מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מסלול מומלץ לטיול טרקטורונים

במידה ואתם מחפשים מסלול איכותי לטיול אתגרי וארוך שמתקיים באחד השבילים הקסומים ביותר של מדבר יהודה וללא ספק אחד הפחות מוכרים שבהם, הגעתם למקום הנכון.

| 10/12/13
מתוך קטגוריית אדרנלין

המסלול מתחיל ליד ים המלח בכביש 90 וממשיך לעבר הפסגה של ההרודיון ולמערת חריטון שבגבם של הרי חברון. לאחר מכן תוואי המסלול ממשיך חזרה לכיוון מזרח ללבו של מדבר יהודה ומסתיים במצוקי דרגות. במהלך הטיול תחשפו לשממה המופלאה של המדבר, לבורות מים קדומים, מגוון של אתרי תיירות, שבילים מהירים ואתגרי עבירות כיפיים במיוחד. המסלול מהווה דרך נפלאה לחקור את היכולות של כלים מדגמים מתקדמים כמו טרקטורון Polaris rzr , אבל ישנם לא מעט טרקטורונים אחרים שיכולים לעמוד בו בגבורה גם כן.

על המסלול

בחלקו המזרחי של מדבר יהודה תוואי המסלול עובר בשבילים מסומנים בתחומיה של שמורת טבע ואילו בחלקו המערבי רוב השבילים בהם עובר המסלול אינם מסומנים. חשוב אם כך להצטייד מבעוד מועד במפת סימון שבילים ולהקפיד על קנה מידה נוח של 1:50000. מאחר ומדובר במסלול עם עבירות בדרגה בינונית, עליכם להיות מצוידים ברכב עם הילוך כוח. כמו כן מומלץ להימנע מנסיעה על טרקטורון אחד שכן ההמלצה היא לנסוע בלפחות שני טרקטורונים ולוודא כי באמתחתכם ישנו ציוד גרירה וכמובן שגם ציוד חילוץ בסיסי. האורך של המסלול המוצע כאן הוא בסביבות 80 קילומטרים ולכן הוא נמשך בין שבע לעשר שעות. במהלכו ניתן להחנות את הטרקטורונים ולבצע טיול להרודיון ברגל ואף לערוך ביקור במערת חריטון המעניינת.

הנחיות והוראות חשובות לגבי המסלול

מאחר וכפי שציינו, המסלול עובר בשמורת טבע בחלקו, ישנה חשיבות גבוהה להיצמד לשבילים כפי שהם מסומנים בשטח. בנוסף, מאחר ולאורך כל המסלול ישנן חיות בר רבות, הגם שלעתים ניתן לראות אותן רק בשעות הלילה, חל איסור מוחלט על השארת פסולת בשטח. הכוונה היא גם לזבל אורגני שלעתים נדמה כי מותר להשאירו בשטח. גם זבל אורגני עלול להוות סכנת חיים לחיות בר רבות ולכן יש להצטייד מראש בשקיות זבל ולהשליך את כל האשפה לשקיות בלבד. כמו כן חשוב מאוד לדעת כי תוואי המסלול כולל חצייה של שטחי אש צה"ליים. למרות שמדובר על שטחים שאינם פעילים במיוחד, עדיין מומלץ לטייל במסלול אך ורק בסופי שבוע על מנת להימנע מתקריות מסוכנות.

מה צריך לקחת לדרך?

מה צריך לקחת לדרך?
מן הסתם, כמו בכל טיול טרקטורונים, חשוב מאוד להצטייד בגלגל רזרבי וכלי עבודה כגון מגבה ומפתח גלגלים. ודאו לפני היציאה למסלול כי כל הציוד הנלווה ברמת תקינות גבוהה וכי הגלגל הרזרבי מלא באוויר ובמצב מושלם. כמו כן ודאו כי ציוד הגרירה שלכם תקין (הכוונה לרצועות הריסון, לרצועות הגרירה ולשאקלים המתאימים). המפות המדוברות הן מפות של צפון מדבר יהודה (סימון שבילים מספר שמונה). מעבר לכל אלה חשוב לזכור כי מאחר ומדובר על מסלול שנמשך יום שלם ללא עצירות בחניונים מסודרים, יש להצטייד במים ובמזון עבור יום שלם של טיול ובטלפון נייד עם עדיפות לסוללה רזרבית טעונה במלואה. שיהיה לכם טיול נפלא.
| 10/12/13