מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מדוע חשוב לנהוג בזהירות משנה קרוב לעבודות בכביש

כמו בכל תחום, גם הכבישים בישראל זקוקים מדי תקופה לעבודות תחזוקה. בין אם מדובר בצביעה מחדש של פסי הנתיבים וההכוונה, בין אם מדובר תיקונים פשוטים בכביש, או בין אם מדובר בעבודות עפר וסלילה מחדש של הכביש. במקרים של עבודות, חשוב לנהוג במשנה זהירות בכדי למנוע אי נעימויות שיכולות לגרום לתאונות לא פשוטות.

| 11/12/13
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

זיהוי עבודות בכביש

מרבית העבודות אומנם מתבצעות בשעות הלילה, בהן הכבישים אינם מלאים במיוחד, אך לעיתים ישנן גם עבודות, שאינן יכולות להידחות, ונדרשות לתיקון מידי. על כן במקרים בהם הכביש הנדרש לעבודות תחזוקה מכיל שני נתיבים דו כיווניים, חוסמים את הנתיב לעבודות התיקון כאשר התנועה זורמת רק מהנתיב השני. עם זאת, יש מקרים בהם נתיב התנועה הוא אחד, ועל כך נחסמת התנועה לגמרי, אומנם הדבר לא מאוד שכיח אך הוא לעיתים קורה. מרבית הסיטואציות מציבות משולשי אזהרה כמה מטרים לפני תחילת העבודות, המשולשים בולטים מאוד לעין, בכדי לידע את הנהג, שמתבצעות עבודות בכביש ושהנתיב חסום.

הסיכונים באי נהיגה זהירה באזור עבודות בכביש

מי כמונו יודע ונוהג להזכיר בכל פעם זאת לילדים קטנים, שהכביש הוא מקום מסוכן, וחשוב להיות זהירים בקרבתו, וכמו כן את הכביש ניתן לעבור רק במעבר חציה. עם זאת כאשר ישנן עבודות בכביש, ישנם לא מעט בני אדם באזור שבו אמורות לנסוע מכוניות. לפעמים גם לא מדובר באזור עירוני אלא בכביש מהיר, מה שעלול לסכן יותר את המצב לנהגים שא יקפידו על משנה זהירות.
על כן חשוב להקפיד על שני דברים חשובים:
• מהירות מותרת לנסיעה
• ערנות
חשוב להקפיד על מהירות הנסיעה המותרת בכל זמן. שעות הלילה הן השעות שבעיקר מתבצעות בהן עבודות עפר בכביש, אך מהצד השני אלו השעות בהן הכביש ריק כמעט מתנועה, ורבים מאיתנו מתעודדים ללחוץ קצת יותר על הדוושה, ולהגביר מהירות. חשוב תמיד לשמור על מהירות קבועה מפני שאינכם יודעים במה תבחינו בעוד כמה קילומטרים. כמו כן, תמיד חשוב לשמור על ערנות בזמן הנהיגה.

האחריות היא שלכם – נהגו בזהירות תמיד

האחריות היא שלכם – נהגו בזהירות תמיד
בזמן העבודות, הפועלים מקפידים על התנאים בהם הם צריכים לעבוד. הם לובשים אפוד זוהר, שמחייב אותם להיות איתו בכל שעת עבודה, ומציבים חסימות נתיב בולטות לעין הנהגים. הפועלים מסתובבים לא מעט באזור העבודות, אך מרביתם שקועים בעבודה, ואינם ערניים למה שקורה סביבם בכביש תמיד. על כן האחריות היא שלכם בלבד לנהוג במשנה זהירות, אם אתם מבחינים בכביש חסום בשל עבודות. הדבר היחיד שחשוב הוא לשמור על מהירות נמוכה ועל ערנות יתר, העובדים יהיו מספיק בולטים לכם, אם תקפידו להיות ערניים בזמן הנהיגה, ולהיות תמיד זהירים בכל זמן. זהו טיפ לכל זמן בו אתם נוהגים, חוסר ריכוז של שניה אחת שהסטתם מבט לטלפון הנייד, לתא הכפפות או לאחור, יכול להוביל לתאונות לא נעימות, שיסכנו אתכם ואת הסובבים אתכם.

נכתב באדיבות א.ס חליל עבודות עפר
| 11/12/13