מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כל מה שצריך לדעת על החזקת מטף כיבוי אש לרכב

מטפים לכיבוי אש, צריכים להימצא במגוון רחב מאד של מתחמים וסביבות, וזאת משום שהסכנה לדליקה, איננה בלעדית רק לאזור מסוים. בין השאר, חשוב מאד להבין את החשיבות בהחזקה של מטף כיבוי אש לרכב. יש כיום מספר רכבים שונים אשר מחויבים בהחזקה של מטף, בעוד שברכבים אחרים, מדובר על המלצה בלבד שלא כרוכה בחובה בחוק. אז מי חייב להחזיק במטפים הללו? באיזה סוג של מטפים מדובר? מה משקלם וגודלם? על מה חשוב להקפיד, והיכן שמים אותם? כל התשובות כאן לפניכם.

| 20/1/14
מתוך קטגוריית פרטי

הכללים לבחירת המטף לרכב

מי חייב? - ראשית, נפריד בין מי שחייב להחזיק מטפי כיבוי אש לרכב שלו, לבין מי שאיננו חייב. החוק בישראל קבע, כי כל רכבי הביטחון (קרי, משטרה ושב"ס), כל רכב אשר מוגדר כמשאית, וכל כל כלי התחבורה הציבורית (אוטובוסים, מיניבוסים ומוניות) מחויבים בהחזקה של מטף ברכב. כל יתר הרכבים - שברובם נכללים בקטגוריה של רכבים פרטיים, אינם מחויבים בכך. עם זאת, כמובן שבעלי רכב פרטי רשאים להחזיק במטף פרטי ברכבם. החוק מחייב את הקטגוריות שצוינו, משום תפקידם הקריטי, והעובדה שהם מאכלסים יותר אנשים מהרגיל.

מהם היתרונות בהחזקת מטף? - גם אם לא חלה עליכם החובה להחזיק מטף כיבוי אש לרכב, עדיין הדבר מומלץ בחום. יש לזכור, שהרכב נכנס בוודאות לקטגוריה של סביבת סיכון לפריצת דליקות. המונע החם, השימוש בדלק (שמעצם הגדרתו - הוא דליק), וכמובן מגוון רחב של תקלות אפשריות ברכב - כל אלו יכולים לגרום להתפרצות של דליקה או שריפה. כמובן שתאונות דרכים יכולות לגרום להתפרצות של דליקה ברכב, ובכל המקרים הללו, החזקה של מטף בהישג יד, יכולה להיות מצילת חיים של ממש.

היכן מציבים את המטף? - את המטף ברכב כדאי להציב במקום שמצד אחד יהיה נוח להגיע אליו, אך מצד שני שילדים או נוסעים לא יוכלו להפעיל אותו בקלות ובטעות. ההמלצה היא למקם אותו באזור שבו הנהג יוכל להגיע אליו בקלות, מבלי שהוא צריך לעבור מושב, וזאת בכדי לתפעל את האירוע במהירות.

איזה מטפים לבחור? - ברוב המקרים, כאשר מדובר על החזקה של מטף כיבוי אש לרכב, יש להחזיק במטף אבקה. מטף האבקה יכול לתת מענה לדליקות שנובעות מחומרים שונים, והוא גם נחשב לפשוט ביותר לתפעול, ולכן מתאים גם לאנשים שלא התנסו בכך בעבר.

תאריך התפוגה - לכל מטף יש אתריך תפוגה משלו, שלאחריו החומר בתוכו כבר לא יהיה יעיל ב100% נגד הדליקה. לכן, כשאתם מחזיקים מטף ברכב, חשוב מאד לשים לב לתאריך התפוגה שלו. לרוב, מטף יכול להחזיק מעמד מספר שנים, ולכן כדי שלא תשכחו מה התאריך המיועד - רשמו לעצמכם תזכורת במחשב או בטלפון הסלולרי.

מתי אפשר לרכוש את המטף?

מתי אפשר לרכוש את המטף?
אם אתם מעוניינים לרכוש מטף איכותי עבור הרכב שלכם, אין עוד צורך לחכות. עדיף לקנות את המטף כמה שיותר מהר, ולצורך כך לפנות לחברה מקצועית, אשר מוכרת ציוד לכיבוי אש גם למגזר הפרטי.
| 20/1/14