מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

לחץ אוויר בצמיגים

לחץ אוויר תקין בצמיגים יכול להציל חיים, אתם חייבים לעצמכם את הקריאה הזו..

קמש | 16/1/11
מתוך קטגוריית פרטי

לחץ אויר תקין בצמיגי הרכב הוא אחד הדברים החשובים ביותר והבטיחותיים שיכול כל נהג או נהגת לבצע בעצמו. כבר רבות נכתב, צולם ופורסם על חשיבות לחץ האוויר בצמיגים אך מכיוון שהנושא חשוב מאד, נחזור על כמה דברים:

איך יודעים מהו לחץ האוויר התקין ברכב?

איך יודעים מהו לחץ האוויר התקין ברכב?
ראשית יש להבין שלא בכל הרכבים לחץ האוויר זהה והלחץ (שנמדד ב PSI בארץ) לרוב שונה בין הגלגלים הקדמיים והאחוריים למרות שלרוב מדובר באותו צמיג בדיוק.

ישנם כמה אפשרויות לדעת מהו לחץ האוויר התקין בצמיגי רכבך:
- בספר הרכב בחלק שמדבר על הצמיגים, רשומים גם מידת הצמיגים וגם מהו לחץ האוויר התקין בצמיגים.
- מדבקה של יצרן הרכב המפרטת את לחצי האוויר מקדימה ומאחור ומופיעה במקומות שונים בדגמי רכבים שונים תלוי ביצרן הרכב. המדבקה יכולה להופיע ב:
בדופן דלת הנהג
בדופן דלת הנוסע ליד הנהג
בתחתית מכסה המנוע
בחלק הפנימי של דלת תא הדלק
- בעמדת מילוי האוויר בתחנות הדלק מופיעה טבלה גדולה עם מדדי הלחץ התקין שאמור להיות בכל דגם של רכב.
רשימה כמעט מלאה של כל הדגמים הנפוצים בארץ ולחץ האוויר המומלץ לכל דגם, מופיעה בקישור הזה.

איך ממלאים אוויר בצמיגים?

יש לכוון את מד לחץ האוויר למידה המתאימה לרכב שלכם (בארץ קיימים מתקנים דיגיטאליים עם כפתורי + ו – להשגת הלחץ הרצוי, ומכשירים מכאניים המצריכים לסובב כפתור של שעון לחץ) ולאחר מכן לחבר פיית המשאבה לונטיל הרכב. שימו לב ! יש לחבר את הפיה חזק ואם שומעים בריחה של אוויר, אז כנראה שבורח אוויר מהצמיג והוא אינו מתמלא אלא מתרוקן.
בזמן מילוי תקין, נשמע צפצוף של המכשיר (הדיגיטלי) או צלצולים תכופים (במכאני) המעידים על כניסת אוויר לצמיג. כאשר הצפצופים יפסקו, אזי הצמיג מלא באוויר במידה הנכונה ואפשר להמשיך את הנסיעה בבטחה.

רצוי מאד לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים ברכב מיד בתחילת הנסיעה ולא כאשר הצמיג חם ע"מ לקבל תוצאה מדויקת יותר (כשהצמיג חם, לחץ האוויר נמוך יותר).
כדאי מאד לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים אחת לחודש, ולא... "מבחן הבעיטה" אינו מבחן מדויק ואינו מועיל. בדקו אך ורק במכשיר ייעודי או בתחנות דלק.
קמש | 16/1/11