מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

צבע לרכב

מה עושים שרוצים לחדש או לשפץ את הצבע של הרכב?

מערכת קמש | 27/10/10
מתוך קטגוריית פרטי

צבע הרכב נועד לא רק לסובב ראשים ברחוב אלא גם לשמור על הרכב מפני מפגעי הטבע כמו: גשם, שמש, חול, חלודה ושאר מרעין בישין.
מאד מבאס לגלות בוקר אחד שריטות של וונדליזם לשמו על הרכב שלכם או אולי זה בכלל קילופי צבע מכוערים שנגרמו ברבות השנים והעלימו את שמחת החיים של הרכב? גם חלודה מצטרפת לרשימת המזיקים לצבע הרכב ויכולה אף היא להתפשט ולכער את הלוק של הרכב שלכם שפעם נצץ וסובב ראשים בעיר.
אז מה אפשר לעשות?
בהנחה שרוצים לעשות משהו בנידון (רבים בוחרים לא לעשות כלום ולהמשיך לנסוע עם פגיעות צבע). קיימות שתי אפשרויות עיקריות
1. לגשת למוסך המתמחה בתיקוני צבע.
2. לנסות להעלים את פגעי הצבע ברכב לבד.

מוסך צבע:

בדרך כלל מכוני צביעת רכב הם מוסכים המתמחים בפחחות וצביעה. אלו מתמודדים בהצלחה גדולה מאד עם כל סוגי התיקונים במיוחד כאשר מדובר בתאונה או מכה שיצרה פגיעה וכיפופים בפח או בפלסטיק של הרכב. במקרים כאלו אין ברירה אלא להגיע לאחד מאותם מוסכי צבע ולקבל מהם הצעת מחיר לביצוע התיקון. אך גם אם אתם מעוניינים להעלים פגעי צבע שנצברו עם השנים, מוסכים אלו ישמחו לעזור לכם ויבצעו עבודה. טווח המחירים משתנה ותלוי במספר גורמים: סוג הצבע (מטאלי יקר יותר), עומק הפגיעה בפח והשטח הפגוע שיש לטפל בו.
דוגמא למחיר: עבור תיקוני צבע קלים (לדוגמא משריטות של מפתח) במכסה מנוע + כנף אחת, המחיר ינוע בסביבות ה 1000 ש"ח לתיקון כולל מילוי של השריטות העמוקות.

צביעה עצמית של הרכב:

כיום ישנם מספר בתי עסק שמוכרים ערכות מיוחדות לתיקוני צבע ברכב, הערכות מורכבות מתרסיס עם מיכל צבע מיוחד שתואם בדיוק לצבע הרכב שלכם. תיקונים אלו מתאימים לפגיעות צבע קלות ולא לפגיעות המצריכות עבודת פחחות.
כדי לרכוש את הערכה עם מיכל הצבע הנכון תצטרכו לזהות את סוג הצבע של הרכב שלכם שמצוין במדבקה מיוחדת. בכל רכב המדבקה נמצאת במקום אחר, תוכלו למצוא את המיקום הרלוונטי שלכם באתר הזה או בטבלה המצורפת למטה.
לאחר שרכשתם את מיכל הצבע המדויק ובידכם כל הכלים לניקוי המקום, תוכלו להתחיל לצבוע בעדינות ועדיף תמיד 2 שכבות (להמתין חצי שעה בין כל פעם). טיפ קטן, הרטיבו את הרצפה לפני הצביעה כדי שרסיסי הצבע לא ידבקו אליה.
במידה והשריטות עמוקות מאד, יש צורך למלא אותם בחומר מיוחד שניתן לרכוש אותו באותן חנויות.
העלות של ערכת צביעה מתחלקת לעלות הכלים (תרסיס, שפכטל, אביזרי שיוף) שיכולים לעלות כמה עשרות שקלים, ולעלות של מיכל הצבע שהיא בערך 70 ש"ח לכל מיכל.
בכל מקרה, יש להיצמד להוראות היצרן על ערכות הצביעה ולבצע את העבודה בזהירות.

מקומות נוספים למציאת הקוד:
11 תא כפפות
12 מתחת ובצד של המכסה
13 בצד הימני בתא המטען (מתחת לשטיח).
מידע מיוחד לרכבי הונדה, יש לאתר את פלטת המתכת שעליה מוטבע מס הצבע,ולהסתכל באות בצד ימני תחתון, זהו קוד הצבע של היצרן וחלק מקוד הצבע המלא הקוד למטה יהיה רשום
B89P- A
האות A הוספה בצד ימין וכך זה הקוד צבע המלא שצריך להזמין
מערכת קמש | 27/10/10