב פרטי לבין משאית הובלה? במאמר הבא ננסה לתת את כל התשובות

| 5/2/14
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

מי שמעוניין ליהנות משירותי הובלה במחיר משתלם חייב לדעת, כיצד לבחור את החברה המתאימה. בשלב הראשון עליו לבצע סקר שוק בין החברות השונות, להכיר את הגורמים המשפיעים על המחיר, ולקבל המלצות מחברים או בני משפחה. בשלב השני הוא צריך לתאם פגישת ייעוץ עם המובילים עצמם, על מנת למנוע עוגמת נפש או פרטים לא ברורים ביום המעבר. יחד עם זאת, יש גם אפשרות לשכור משאית הובלה, ולעבור דירה באופן עצמאי.

מה קובע משרד התחבורה?

החוק בישראל מתייחס אל משאית הובלה כרכב מסחרי-משא מסוג N. זהו רכב שתוכנן, נבנה ומיועד להובלת טובין, וכן רכב שצוין ברישיונו כרכב עבודה. כאן מפרט משרד התחבורה מהם סוגי רכבים המתאימים להובלה ועומדים בקריטריון החוק:

א. רכב 1N – זהו רכב מסחרי ומשא ורכב עבודה במשקל כולל מותר עד 3,500 ק"ג. יש לשים לב כי המשקל המותר מתייחס גם אל משקל הרכב עצמו, וגם אל משקל התכולה.

ב. רכב 2N – מבחינת משרד התחבורה, דרגת רכב 2N ניתנת עבור רכב מסחרי ומשא ורכב עבודה שמשקלו הכולל המותר עולה על 3,500 ק"ג ועד 12,000 ק"ג.

ג. רכב 3N – זהו רכב מסחרי ומשא ורכב עבודה במשקל כולל מותר העולה על 12,000 ק"ג. משאית הובלה נכנסת בקטגוריה הזו, המשרתת מלבד חברות הובלה גם עסקים המתמחים בלוגיסטיקה, שינוע וכן הלאה.

מתי עדיף לשכור משאית?

מתי עדיף לשכור משאית?
הבחירה להעביר את הציוד באופן עצמאי נובעת מצורך בחיסכון בזמן ובכסף. מלבד השכרת רכב מסחרי או משאית הובלה, ניתן להתעניין לגבי דגמים המתאימים לרוב סוגי ההובלות הנפוצות:

- רנו טראפיק
- רנו מאסטר
- פג'ו בוקסר ארוך
- פיאט דוקאטו

אף על פי כן, השכרת משאית היא הפתרון המועדף במקרה של העברת סחורה, ציוד או כמות גדולה של חפצים אישיים. יש מגוון של משאיות המתאימות לצרכים מן הסוג הזה, לרבות משאיות קירור לטובת מוצרי מזון, סמי טריילרים או משאיות הכוללות נגרר, ודלת המשמשת כאמצעי להעמסת הסחורה. מבחינת תנאים, השכרה של רכבים אלו יכולה להתבצע אך ורק על ידי נהג שגילו עולה על 21, ויש בידו רישיון נהיגה בתוקף. על רישיון הנהיגה להתאים לסוג הרכב אותו רוצים להשכיר על פי התקינה האירופאית של משרד התחבורה. במידה ומעוניינים בהשכרת משאית יש צורך ברישיון מתאים, ובכל מקרה נדרש הנהג להשאיר כרטיס אשראי כערבון.

לסיכום, העלות של השכרת משאית הובלה עומדת על כמה מאות שקלים ורלוונטית בעיקר עבור מי שמחזיק ברישיון המתאים. אפשר לבצע הובלה נוחה עם המשאית הזו. כמובן שפתרון אלטרנטיבי יכול להיות תמיד הובלה עם חברת הובלות מוכרת ובטוחה.
| 5/2/14