מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

קורסי רכב

כמה פרטים על המכללה הטכנולוגית לרכב של איגוד המוסכים וקצת על הקורסים שהיא מעבירה

מערכת קמש | 24/1/11
מתוך קטגוריית קמש לעסקים

עולם מכונאות הרכב משנה את פניו. אם בעבר הלא רחוק, מוסכניק היה צריך ידיים חזקות מלאות בפיח וגריז, היום העבודה משתנה וכל מוסכניק של הדור החדש, מחובר למחשב.
הרכבים של היום גם הם שונים מפעם, הכל ממוחשב ואלקטרוני (טוב, כמעט הכל), מה שמאפשר למוסכניק של היום להתחבר עם המחשב שלו למחשב הרכב ולזהות בעיות ואף לטפל ברכב ע"י הקשה על מקלדת ושימוש בעכבר.

גם משרד התחבורה הבין את העניין והחליט לאלץ את המוסכים המורשים לעבור "השתלמות בטכנולוגיות מתקדמות ברכב", ע"מ שכולם יוכלו להתמודד עם החדשנות הטכנולוגית שנמצאת בכל רכב חדש. משרד התחבורה מקשיח את עמדותיו בעניין ומוסכניקים שלא עברו את ההשתלמות, יוגבל הרישיון המוסך שלהם לטיפול ברכבים מתחת שנת ייצור 1994 בלבד!

את ההשתלמות של 136 שעות לימוד, מעבירה המכללה הטכנולוגית לרכב (מבית איגוד המוסכים) לכל מנהלי המוסכים אחת לכמה חודשים. לנו בתור לקוחות של אותם מוסכים, חשוב מאד לוודא שבעל המוסך ועובדיו עברו את ההשתלמות החשובה שמאפשרת להם לטפל ברכבים חדשים.
המכללה הטכנולוגית לרכב מעבירה קורסים נוספים בתחום הרכב, בעיקר לבעלי מקצוע המעוניינים להתמחות בתחום מסוים. לדוגמא: קורס הסמכה באופנועים וקטנועים המיועד לבעלי הסמכה שלב 3 (ההסמכה למוסכניקים בתחום האופנועים והקטנועים מדורגת לפי שלבים מ1 עד 3) מיועד לבעלי מקצוע המעוניינים להעשיר את הידע שלהם בתחום האופנועים החדשים.

מקצוע חדש:

המכללה הטכנולוגית לרכב, מאפשרת לבעלי מקצוע המעוניינים לשנות עבודתם או להתמקצע בתחום שלהם. בוחן רישוי רכב לדוגמא, זהו מקצוע נחשב ומבוקש שמבחן ההסמכה הרשמי שלו מנוהל ע"י משרד התמ"ת. אנשים המעוניינים לעסוק בתחום, יכולים להשתלב בקורס הכנה למבחן (264 שעות לימוד) שיעזור להם לעבור את המבחן הקשה.

לרשימת הקורסים המלאה, לחצו כאן
לכולנו נותר רק לבדוק שאנחנו נכנסים למוסך, איזה סוג תעודה יש למוסכניק שלנו והאם זה מתאים לדרישה ולאופי הטיפול שאנחנו צריכים לרכב.
מערכת קמש | 24/1/11