מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

על בטיחות וביטוח- הכל על מערכות מיגון לרכב והקשרן

איך מושפע מחיר פוליסת הביטוח שלכם מהתקנה או אי התקנה של מערכות מיגון לרכב? על כך ועוד בפסקאות הבאות.

| 14/1/14
מתוך קטגוריית פרטי

בטיחות הרכב והשימוש בו מושפעים גם מקיום מערכות מיגון והתראה שונות, המסייעות למנוע תאונה ומתריעות בפני הנהג על מכשולים או סכנות בדרך. מערכות מיגון כאלה, חלקן פופולאריות מאוד ואחרות אפילו לא מומלצות להתקנה, משפיעות על מערכת היחסים עם חברת הביטוח בשני אופנים מנוגדים - מחד, הן מקטינות את הסיכון לתאונה ולכן קטן הסיכוי לתביעות בגין נזק חומרי ופגיעות בגוף. מאידך, הן מייקרות את הרכב ועלותן מתווספת לעלות הפיצוי שיהיה על הביטוח לשלם לבעל הרכב במקרה של תאונה או גניבה.

איך מושפע מחיר פוליסת הביטוח שלכם מהתקנה או אי התקנה של מערכות מיגון לרכב? על כך ועוד בפסקאות הבאות.

מערכות מיגון אקטיביות ומערכות מיגון פסיביות

עולם מערכות המיגון נחלק לשניים -

מערכות מיגון פסיביות - מערכות מיגון המופעלות באופן אוטומטי בזמן תאונה או שינוי בנהיגה, ומספקות מידע או שירות לנהג מבלי שהוא יצטרך לעסוק בהפעלתן. למשל - חגורת הבטיחות, כריות אוויר ומשענות הראש. מערכות פאסיביות אינן מונעות תאונה אלא מפחיתות את הנזקים במקרה של תאונה.

מערכות מיגון אקטיביות - מערכות שנכנסות לפעולה לפני תאונה דרכים ותפקידן להשפיע על פעולת הנהג על מנת להימנע מתאונה או מנזק לרכוש. מערכות אקטיביות למשל - ABS, בקרת יציבות, וכדומה.

מערכות מיגון משפרות את הבטיחות ברכב

ביטוח הינו שירות חשוב, ביטוח מקיף מאפשר לנו לקבל פיצוי על כל אבדן של ערך או חלילה פציעה במקרה של תאונה ברכב מבוטח. אבל בכל הנוגע למערכות מיגון לרכב יש לבחון בראש ובראשונה את השפעתן על הסיכוי לתאונה ותוצאותיה.

במקרה של התקנת מערכות מיגון יעילות מדובר בהפחתה משמעותית בשני הפרמטרים, כך למשל:

מערכת ABS - מערכת אוטומטית שמתערבת בנהיגה במקרה של בלימת חירום. בזמן בלימת פתע הנטייה היא ללחוץ באופן חזק וממושך על הבלם ובכך לנעול את הגלגלים, מה שעשוי להביא לאבדן שליטה על הרכב. מערכת ABS משפיעה על נעילת הגלגלים ובעצם הופכת את הלחיצה הארוכה של הנהג לבלימה לסירוגין.

מערכת EPS - משפרת את יציבות הרכב תוך שהיא משפיעה על הספק המנוע ועל הבלמים.

במקרה שתוואי הדרך והמהירות אינם תואמים (לדוגמה, הרכב נכנס לסיבוב במהירות גבוהה) המערכת נכנסת לפעולה ומתקנת את החלטות הנהג.
מערכת חיישני נסיעה לאחור - מערכת זו מתריעה על קיומם של אובייקטים במרחק קצר מהרכב בעת נסיעה לאחור, בעזרת צפצופים בתדירות הולכת וגדלה ככל שהאובייקט הנמצא במסלול ההתקדמות של הרכב קרוב יותר אליו.

האם התקנת מערכות מיגון באמת משפיעות על מחירי הביטוחים השונים?

האם התקנת מערכות מיגון באמת משפיעות על מחירי הביטוחים השונים?
הדעה הרווחת היא כי מערכות מיגון פסיביות, שאינן משפיעות על הסיכוי שתהיה מעורב בתאונה אולם יסייעו בהפחתת הנזק שיגרם בכל תאונה, משפיעות על מחירי ביטוח החובה (הנקבעים על ידי המדינה) בעוד התקנת מערכות מיגון אקטיביות עשויה להשפיע גם על מחיר ביטוח מקיף שכן כל חברת ביטוח קובעת לעצמה מחירים אלה ובהחלט ניתן למצוא פוליסות בהן הימצאותן / אי הימצאותן של מערכות מיגון מסוימות ברכב משפיע על גובה תשלומי הפרמיה ("עלות הפוליסה").
| 14/1/14