מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

גניבות רכב 2010

סקר המציג את מפת גניבות הרכב לשנת 2010 - פורסם בינואר האחרון, להלן תקצירו:

מערכת קמש | 17/1/11
מתוך קטגוריית קמש לעסקים

מכת גניבות הרכב היא תופעה רחבה בישראל ותעשייה שלמה של מוסכים, חלפים, ביטוחים, איתורים, מערכות הגנה וכדומה, מתפרנסת מתופעה מכוערת זו.
לאחרונה התפרסם סקר מעניין של חברת איתורן- המתמחה באיתור וסימון רכבים, המסכם את סטטיסטיקת הגניבות ב-2010 ואף מעלה כמה נתונים מפתיעים:

פרטים כלליים

הדו"ח מתחיל באופטימיות ומדווח על ירידה של 11% במספר ניסיונות גניבת הרכבים לעומת 2009 כאשר הירידה המשמעותית ביותר היתה בקטגורית הרכבים המסחריים – ירידה של 47% לעומת 2009.
80% מכלל ניסיונות גניבות רכב בישראל נעשות ע"י פריצה אלימה לרכב, ביטול האימובילייזר והנעת הרכב ע"י מחשבי רכב פרוצים. (ברכבים חדישים מותקן מחשב פנימי שמאפשר שליטה מלאה על כלל מערכות הרכב וניתן להתחבר אליו ע"י מחשב אחר ולהפעיל / לנתק כל מכלול בנפרד). עוד 15% מניסיונות גניבת הרכבים נעשו באמצעות גניבת מפתחות הרכב מהבית. 3% גניבות רכב באמצעות שוד אלים ועוד 2% בלבד באמצעות מפתח שנשאר ברכב. כתבה מלאה על שיטות גניבת הרכבים בישראל תוכלו לקרוא כאן.

חלוקה איזורית

החלוקה לאזורי הגניבה שמפרסמת "איתורן" מפתיעה במקצת ומשאירה את איזור הדרום עם 8% ניסיונות גניבה בלבד שאר החלוקה: 36% מכלל ניסיונות הגניבה התרחשו במרכז, 27% באזור השרון, 12% באזור השפלה, 8% ירושלים, 8% בצפון ו1% ביו"ש. אך יש לזכור שמדובר בנתונים של חברה פרטית שמתעלמים מנתונים סוציו אקונומיים ודמוגרפים ומכיוון ויש להניח שלחברה מספר גדול יותר של לקוחות באזור המרכז מאשר באזורי הדרום, הצפון או יו"ש, יש לקחת את הנתונים המפורסמים בערבון מוגבל.

שימו לב למי אתם נותנים מפתחות

נתון מעניין מאד שמציג הסקר הוא שיותר מ-21% מכלל גניבות הרכב נעשו ע"י עזרה מאדם שיש לו גישה לרכב- זה יכול להיות בעלי הרכב, נהג הרכב, עובד המוסך וכדומה. מה שמלמד אותנו שכדאי לשים לב למי אנחנו נותנים לשמור על הרכב שלנו.

רוב הרכבים הגנובים עדיין עוברים מעבר לקו הירוק לשטחי הרשות הפלסטינית אך מאז בניית גדר ההפרדה נבנו גם משחטות רכב בתוך תחומי הקו הירוק שמפרקות רכבים גנובים לחלקי חילוף לרכב תוך מספר דקות מרגע הגעתן.
שלא נדע...
מערכת קמש | 17/1/11