מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

הג'וק הכי גדול בעולם

ניסאן ג'וק – הלהיט החדש בכבישי הארץ!

| 8/8/12
מתוך קטגוריית פרטי

מאת: רוברט רומנוב

ניסאן ג'וק הגיעה לארץ בשנת 2011, ואפשר לראות שישראלים רבים התלהבו מחדשנות העיצוב של הדגם החדש הזה. המראה הספורטיבי והמרשים מעמיד אותה לכאורה בקבוצת הג'יפים הקטנים, כגון דייהטסו טריאוס או אולי אפילו סוזוקי ג'ימני. אם כי בחינה קפדנית יותר תגלה שהחברה לא משווקת דגם זה כרכב שטח, אלא דווקא כסופר מיני, כלומר מתחרה לרכבים כגון מיני קופר או אלפא רומאו מיטו.

גדולה מבחוץ – קטנה מבפנים
הממדים המיניאטוריים של הרכב הזה מתגלים דווקא במרחב הפנימי המצומצם יחסית. גם תא המטען אינו מפנק בשטחים נרחבים במיוחד. עם זאת, אם ההשוואה שלנו היא מול רכבי סופר מיני, רכב זה יכול לענות בהחלט על הציפיות של לקוחות הרכבים הללו. בשונה ממתחריו, רכב זה מספק תנוחת ישיבה גבוהה, המקלה משמעותית על נהיגה עירונית, ותכונה זו מושכת בהחלט לקוחות רבים.

צריכת דלק נמוכה
שוק הדלק הלא יציב מעודד מעבר לשימוש ברכבים שצריכת הדלק שלהם נמוכה. ניסאן ג'וק בהחלט מותאמת לדרישה זו, ומספקת ביצועים טובים יחסית לצריכת הדלת הנמוכה. רכב זה מאפשר חיסכון בדלק, ועדיין מצליח לשמור על ממדים גדולים יחסית של הרכב.

ריקולים
בתחילת שנת 2012 זימנה חברת ניסאן כמה מדגמיה, וביניהם ניסאן ג'וק, למוסכים מורשים של החברה. במשך הזמן עלה חשש לתקלות במערכת הדלק של הרכבים הללו. חברת ניסאן אחראית לתוצרתה ודואגת ללקוחותיה, ולכן בחרה החברה לשחק במגרש הבטוח, ולבצע בדיקה גורפת לרכביה, ללא עלות עבור הנהגים. לציין כי לא דווח על נזקים אמיתיים אליהם הובילה תקלה כזו, קל וחומר שלא נגרמו תאונות בשל התקלה אפשרית.

מחיר
כמובן שאחד הקריטריונים המרכזיים בבחירת הרכב הוא מרכיב המחיר. ניסאן ג'וק מציעה מחיר אטרקטיבי למדי, בייחוד לאור העיצוב המרשים שלה, התחושה של רכב שטח, והעובדה שמרבית הרכבים בהם מתחרה עולים יותר, ואפילו הרבה יותר. מחירה הסביר של ניסאן ג'וק מהווה את אחת הסיבות המרכזיות לתפוצה הרחבה של הדגם הזה בכבישי הארץ.

למה לקנות ניסאן ג'וק?
אם נבחן את הנתונים היבשים, יהי לנו קשה לענות על השאלה הזו – רכב זה נראה כמו רכב שטח, אך הוא לא . הוא נראה גדול, אך למעשה הוא קטן מבפנים, הוא כולל תא מטען קטן ולא מספק חוויית נהיגה מיוחדת. אז איך אפשר להסביר את ההתעניינות ההולכת וגדלה ברכב הזה? ובכן, מתברר שלא תמיד הלקוח מסתכל על הביצועים ועל הנתונים היבשים של הרכב – לפעמים פשוט מדובר באהבה. העיצוב המרשים של הג'וק, בצירוף המחיר, שהוא בהחלט בהישג יד, הופכים את הרכב הזה לפופולארי כל כך.

הכתבה באדיבות מרכז שירות המכונן – מוסך מורשה ניסאן ורנו.
| 8/8/12