מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ייצור מכלולים וחלקים לתעשיית הרכב

כלי רכב אינם עשויים מקשה אחת. למעשה, כאשר מדובר על ייצור של רכב, הרי שהיום מעטים מאד הם המפעלים אשר מייצרים בעצמם את כל הרכיבים ומרכיבים אותם במקום.

| 16/10/13
מתוך קטגוריית פרטי

במקום זה, רוב המפעלים ברחבי העולם, מעדיפים לפנות לספקים שונים, על מנת שאלו יספקו להם מכלולים וחלקים שונים כמו פרופילים, גלגלים, חלונות ועוד חלקים אחרים חשובים מאד, וביחד הם מרכיבים אותם לכלי רכב אחד. במידה ואתם מייצגים את תעשיות הרכב, ומעוניינים ברכישת חלקים שונים עבור הרכב, חשוב מאד להבין ממה הדברים מורכבים, ועל מה חשוב להקפיד, כאשר בוחנים אותם.

החלקים המרכזיים ועקרונות חשובים

החלקים המרכזיים ועקרונות חשובים
● פרופילים - כאשר מדובר על פרופילים, הכוונה היא לחלקי מתכת, אשר יוצרים את הבסיס עבור כלי מסוים. מגוון הפרופילים אם כן, הוא רחב מאד, אך תמיד מדובר על מוצרים שחייבים להיות איכותיים מאד, ולהיות מורכבים ממתכות חזקות, שכן מכיוון שהם מהווים את הבסיס לרכב, הם צריכים להיות עמידים לאורך זמן. בבואכם לבחור פרופילים עבור תעשיית הרכב, שימו לב באילו חומרים עושה מפעל הייצור שימוש, והאם אתם יכולים לקבל מגוון של פתרונות, עבור רכבים שונים.
● כבישה קרה - איך בעצם אפשר ליצור את החלקים השונים של הרכב? כידוע, הרכבים עשויים מחלקי מתכת גדולים וכבדים במיוחד, אשר משקלים יכול להגיע גם לכדי מאות טונות. ברור שאי אפשר לייצר פשוט חלק מתכתי אחד גדול, שכן אף מכשיר ייצור לא יוכל לעמוד בעומסים הללו. לכן, יש צורך להשתמש לעתים, בשירותי כבישה קרה. המיוחד בכבישה הקרה, הוא ביכולת שלה לייצר חלקי מתכת גדולים במיוחד, עד למשקלים של 400 טון, כאשר מדובר בין השאר על ייצור של גלגלים חזקים במיוחד, אשר משמשים הן את תעשיית הרכב והן תעשיות נוספות. הכבישה עצמה בעצם יוצרת לחץ גדול מאד, אשר מוביל לחיכוך, וכך אפשר ליצור חיבור גם בין חלקים עבים, גדולים וכבדים במיוחד.
● ריתוך - תהליך הריתוך הוא עוד תהליך שחשוב מאד להכיר, שכן השפעתו על תעשיית הרכב היא עצומה. בכדי ליצור חלקים גדולים מאד ממתכת, לא פעם יש צורך לבצע ריתוך איכותי. באמצעות ריתוך ניתן ליצור את הפרופילים עבור הרכב, ניתן ליצור גלגלים גדולים וחזקים, וכן לייצר חלקי מתכת נוספים שמשמשים לא רק את תעשיית הרכב המסחרית, אלא גם את תעשיות הרכב הממוגן.

לפנות לגורם מנוסה

במידה ואתם זקוקים לייצור של חלקים שונים בתעשיית הרכב - החל מפרופיל בסיסי, ועד ייצור של גלגלים תעשייתיים לטובת רכבים ממוגנים, חשוב מאד לפנות למפעל אשר יש לו ניסיון בתחום. מומלץ בחום לבחון אילו מפעלים כבר ביצעו בעבר פרוייקטים בסדר גודל רחב מאד, השתתפו גם בפרויקטים של הממשלה בישראל, וגם לקחו חלק בפרויקטים בינ"ל. כך תוכלו לדעת שאתם עובדים עם החברה המנוסה ביותר שיש בכל מה שנוגע לייצור מכלולים וחלקים לתעשיית הרכב

נכתב באדיבות מעיין ברוך- גלגלים
| 16/10/13