מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

היתרונות הסביבתיים של רכב חשמלי

רכב חשמלי נשען על טכנולוגיה מתקדמת, ונחשב לפריצת דרך משמעותית בתחום המוטורי. בעזרת הרכב הזה ניתן לשמור על איכות הסביבה, ליצור איזון אקולוגי, ולמנוע זיהום אוויר. אך בעוד בעבר נהוג היה להתייחס אל הרכב בתור כלי מוגבל המיועד רק עבור לקוחות במגזר הפרטי, הרי שכיום הוא מהווה חלק בלתי נפרד גם מהמגזר העסקי, התעשייתי והציבורי.

| 8/12/13
מתוך קטגוריית ירוק

פליטה מקומית אפסית של מזהמים

הסיבה העיקרית להצלחה של מכונית חשמלית קשורה אל שורה ארוכה של יתרונות ייחודיים. ראשית, היעילות של רכב כזה גבוהה בערך פי שלושה ביחס ליעילות של כלי רכב מיושנים בעלי מנוע בעירה פנימית. הרכב החדשני ניחן בתכונה יוצאת דופן של אובדן חום יחסית נמוך לסביבה. שנית, רכב חשמלי מונע מצבר הוא בעל פליטה מקומית אפסית של מזהמים. אפשר להשתמש בקלנועית או בכל רכב אחר בתוך מפעל, מחסן או שטח סגור, ולהימנע מפליטה של גזים מסוכנים לבריאות או גזי חממה.

היתרונות האקולוגיים של רכבים חשמליים באים לידי ביטוי גם בשלב הטעינה. מצברי הרכב נטענים באמצעות מקור אנרגיה המבוסס על דלק מאובנים. מעבר לכך, פליטת המזהמים מרוכזת, ואינה מתרחשת במרכזי הערים. באופן תיאורטי ניתן לצמצם את הפגיעה באיכות הסביבה בעד 90%, במידה וכולם יעברו לנהוג על רכבים מונעים מצבר. יש מחקרים המוכיחים בבירור שפלטות המזהמים לקילומטר נמוכות מאשר פלטות כלי רכב בעלי מנוע בעירה פנימית, וזאת עקב יעילותה של השיטה החשמלית.

האם יש משמעות כלכלית ליתרונות הסביבתיים?

אפשר לגלם את היתרונות הסביבתיים של רכבים בטכנולוגיה חשמלית בעלות כלכלית. משתלם יותר להחזיק ברכב כזה כאשר את ההוצאות הנחסכות, ניתן להפנות לאפיקים אחרים. מבחינת ביצועים, לרוב כלי הרכב מונעי המצבר, יש יכולת האצה טובה מזו של כלי רכב מונעי דלק. יתרון זה מצטרף אל ההיבטים הכלכליים הבאים:

א. מכוניות חשמליות מפחיתות את התלות בנפט
ב. הקטנת אחוזי ההתחממות הגלובאלית מאפשרת השקעה בתשתיות ירוקות
ג. הפחתת אפקט החממה משפרת את איכות החיים ומונעת הוצאות על בריאות האוכלוסייה
ד. עלות האנרגיה הנצרכת ברכב חשמלי זולה משמעותית ביחס למנועי בנזין

מה צופן העתיד עבור הרכבים החשמליים?

מה צופן העתיד עבור הרכבים החשמליים?
כל הנתונים סביב מכוניות חשמליות מראים כי מספרם צפוי להמשיך ולגדול. מי שכבר עבר להשתמש ברכב כזה יכול להעיד על עבודה שקטה, המונעת זיהום, רעש, ופגיעה באיכות החיים הכללית של האוכלוסייה. היתרונות הסביבתיים הופכים את העלות של מכונית חשמלית להוצאה משתלמת בטווח הקצר והארוך.
לסיכום, היום כבר אין צורך לשלם הון תועפות על דלק, ולפגוע בסביבה ללא הכרה. אפשר לעבור לרכבים חשמליים, וליהנות מחוויה נהיגה משודרגת. רכבים אלו מאובזרים ברמה הגבוהה ביותר, משפרים את הבטיחות של הנהג והנוסעים, ובעיקר מציעים ביצועים מרשימים גם עבור ענפי התעשייה, המסחר ועוד.
| 8/12/13