מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

קורס חדשני לחובבי אופנועים, מבית איגוד המוסכים

חיים ונושמים דו גלגלי?עכשיו תוכלו ללמוד מהמקצוענים! המכללה הטכנולוגית לרכב מבית איגוד המוסכים פותחת קורס חדשני המיועד לחובבי אופנועים שמעוניינים לעסוק בתחום.

| 13/4/11
מתוך קטגוריית פרטי

דני אליקים, המדריך בקורס: " רוב רוכבי האופנועים קשורים בצורה טוטלית לאופנועים שברשותם, דבר שבין היתר מחייב הקשה וזיהוי לכל מכאוב של האופנוע וטיפול או תיקון מידי בעל מקצוע מוסמך".

אריה אשד, מנכ"ל איגוד המוסכים: לימוד יסודות המקצוע באופן מסודר ושיטתי למי שאך החל לעבוד בתחום או מי שמתעתד לעסוק בו, באמצעות מוסכים מורשים כחוק, הוא נדבך חשוב בפעילות איגוד המוסכים בישראל המציב לעצמו את תחום הבטיחות כתחום בעל חשיבות עליונה בפעילותו הציבורית והמקצועית".

לראשונה בישראל נפתחת במכללה הטכנולוגית של איגוד המוסכים בישראל, השתלמות מקצועית בענף הדו-גלגלי בתחום האופנועים, שמטרתה להעניק יסודות עיוניים מקצועיים לעוסקים בתחום השירות והתחזוקה לאופנועים או לאלה שמתעתדים לעסוק בתחום.

הקורס החדשני מיועד לכל מי שמתעניין בנושא ורוצה לעסוק בתחום, גם ללא ניסיון קודם והוא יעסוק בסוגי המנוע, שלדה, שמנים ונוזלים, מערכת הבלמים, צמיגים, מערכת הצתה, מצבר מערכת טעינה, מערכת החשמל, תמסורת, מערכת הזנת דלק, מצמד ועוד.

לדברי דני אליקים, מדריך הקורס, הנדסאי רכב והבעלים של סוכנות ומוסך דו גלגלי "מוטוריקה": "רוכבי אופנועים וקטנועים נחשבו מאז ומעולם כאנשים בעלי יכולות טכניות טובות יחסית לנהגי מכוניות. אפשר אולי לשייך את זה לסימבוליות ברכיבה על אופנוע, לחופש ולריגוש, לשמיעה של רעשי המנוע השונים, תחושות ההיגוי והבלימה,זיהו טפטופי שמן על המדרכה, או אולי גם מהסיבה שכנראה בעבר האופנועים לא היו כל כך אמינים והיה צורך לתחזק אותם לעיתים קרובות, ובדרך כלל גם בצד הדרך. רוב רוכבי האופנועים קשורים בצורה טוטלית ובלתי ניתנת להבנה (למי שלא רוכב) לאופנועים שברשותם, דבר שבין היתר מחייב הקשה וזיהוי לכל מכאוב של האופנוע וטיפול או תיקון מידי בעל מקצוע מוסמך. מכונאות אופנועים היא עניין מעניין ומרתק המושך אליו לא מעט אנשים".

לדברי אריה אשד, מנכ"ל איגוד המוסכים: העיסוק במתן שירותי תחזוקה לאופנועים טומן בחובו אחריות רבה לעוסקים בתחום, שכן מורכבות הכלי ועובדת היותו בעל 2 גלגלים כשהרוכב עליו אינו מוגן באמצעים כלשהם (כדוגמת קורות מתכת וכריות אוויר ברכב) מחייבת מיומנות מקצועית רבה. היסודות ללימוד תחזוקת האופנוע על כלל מאפייניו, בצורה שיטתית ודידקטית, מקובצים וערוכים בפעם הראשונה ומועברים באמצעות השתלמות עיונית מקיפה במכללה הטכנולוגית לרכב. לימוד יסודות המקצוע באופן מסודר ושיטתי למי שאך החל לעבוד בתחום או מי שמתעתד לעסוק בו, באמצעות מוסכים מורשים כחוק, הוא נדבך חשוב בפעילות איגוד המוסכים בישראל המציב לעצמו את תחום הבטיחות כתחום בעל חשיבות עליונה בפעילותו הציבורית והמקצועית" .


הקורס יפתח באמצע חודש יוני ויתקיים פעמיים בשבוע ויכלול 28 מפגשים בהיקף של 112 שעות לימוד.
| 13/4/11