מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מוסך רגיל או מוסך מורשה?

טיפול נכון ובזמן ברכב הוא ללא ספק המתכון הנכון לשמירה על אריכות חיים לרכבכם. אך היכן כדאי לטפל ברכב שלכם? האם לחסוך בכסף וללכת למוסך מסורתי או לפנות דווקא למוסך מורשה מקצועי? הפרטים במאמר זה.

| 13/3/11
מתוך קטגוריית פרטי

כל בעל רכב מכיר את זה, הגיע הרגע לקחת את הרכב לטיפול, טיפול שיגרתי, עונתי, תקופתי. ברגע הזה מתחילה ההתלבטות, איפה כדאי לטפל ברכב והאם לקחת אותו לסתם מוסך רגיל, מוסך מסורתי או אולי עדיף להשאיר את הרכב אצל מוסך מורשה.

בדומה למקרים רבים, גם במקרה זה יש יתרונות וחסרונות לבחירה שנעשה, ומכאן עולות דילמות שונות כמו כמה באמת חשוב להשאיר את הרכב בידיו הנאמנות של מוסך מורשה אל מול האפשרות לחסוך את העלויות, הגבוהות יחסית, של מוסך מורשה ולשים את הרכב במוסך מסורתי, מוסך מדרכה.

זול הוא לא תמיד הבחירה הנכונה

זה לא סוד שאחת ההתלבטויות הגדולות, ולעיתים המכריעות בבחירה היכן כדאי לטפל ברכב שלכם, היא העלות הגבוהה של הטיפולים במוסך מורשה. ידוע כי מוסך מורשה יגבה הרבה פעמים יותר כסף על שעת עבודה ועל החלקים המקוריים שמותקנים ברכב המטופל, וזאת לעומת מוסך רגיל. אולם, כדאי לזכור כי המחיר הגבוה יחסית, הוא בהתאם לשירות, לתנאים ולאיכות העבודה שתקבלו במוסך מורשה, לעומת מוסך רגיל.

אולם, כמו בכל דבר בחיים, גם כאשר מדובר בתיקון וטיפול ברכב שלכם, כשמשלמים בזול משלמים על כך ביוקר ובתשלומים בהמשך. ברוב המוסכים הרגילים אליהם תפנו, לא תמיד תקבלו את המוסכניק המקצועי והאיכותי ביותר ויתכן שאותו מוסכניק לא בהכרח מכיר או יודע לטפל ברכב הספציפי שלכם.

כאשר מדובר ברכבים חדשים יותר, בהם מותקן מחשב, מוסך מסורתי לא יכול ולא מסוגל להתחבר אל המחשב ברכבכם ולבדוק תקלות הנובעות מבעיות בו. במקרה כזה, של תקלה במחשב, יתכן וינסו למצוא פתרונות אחרים לתיקון התקלה ברכבכם ויעשו נזק גדול יותר מתועלת.

לכן אולי בחלק מהמקרים טיפול לא נכון ברכב שלכם יכול לתת פתרון שנראה מוצלח באותו הרגע, אך עלול להתגלות בהמשך כנזק רציני שיעלה לכם, בסופו של דבר, הרבה יותר כסף משתכננתם להוציא.

איגוד המוסכים בישראל

אחד היתרונות הגדולים שיש למוסך מורשה על פני מוסך רגיל הוא העובדה כי איגוד המוסכים בישראל עוזר ומייעץ למוסכים המורשים. האיגוד, שהוא מלכ"ר, פועל לרכז את כל המוסכים המורשים בישראל ודואג לתת מענה לשאלות הקשורות לענף הרכב, מעניק יעוץ משפטי והגנה משפטית למוסך מורשה, מקדם חקיקה, דואג לימי העשרה והסמכה מקצועית לבעלי המוסכים ועוד.

העובדה כי מוסך מורשה נמצא תחת יעוץ וארגון של איגוד המוסכים בישראל צריכה להיות גורם מרכזי בהחלטה היכן לטפל ברכב שלכם. איגוד ששומר מצד אחד על המוסכים אך מצד שני גם יודע להמליץ על מוסכים ולתת מענה לאזרחים הזקוקים לשירותיו של מוסך מורשה הוא כנראה איגוד אובייקטיבי שאפשר לסמוך על המילה שלו, והמלצה של האיגוד על מוסך מעיד במידה רבה על כך שאותו מוסך הוא מוסך אמין, מקצועי וטוב.

זכרו, כשאתם צריכים לבחור בין מוסך מורשה למוסך מסורתי חשוב שתתחשבו בגורמים נוספים מלבד המחיר. בחירה במוסך מורשה תבטיח לכם שכלי הרכב שלכם יקבל את הטיפול המקצועי והאמין ביותר, על ידי אנשי מקצוע שקיבלו הכשרה מתאימה. בנוסף, תוכלו להיות בטוחים כי הרכיבים בהם נעשה שימוש מקוריים מהיבואן ועם אחריות.

בהצלחה וסעו בזהירות.
| 13/3/11