מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ארגז לקטנוע

מה עושים שהתא מתחת למושב הקטנוע אינו מספיק? רוכשים ארגז! אז להלן כמה דברים חשובים

מערכת קמש | 7/11/10
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

אחת הבעיות של רכב דו גלגלי היא בעיית נפח אחסון. לא רק שביחס למכוניות, על דו"ג כמעט ואין מקום אחסון, אלא בנוסף לכך, רוכבי דו גלגלי זקוקים למקום אחסון גדול יותר ולעיתים תכופות יותר מאשר בעלי רכבים. הציוד הנלווה של רוכבי קטנועים ואופנועים, תופס לא מעט שטח אחסון. זה מתחיל בקסדה ושרשרת ברזל גדולה ועבה, ויכול להיגמר בקסדה נוספת, כפפות רכיבה, מעיל רכיבה, חליפת סערה ותיק אישי. מה לעשות כשאנחנו לא רוצים להסתובב ברחובות עם כל הציוד הזה עלינו? מתקינים ארגז אחסון.

מהו נפח האחסון הנדרש?

מהו נפח האחסון הנדרש?
בכל קטנוע יש "תא מטען" קטן מתחת למושב. אך נפח האחסון לרוב אינו מספיק בכדי להכיל את המוצרים הנלווים ויש צורך למצוא פתרון אחסון נוסף. כדי להתחיל לחפש את הארגז המתאים לכם, חשוב לדעת לפני הכל כמה ציוד אתם צריכים להכניס בתוכו בהתחשב במקום הנוסף שיש לכם מתחת למושב.
אם יש לכם תא מטען גדול יחסית המתאים לקסדה מלאה, שרשרת ועוד תיק קטן (לדוגמא סאן יאנג ג'וי מקס או קימקו דאון טאון) אז יש מצב שתוכלו להסתפק בארגז קטן יחסית בנפח של 35 ליטר או אפילו 32 ליטר שיספיק לקסדה נוספת ועוד תיק קטן.
במידה ואתם רוכבים על קטנועים עם תא מטען קטן יחסית (לדוגמא: סאן יאנג HD או בוורלי) תצטרכו כבר ארגז גדול יותר בנפח של 45 ליטר לפחות כדי להכניס בו שתי קסדות ודברי מאפה של אמא מיום שישי.בעלי קסדות עם משקף נפתח שימו לב, צפויה לכם בעיה להכניס את הקסדה לתא המטען בגלל הבליטות בצדדים שחורגות מן הסטנדרט של קסדה רגילה.

למה צריך לשים לב?

- ארגזים לקטנועים לצערנו הרב, מושכים גנבים שחולמים למצוא אוצרות בפנים. חלק מהארגזים הפלסטיים הנמכרים בשוק אמנם ניתנים לשליפה מהירה ולנשיאה שיאפשרו לכם לסחוב את הארגז אל המשרד, אך שימו לב גם לסוג הנעילה והמנעול שתופס כמה שיותר מהחלק העליון של הארגז..
- אטימות למים . ישנם ארגזים זולים מפלסטיק פשוט שאינם חסינים לגשם, ומים יכולים לחדור דרך פתח הסגירה. מבאס מאד לגלות את זה ביום גשום.
- תאורה / מחזירי אור- רוב הארגזים החדשים לקטנועים מגיעים עם נורות בלם שאמורים להתחבר אל מערכת החשמל. אך ברוב המקרים, הפנסים הללו באיכות נמוכה ונשרפים מהר או יכולים לגרום לקצרים במערכת החשמל. לכן, לא תמיד כדאי לחבר אותם. במידה והחלטתם כן לעשות זאת, עשו זאת אצל בעלי מקצוע. בכל מקרה, מומלץ לשים מחזירי אור על הארגז ולא להשתמש בארגז שחור לגמרי ללא מחזירי אור.
- שימו לב שהארגז שאתם רוכשים מגיע עם ערכת התקנה התואמת לקטנוע שלכם.
- שימו לב להתאמה בין הארגז והמתאם שלו לסבל של הקטנוע שלכם. וודאו לפני הקנייה שניתן להרכיב את הארגז על הסבל ללא בעיות.

התקנה:

חשוב לדעת. רק חלק מהקטנועים המשווקים בארץ מגיעים עם סבל אחורי מתאים שניתן להתקין עליו את המתאם (מנשא) המיוחד שמגיע עם הארגז. במידה ואין לכם סבל אחורי מתאים, תצטרכו לרכוש אחד שכזה ולחבר אותו לקטנוע. רצוי לעשות את זה במוסך שלכם (או במקום שממנו קניתם את הסבל המתאים) אך אם אתם מתעקשים לעשות זאת לבד, הרימו את המושב וחפשו את הברגים שמחברים את הפלסטיקים של זנב הקטנוע. פרקו אותם והרכיבו במקומם את הסבל.
רק לאחר שיש לכם סבל מותאם המחובר חזק לגוף הקטנוע, תוכלו "להלביש" עליו את המתאם המיוחד של הארגז ועליו לחבר את הארגז.
שימו לב לכך שאתם לא מעמיסים משקל יתר על המנשא. מנשאים אלו אינו מיועדים להעמסת משקלים או ישיבה של בן אדם. בנוסף, רכיבה עם משקל בארגז משנה את התנהגות הקטנוע. אם זו הפעם הראשונה שלכם, עשו כמה סיבובים מסביב לבלוק כדי להתרגל לתחושה ובדקו לאחר מכן שהחיבורים לא התרופפו.

קצת מחירים ועלויות:

המחירים משתנים לפי סוג ודגם הארגז והקטנוע. ארגז בנפח קטן (25 עד 32 ליטר) יכול לנוע בין 250 ש"ח ל- 400 ש"ח ובנפחים גדולים יותר (40 ומעלה) המחירים יתחילו ב-400 ועד 600 ש"ח. נסו להוציא מהחנות גם את עניין ההתקנה ותחסכו קצת זמן.
מחירים של סבלים ייעודים המתאימים לקטנוע הספציפי שלכם, המחירים נעים בין 350 ש"ח לקטנועים קטנים ללמעלה מ 700 ש"ח לקטנועים גדולים יותר.
טיפ קטן לסיום: דאגו לרפד היטב את הארגז ואל תשימו בפנים דברים שיכולים להיטלטל מבלי חיזוק הולם. זה ירעיש בסיבובים ובעיקר יעצבן.
ועוד משהו קטן, אל תתרגלו להשאיר דברי ערך בארגז! זה נראה ממש נוח בהתחלה עד שיום אחד מגלים שגם הגנבים חושבים כך.
מערכת קמש | 7/11/10