מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מעיל רכיבה

כל מה שצריך לדעת על קניה של מעיל רכיבה על אופנוע או קטנוע.

מערכת קמש | 14/11/10
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

החוק בישראל מחייב את רוכבי הדו גלגלי להתמגן בקסדה בלבד. אך ההגיון והניסיון של מאות פצועי החלקות ונפילות מלמד אותנו, שאם אנחנו רוצים להתמגן כהלכה, כדאי שנוסיף על גופינו עוד כמה דברים ונתחיל במעיל מיגון.

מה מגן עלי?

מה מגן עלי?
אמרה ידועה מחלקת את רוכבי הדו גלגלי ל-2 סוגים, אלו שהחליקו ונפצעו, ואלה שיחליקו בעתיד. אלו שכבר החליקו, סביר להניח שנראה רוכבים ממוגנים היטב עם מעיל מתאים. מעילי רכיבה מיועדים להגן על המקומות החשובים והפגיעים בגוף שלרוב סופגים את מירב הפציעות: המרפקים, הכתפיים והגב. שיחד עם כפפות רכיבה טובות, מספקות הגנה טובה יחסית לחלק העליון של הגוף. בתוך מעיל הרכיבה מולבשים חתיכות פלסטיק קשיח במקומות המועדים לפגיעה שאמורות לספוג את המכה בזמן נפילה מהאופנוע ולהגן על העור בזמן גרירת הגוף בעת החלקה על האספלט.

מה עושים בקיץ?

מה עושים בקיץ?
רוב המעילים עשויים מסוגי בדים שונים (קורדורה, פוליאסטר וכדומה) או מעור, ומחולקים למספר שכבות כך שניתן להפריד אותם. ישנם מעילי קיץ קלילים העשויים רשת דקה ומאווררת המחוברת למיגונים אך החיסרון שלהם שהם לא עמידים בפני גשם ואינם מחממים. מעיל שכבות, יכול להגיע גם עם 4 שכבות שונות (לארבע עונות שונות) וניתן לפרק שכבה לפי הצורך. החיסרון שלהם זה זמן ההרכבה והפירוק (שלפעמים מעצבן) והמחיר הגבוה יותר.

איך מודדים?

מעיל רכיבה צריך לשבת הדוק. לא לחוץ על הגוף ברמה שמקשה על הנשימה, אבל גם לא רופף מידי מפני שאז בזמן החלקה, המגנים עלולים לזוז ממקומם הטבעי. אל תנסו למצוא את כל טווח התנועות שאתם רגילים למצוא במעיל רגיל, מעיל רכיבה אמור להתאים לתנוחת הרכיבה, קרי ידיים מושטות קדימה וישיבה בגב זקוף, אין צורך לנסות לחבק את עצמכם ולא להרים ידיים למעלה. שימו לב שהמגנים יושבים בדיוק בנקודות שהם אמורים לשבת ושמיגון הגב אינו מפריע לכם בישיבה. –בקשו מהמוכרים בחנות לבדוק את המעיל גם בישיבה.

כמה זה אמור לעלות?

כמה זה אמור לעלות?
באופן עקרוני, בעולם מעילי הרכיבה יש מבחר גדול מאד של מותגים. והמחירים משתנים בעיקר ע"ב פרמטרים של מספר שכבות של המעיל, רמת האטימות שלו לגשם ושם המותג. מעילי קיץ עם מיגון פשוט וללא מיגון גב יכולים להתחיל ב- 400 ש"ח למעילים פשוטים. ולהגיע גם ל-1500 למותג נחשב.
מעילי חורף עם מספר שכבות ומיגון מלא יתחילו בסביבות 850 ש"ח ויטפסו גם למעל 2500 ש"ח למעילים מקצועיים.
מעילי עור מקצועיים מחברה ידועה ומוכרת, יכולים להאמיר גם למעל 4000 ש"ח למעיל.
לגבי השאלה לקנות 2 מעילים (אחד לקיץ ואחד לחורף) או מעיל שכבות אחד שיספיק גם לקיץ וגם לחורף, התשובה היא: תלוי באופי הרכיבות שלכם ובה אתם מרגישים יותר נוח.

ולסיום:

מיתוס קטן שכדאי לשבור: רבים חושבים שככל שהאופנוע גדול יותר כך המעיל צריך להיות טוב יותר ויקר יותר. אך זוהי טעות מרה. תאונה במהירות של 100 קמ"ש יכולה לקרות גם לרוכבי קטנוע 125 בלי שום בעיה והמיגון שהם יזדקקו לו הוא בדיוק אותו מיגון שצריך רוכב CBR 1000 בעת תאונה באותה מהירות. אם אתם עדיין חושבים שמעיל רכיבה זה מותרות, כנראה שאתם שייכים לקבוצה השנייה, שטרם הכירו את האספלט מקרוב מידי...


תודה לאביזריון על העזרה.
מערכת קמש | 14/11/10