מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ניקיון ריפודים לרכב

מחפשים רעיונות בנושא ניקיון ריפודים לרכב? גם אם התלכלך לכם, לא נורא, קבלו כמה פתרונות!

מערכת קמש | 21/9/10
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

כמו כל החלקים ברכב שלנו גם הריפודים מתבלים והופכים להיות פחות יפים ופחות נעימים למגע. זה יכול להיות כתמים מקפה שנשפך בסיבוב, חורים קטנים מסיגריה שנפלה בטעות או במקרים גרועים יותר, קרעים וחתכים ששולחים חלקים בריפוד הפנימי החוצה לאוויר הצח.

אז לכל המקרים האלו וגם אם סתם בא לכם לשנות אווירה בתוך הרכב, תדעו שישנם כמה פתרונות יצירתיים:

גופיות מושבים:

פתרון פשוט, נוח וזול להסתיר פגמים בריפודים או לשדרג קימעא את הנראות של פנים הרכב, הוא להלביש עליו כיסויי גופיה. במחירים שנעים בין 100 ל-300 ש"ח תוכלו לרכוש לעצמכם סט "גופיות מושבים" שמתלבשים על הריפוד הקיים. גופיות אלו נרכשות כסטים בצבעים שונים ומסוגי בד שונים ומוכנים להרכבה עצמית. אין צורך במקצוען או מומחה כדי להרכיב את הגופיות על המושבים. הגופיות נמתחות על המושב ונתפסות בעזרת ווים קטנים המוצנעים בתחתית המושב.

החסרונות של הגופיות לרכב הם:

א. לא מכסים 100% מהמושב ואם יש לכם קרע או חור בדיוק בפינת המושב אז הם עדיין יבלטו.

ב. מתנודות הישיבה ברכב, הגופיות זזות ממקומן בקלות ואחת לכמה זמן תמצאו את עצמכם מיישרים אותם.

ג. חלק מהגופיות עשויות בד נמתח (לייקרה וכדומה) שמאבד מיכולת האלסטיות שלו.

כיסויים לריפודים ברכב:

בניגוד לגופיות לרכב, כיסויי ריפודים לרכב מכסים את כלל המושבים ומצריכים עבודה של מקצוענים (אלא אם יש לכם ידיים טובות ורצון ללמוד – רק שימו לב שאתם לא מכסים את כריות האוויר שבמושב במידה ויש כאלו). הכיסויים יכולים להיות מסוגי בד שונים שהנפוץ ביותר הוא בד סינטטי דמוי עור המאפשר ניקוי קל ופשוט במקרה של לכלוך וכתמים על המושבים (טוב להורים עם ילדים החרדים למושב הרכב). בארץ ניתן להשיג כיסויים מייבוא מסין או תוצרת מקומית שלרוב איכותית ועמידה יותר לפגעי מזג האוויר והשפשופים הרבים, אך גם יקרה יותר.

מחירים של כיסויי ריפודים איכותיים יכולים לנוע בין 200 ₪ לכיסויים קדמיים ועד ל1500 ₪ לסט של כיסויים מעוצבים ותפורים בדיוק במידות של המושבים ברכב.

ריפודים חדשים לרכב:

בעבר ריפוד מושבים חדשים לרכב היה מקצוע מכובד עם הרבה מאד עבודה לבעליו שהגיעו לרמת מקצועיות מאד גבוהה, אך כיום בעקבות החידושים הטכנולוגיים והכיסויים החדשים, ישנם פחות ופחות אנשים הפונים לחידוש ריפוד מאפס (חוץ מכמה חובבי רכבי אספנות) בעיקר בגלל המחיר הגבוה והעבודה המדוקדקת שיש לבצע.

ועוד דבר קטן וחשוב...

בד"כ, מי שחושב על שדרוג הריפודים ברכב, יחשוב גם על קנייה של שטיח לרכב. במידה ואתם מעוניינים לרכוש שטיח רכב חדש, חשוב מאד לשים לב שלשטיח יש זיזים תחתיים המונעים ממנו להחליק לכיוון הדוושות דבר שיכול לסכן את חייכם במידה והשטיח יפריע לבלימה תקינה או חס וחלילה יתקע את דוושת הגז בלחיצה חזקה.תודה ל: טופ קאר אופנה עילית לרכב- על העזרה בכתיבת הכתבה
מערכת קמש | 21/9/10