מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

טיפים לקראת העברת טסט לרכב

טסט הוא מבחן רישוי שנתי אותו כל רכב בישראל חייב לעבור. המבחן מתבצע במכוני רישוי אשר עומדים ברישיון של משרד התחבורה. על פי החוק יש לבצע את המבחן השנתי לכל כלי רכב ללא יוצא מן הכלל, וקיימים 64 מכוני רישוי הפזורים ברחבי המדינה. אין צורך להילחץ לפני העברת טסט לרכב, וניתן להיעזר בטיפים מעשיים על מנת לקצר את התהליך.

| 25/11/13
מתוך קטגוריית פרטי

בחירת מוסך מתאים לטיפול ברכב

הדבר החשוב ביותר לפני שניגשים לטסט הוא להכניס את הרכב למוסך, ולבצע בדיקה כללית. יש לתת עדיפות למוסך מורשה המכיר את הרכב, מחויב לקריטריונים ברמה גבוהה, ומקפיד על סטנדרטים מתאימים.

המטרה של העברת טסט לרכב היא להכשיר אותו, ולהבטיח את בטיחות הנוסעים. יש להתייחס אל מבחן הרישוי בחיוב, ולנסות להפיק ממנו את המיטב. בעלי רכבים מוזמנים לברר לגבי מוסך מורשה המתאים עבור יצרן הרכב שלהם. קיימים הבדלים רבים בין שיטות העבודה של מוסך מורשה פולקסווגן לבין מוסכים מורשים של רכבים אמריקאיים, יפניים וכדומה. ההמלצה היא לבצע את הבדיקות, וכך לחסוך מראש את עוגמת הנפש של טיפול במוסך שאינו מכיר את הרכב.

מה כדאי לבדוק לפני שמגיעים אל מכון הרישוי?

אחרי שמבצעים בדיקה במוסך מורשה קל יותר להגיע אל הטסט, ולהגדיל את סיכויי ההצלחה. להלן מספר פעולות אותן כדאי לבצע טרם העברת טסט לרכב:

א. בירוקרטיה – אל תשכחו לשלם בדואר את אגרת רישיון הרכב, להצטייד בתעודת זהות של בעל הרכב ובביטוח בתוקף. במידה והרכב מגיע אל מכון הרישוי עם מיופה כוח, יש לצרף אותו בחתימה של בעל הרכב ותעודת זהות.

ב. גיל הרכב – רכבים הנמצאים על הכביש מעל 15 שנים מחייבים תעודה ממוסך מורשה המעידה על בדיקה ותקינות מערכת הבלמים. בנוסף, רכבים שגילם מעל 19 שנים נדרשים לעבור בדיקה בטיחותית במוסך מורשה, ולהצטייד בתעודת בדיקת רכב מיושן.

ג. תקינות מערכות – עדיף לחסוך זמן, ולבצע בדיקה של מערכת התאורה ברכב לפני שמגיעים אל מכון הרישוי. בין היתר יש לבדוק את תקינות המגבים, ומערכת התזת המים לשמשות, לוודא את תקינות המראות, ולברר האם דולקת נורית אזהרה מסוימת המתריעה על אי תקינות של מערכות הרכב השונות.

ד. צמיגים – מומלץ להחליף צמיגים יבשים, סדוקים או שחוקים, ולבדוק גם את תקינות הצמיג הרזרבי.

מה חשוב לדעת לפני הטסט?

מכון רישוי מחויב לבצע בדיקה על פי נוהל קבוע. יחד עם זאת, כדאי לדעת כי כיוון אורות לפנסי חזית כלולים במחיר בדיקת הרישוי. חל איסור למכון לבצע כיוון גלגלים לרכב שנפסל על ידו בגין ליקוי כזה, אולם מותר לו למכור אביזרי רישוי בכפוף להסכמת בעל הרכב.

חשוב לציין, כי חל איסור למכון לבצע ליטוש פנסי חזית, ולפנות אל המנהל המקצועי בכל מקרה של מחלוקת. לסיכום, העברת טסט לרכב יכולה להסתיים בקלות ובמהירות, במידה ומתכוננים בצורה נכונה.

נכתב באדיבות ספטון – מוסך מורשה פולקסווגן
| 25/11/13