מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כשמפתחות הרכב נגנבים

הסרתם את מבטכם מהרכב לכמה שניות, וגיליתם שהארנק או התיק נעלמו, יחד עם מפתחות הרכב, השלט והאימובילייזר? הנה כמה עצות מפיו של בעל-מקצוע.

| 8/7/12
מתוך קטגוריית פרטי

כשמפתחות הרכב נגנבים

הסרתם את מבטכם מהרכב לכמה שניות, וגיליתם שהארנק או התיק נעלמו, יחד עם מפתחות הרכב, השלט והאימובילייזר? הנה כמה עצות מפיו של בעל-מקצוע.


מקרה שהיה, כך היה
ערב אחד, מר פלוני-אלמוני מחנה את רכבו בחניון ציבורי של רשת מזון גדולה. לאחר שחזר מהקניות, פתח את דלת-הנהג והניח את הפאוץ' שלו על הכיסא. לאחר מכן ניגש רגע אחד לפתוח את דלת תא המטען, והכניס את שקיות המזון.

כשחזר לדלת-הנהג, הבחין שהפאוץ' נעלם בדיוק באותן שניות בהן היה עסוק עם השקיות. גנב מתוחכם עקב אחריו, וידע להגיח בדיוק בזמן כדי לגנוב את הפאוץ' ולהיעלם. אפילו מצלמות החניון לא תפסו את תמונתו של הגנב, ומר פלוני אלמוני נשאר בתסכולו. הפאוץ' הכיל כמה כרטיסי אשראי, מפתחות הרכב (שני הזוגות), מפתחות הבית וכן כסף מזומן.

מה עושים עכשיו?
מפתחות הבית והרכב נעלמו, ומר פלוני-אלמוני נשאר בחניון בלי יכולת להתניע את הרכב או להיכנס לביתו. למזלו הרב כיום ניתן לשכפל מפתחות, שלטי-רכב ואימובילייזרים גם בלי המפתחות והשלטים המקוריים. למרבית כלי הרכב החדשים יש כרטיס שכפול דיגיטלי; הכרטיס מאפשר לזהות את הקוד הייחודי לרכב, ולשכפל עבורו מפתחות ושלט.

מעבר לשכפול הדיגיטלי הרגיל, שעלותו יכולה להגיע לכמה אלפי שקלים לכל שלט, כיום ניתן להשתמש גם בשיטה חדשנית שחוסכת לכם לא מעט כסף וזמן. Smart Remote הוא המצאה מתוחכמת, המתחברת למצבר הרכב באמצעות מצת הסיגריות.

בתוך מכשיר הסמארט מניחים את שלט הרכב המקורי, ובמקומו מקבלים כמה שלטים חלופיים (שלא שוכפלו בעלויות גבוהות, אלא נרכשו בעלות מוזלת). השלטים החלופיים מפעילים את ה-Smart Remote, וגורמים לו בתורו להפעיל את שלט הרכב המקורי. כך חוסכים אלפי שקלים על שכפול של מספר שלטי-רכב עבור כל הנהגים, ומשלמים רק כמה מאות בודדות.


לסיום - חשוב לזכור
הכי טוב להיות על המשמר כל הזמן, ולא להוריד את העיניים מדלתות הרכב. אפילו אם אתם בסך הכול מדברים עם חבר ליד תא המטען, או מעמיסים שקיות – סגרו את כל הדלתות ונעלו אותן. לעולם אי אפשר לדעת מי מתחבא מצדו השני של הרכב, ורק ממתין להזדמנות שלא תראו אותו. כמו שראינו, כמה שניות מספיקות כדי לחולל נזק.

מעבר לכך, רצוי לא להתפתות לשכפל את מפתחות הרכב (והבית), אצל כל אחד שהחליט שהוא מנעולן מטעם עצמו. הכי טוב וחכם יהיה לפנות לאיש מקצוע, שעליו קיבלתם המלצה מחברים או מבני משפחה, ועוד יותר טוב אם לאיש יש תעודת מקצוע בתחום, וכן חברות באיגוד מנעולנים מקצועי.

מאת:אלדד זליכה מנכ"ל ובעלים בית המנעול והמפתח
| 8/7/12