מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

בטיחות בחיבור נגררים לרכב

חיוני לשמור על כללי הבטיחות כאשר מחברים נגררים לרכב פרטי או מסחרי. נגררים נמצאים כיום בשימוש בקרב חובבי הספורט הימי, בעלי מלאכה, אנשי מקצוע ועוד. הנגררים עוזרים לשנע ולהעביר ציוד ממקום למקום, הם יכולים לעמוד בעומסים רבים, ומאפשרים ניצול אופטימאלי של יכולות הרכב. יחד עם זאת, מי שאינו שומר על כללי הבטיחות עשוי למצוא את עצמו מתמודד עם שורה ארוכה של נזקים בלתי הפיכים.

| 25/11/13
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

הכלל הראשון והחשוב ביותר בשמירה על בטיחות בעת חיבור נגררים לרכב הוא בדיקה של הגדרות היצרן. יש לודא כי המשקל של הנגרר מתאים למה שמופיע בדרישות הייצור. ניתן להיכנס אל אתר האינטרנט של יצרן הרכב, או לפתוח את החוברת הניתנת עם כל רכב חדש. מלבד המשקל אותו יכול הרכב לשאת, כדאי להתייחס גם אל חוזק הבלמים, והשיהוי של הרכב אליו גוררים. המשקל והעומס של נגררים צריך להיות פחות מ-75% ממשקל הרכב הגורר.

לגזור ולשמור: אלו הבדיקות שאתם צריכים לבצע לפני חיבור נגרר

לאחר יישום הכלל הראשון כדאי להמשיך, ולבצע עוד שורה של בדיקות בטיחות חשובות:

א. אבטחת החיבורים – על החיבורים בין הרכב לנגרר להיות מאובטחים היטב. הדרך להשיג אבטחה כזו היא להקפיד על התקנה נכונה של ווי גרירה, לאשר את נקודות העיגון, ולדמות הפעלת לחצים בשלושה מימדים עוד לפני השימוש הקבוע. מומלץ למרוח את החלק העליון והכדורי של הוו בחומר סיכה, וכך להבטיח תנועה חלקה במהלך הנסיעה.

ב. שלשלאות אבטחה – המטרה של שלשלאות אבטחה היא לגבות את הוו במקרה והחיבור מתפרק. השלשלאות יעילות גם עבור מצב בו נוצר חוסר יציבות בין הרכב לנגרר. אי אפשר להשתמש בשלשלאות לאורך זמן על מנת לבצע גרירה, אך הן עשויות למנוע תקלות בטיחות חמורות.

ג. לחץ אוויר – בטיחות בחיבור נגררים לרכב מחייבת גם בדיקה של הרכב עצמו. יש לבדוק את לחץ האוויר בכל הצמיגים, לנפח את צמיגי הנגרר בהתאם להוראות היצרן, ולחלק את העומס כך שכל צמיג יהיה כשיר לחלוטין לפעולה.

ד. בלמים – הסוד לגרירה מוצלחת הוא מערכת בלמים יציבה ואיכותית ברכב הגורר. מומלץ להיכנס למוסך אחת לתקופה מסוימת, לבדוק את הבלמים, ולוודא שהרגליות לא נשחקו.

ה. חשמל – נגגרים מחוברים אל רכב בין היתר גם באמצעות חוטי חשמל. בעזרת החוטים הללו יכולים נהגים הנמצאים מאחור לזהות פניות, בלימות וכדומה. על הנהג חלה אחריות מלאה לדאוג לתקינות של החוטים, ולוודא נסיעה עם מערכת חשמל שעובדת.

בטיחות בחיבור נגררים לרכב דורשת היכרות עם תקנות התעבורה ובעיקר נהיגה זהירה. אסור להקל ראש בחשיבות של נהיגה בטוחה עם נגררים, בנסיעות קצרות וארוכות כאחד. לסיכום, הקפידו על הוראות הבטיחות, ותוכלו ליהנות מהנגרר מבלי לסכן את עצמכם, את הנוסעים ואת הסביבה.
| 25/11/13