מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

לצמיגי מגנזיום כבר שדרגתם?

צמיגי מגנזיום

| 12/9/12
מתוך קטגוריית פרטי

לצמיגי מגנזיום כבר שדרגתם?

לצמיגי מגנזיום כבר שדרגתם?
סביר שאתם נמנים עם אותם בעלי רכבים שרוצים שהרכב שלהם ייראה לא פחות ממושלם, בוודאי כבר שדרגתם את הצמיגים שלכם לגלגלי מגנזיום, או לפחות רשמתם לעצמכם את המשימה הזאת במקום גבוה ברשימת המשימות שאתם צריכים לבצע. במאמר זה תוכלו לקרוא עוד על הנושא, ואם עוד לא ביצעתם את השדרוג, לכאורה, לקבל עוד אינפורמציה שתסייע לכם להחליט אם לבצע אותו או לא. נסיעה טובה!


לא על הג'אנט לבדו

אולי לא חושבים עליהם באופן אינסטינקטיבי כשמדברים על החלקים החשובים ביותר במכונית, משום שבדרך כלל חושבים על החלקים המכניים שבעזרתם מתניעים את המכונית ומסיעים אותה (סטרטר, מכל דלק וכד'), אולם אם חושבים על כך בצורה קצת יותר מעמיקה, הרי שמהר מאוד מגלים שיש עוד חלקים שבלעדיהם רכב לא יוכל לנסוע: צמיגים וג'אנטים. רכב בלי גלגלים הוא לא רכב, ולכן חשוב מאוד לדאוג שיהיו לו כאלה. אם רוצים להבטיח שהנסיעה תהיה בטוחה, כדאי מאוד לוודא שאותם צמיגים וג'אנטים שמותקנים בו מתאימים בצורה מדויקת לסוג הרכב והינם איכותיים דיים כדי לשאת את משקלו בבטחה. כדי לסבר את האוזן נציין, כי ג'אנט הוא אותו חישוק מתכת שעליו מורכב הצמיג. בעצם, בלעדיו לא ניתן לחבר את הגלגל לשאר חלקי המכונית, ולכן הוא חייב להיות שם, וכדאי מאוד שהוא יהיה איכותי.

דברים שרואים מכאן לא רואים מג'אנט

הג'אנטים, אותם חישוקים שעליהם מורכבים הצמיגים, צריכים להיות חזקים מספיק ויציבים מספיק. אלה התכונות הנדרשות מהם, ואת התכונות האלה סיפקה בדרך כלל עד לפני כמה שנים מתכת פשוטה יחסית. יופי לא היה קריטריון ששמו עליו דגש, ולכן רוב המכוניות שעלו על הכביש נסעו על גלגלים עם ג'אנט מתכת. תגידו, בוודאי, שאם ג'אנט הוא רק התושבת שעליה מותקן הגלגל עצמו, הרי שלא רואים אותו בכלל משום שהוא מוסתר על ידי אותו חלק מתכת עגול המכונה בפי כולם "צלחת", ואין ספק שהצדק יהיה עמכם, רק שאותה צלחת מוכרת הותקנה על חישוק המתכת כדי לשוות למכונית מראה יותר אסתטי. לו היה החישוק יפה יותר, לא היינו צריכים את הצלחת...

ממציאים את הגלגל

אנשים שמראה הרכב חשוב להם, חיפשו דרכים לשדרג גם את מראה הג'אנט והצלחת שעליו. חיפשו – ומצאו: גלגלי מגנזיום. אמנם, השם לא מדויק, כי לא מדובר בגלגלים שעשויים ממגנזיום אלא בג'אנטים ממגנזיום, אבל מכיוון שהשם השתרש, אם תבקשו גלגלי מגנזיום במוסך – כולם יבינו על מה אתם מדברים. השם לא מדייק עד הסוף גם משום שהג'אנטים בדרך כלל לא עשויים ממגנזיום טהור, אלא מסגסוגת של אלומיניום, מגנזיום ומתכות נוספות. זאת משום שחישוק שייוצר ממגנזיום טהור לא יהיה יציב דיו, ולא יספק את התמיכה הרצויה לרכב. למרות זאת, בכל זאת מדגישים את המגנזיום, וזאת משום שהוא זה שמקנה לג'אנט את העיצוב היוקרתי והמהודר שלו, זה שבוהק למרחוק ושבזכותו כבר לא צריך צלחת.

איכות מהמדרגה הראשונה

בנוסף ליופי, חישוקי מגנזיום מפחיתים את משקלם של הצמיגים הצמודים לגלגל ולכן מאפשרים ביצועי רכב טובים יותר והם גם מאפשרים אוורור טוב יותר של מערכת הבלמים. כל היתרונות הללו הופכים את אותם גלגלי מגנזיום מדוברים למאוד מבוקשים, עד כדי כך שהיום יש יצרניות רכבים לא מעטות שמשווקות את דגמי הרכבים החדשים שלהן כשהם כבר כוללים חישוקי מגנזיום.


לסיכום

צמיגים וג'אנטים הם חלקים מאוד חשובים ברכב, ומלבד דאגה לתחזוקה הולמת שלהם אפשר גם לשפר את המראה שלהם. אם אתם רוצים לשדרג את מראה הרכב וליהנות מאיכות ללא פשרות, תוכלו להיכנס למוסך ולבקש להחליף את הג'אנטים הישנים בכאלה ממגנזיום, שיהפכו את הרכב שלכם להרבה יותר יוקרתי במחיר סביר לחלוטין.

נסיעה טובה סופר צמיג
| 12/9/12