מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

המדריך המלא עבור בחירת ווי גרירה לרכב

בעלי רכבים המעוניינים להתקין ווי גרירה צריכים לקחת בחשבון מספר נקודות חשובות.

| 28/8/13
מתוך קטגוריית פרטי

ראשית, עליהם לבחור חברה מקצועית אשר מתמחה בווים מן הסוג הזה. יש הבדל משמעותי בין וו המותאם לרכב מסחרי לבין וו המיועד לרכב פרטי. מצד אחד, תפקידה של החברה הוא לספק את הוו האיכותי והטוב ביותר. מנגד, היא צריכה לקחת בחשבון את מידות הרכב ואת היכולות שלה.

שנית, יש רכבים פרטיים הדורשים התקנה מיוחדת של ווי גרירה. חברה המתמחה בייצור ווים לכל סוגי הרכבים הפרטיים והעסקיים נמדדת על פי סל השירותים שלה. סל כזה צריך לכלול בתוכו מלבד תכנון ופיתוח גם את התתמחויות הבאות:
- ייצור ווים
- שיווק ווים
- התקנת ווים מקוריים
- התאמה מושלמת של הווים לצרכי הלקוח

מדוע כדאי להתקין וו ברכב פרטי?

רוב הלקוחות הפרטיים אשר מעוניינים להתקין וו על רכב עושים זאת בעקבות רכישת כלי שיט ימי. לצד לקוחות עסקיים הזקוקים לוו לצרכי עבודה, לקוחות פרטיים גוררים בדרך כלל אופנועי ים, סירות מנוע, מפרשיות וכדומה. בנוסף, ניתן למצוא שורה ארוכה של לקוחות מרוצים אשר משתמשים בווים לצרכי הובלה ושינוע של אופניים ואופנועים.

וו גרירה משדרג את ערכו של הרכב, ולכן הוא נחשב להשקעה משתלמת בטווח הקצר והארוך. בשלב הראשון של התקנת הוו יש להתייעץ עם צוות מומחים, המתאים את הוו לגודל הרכב, היקפו ויכולותיו. בשלב השני יש לבחור את הברגים המיוחדים אשר מבטיחים כי הוו יישאר יציב ועמיד גם לאחר הטענת עומסים כבדים. יתרה על כך, חשוב מאוד לחבר את הוו רק למקום אשר יועד לשם כך על ידי היצרן. המקום הזה הוא בדרך כלל באמצע השלדה האחורית. יש להימנע בכל מצב מריתוכים מסוכנים אשר אינם מחזקים את הוו ויכולים לפגוע בשלדת הרכב כולה.

מה עושים במידה ולא קיים וו מקורי המתאים לרכב?

קיימים מקרים בהם לקוח מעוניין לרכוש ולבחור ווי גרירה, אך הוא אינו מוצא וו מקורי אשר מתאים לרכבו ולמטרותיו. במצב כזה יש לפנות אל חברה אשר יודעת כיצד לייצר את הוו תוך שימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר. על החברה לעמוד בתווי התקן הקפדניים, לשמור על בטיחות הרכב, ולהציג אישורי יצרן המוגשים בפני משרד הרישוי.

הפיקוח על התקנה וחיבור ווים לרכבים פרטיים הוא חלק בלתי נפרד משמירה על נסיעה בטוחה. התקנה איכותית תמנע את התנתקות הוו מהשלדה במהלך הנסיעה, תאפשר חיבור מהיר של עגלות ומתקנים ולא תפגע במראה החיצוני של הרכב. וו לא אמור לפגוע בתחושת הביטחון של הנוסעים או לגרום נזק לסביבה. כיום ניתן ליהנות משיטות ייצור חדשות, ולהתקין וו מקורי תוך זמן קצר כמעט עבור כל סוגי הרכבים הפרטיים.

לסיכום, ווי גרירה לרכבים דורשים התייחסות מקצועית מטעם בעלי מלאכה מנוסים. בעזרת הווים הללו ניתן לחבר נגררים ולשנע מטענים, כלים, אופנועים ועוד.

נכתב באדיבות המרכז מרכבי נוע בע"מ
| 28/8/13