מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ביטוח לרכב פרטי 2014

כל מידע על ביטוח רכב חייב להכיל התייחסות אל שינויים בירוקרטיים. בצורה כזו ניתן להיערך לקראת ניסוחים חדשים של פוליסות ביטוח, להתאים בין סוג הביטוח לאופי הנהיגה ולהבטיח רכישה של ביטוח משתלם.

| 4/11/13
מתוך קטגוריית פרטי

רק לאחרונה התבשרנו על שינויים הצפויים בפוליסות ביטוחי רכב פרטי בשנה הקרובה. מצד שני, נהגים רבים אינם מודעים לשינויים אלו ולכן אוספים פרטים על ביטוח הרכב מתוך הנחות לא רלוונטיות.

אימות נתוני מבוטחים

אימות נתוני מבוטחים
החל משנת 2014 יחויבו חברות הביטוח לאמת נתוני מבוטחים מול מאגרי משרד האוצר. אימות זה יתבצע בעת הוצאת תעודת ביטוח חובה לרכב פרטי, מסחרי ואופנועים. מאגר המידע בביטוח חובה מופעל על ידי משרד האוצר ומפוקח באמצעות גורמים מוסמכים. שינוי זה בתקנות נקבע על פי הנחיות חדשות עליהן חתומה המפקחת על הביטוח.

המטרה של השינוי הצפוי היא למנוע הונאות של מבוטחים בביטוחי חובה. הונאות אלו מבוצעות על ידי מבוטחים מנת לזכות בתעריף ביטוח זול יותר מזה בו הם חייבים לשאת. כידוע, תעריף הביטוח מחושב לפי נתונים אישיים כגון גיל הנהג, עבר תעבורתי, תאונות וכדומה. כתוצאה מהשינוי, חובת האימות תחול לגבי השאלות שמופיעות בטופס הבקשה. ללא שאלות אלו לא ניתן להוציא תעודת ביטוח. בין השאלות ניתן למצוא התייחסות אל מין הנהג המשתמש ברכב דרך קבע, גילו, ותק רישיון הנהיגה, מספר תביעות הביטוח בשלוש השנים האחרונות, מספר ההרשעות שהובילו לשלילת רישיון, סוג הדלק ברכב, נפח המנוע, מספר כריות האוויר ועוד.

לחצו למידע נוסף על ביטוח רכב

תקנות למען המבוטח

יש לציין כי חובת אימות הנתונים של חברות הביטוח מול משרד האוצר לא תחול על מבוטחים שממשיכים להתנהל ברציפות מול אותה חברה, כל עוד המציאו בעבר אישורים על המידע שמסרו. בנוסף, חברות הביטוח אינן חייבות לכלול בשאלון החיתום שממלא מי שרוכש ביטוח חובה את כל השאלות המאושרות. הן רשאיות לקבוע אילו מהשאלות רלוונטיות לצורך קביעת גובה תעריף הביטוח ורק לאחר מכן לבצע את ההשוואה הדרושה מול מאגרי משרד האוצר.

שינוי נוסף בחוק שייכנס לתוקפו בתאריך 1 בינואר 2014 אינו קשור לנושא של מידע על ביטוח רכב. על פי השינוי הנ"ל יתקיים תעריף מקסימאלי של 30 ש"ח עבור הוצאת תעודת ביטוח חליפית לאחר החלפת רכב. זהו שינוי אשר צפוי לפעול לטובתו של הלקוח, היות והוא מגביל את החברות בתקרת גבייה מסוימת העומדת כאמור על 30 ש"ח בלבד.
| 4/11/13