מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

שלילת רישיון

לא מייחלים לאף אחד, אבל כדאי לדעת..

מערכת קמש | 21/9/10
מתוך קטגוריית פרטי

לא שאנחנו מאחלים את זה למישהו, אבל כדאי לדעת כמה דברים על אחד העונשים הכבדים ביותר שיכולות הרשויות השונות להטיל על נהג בעקבות עברות תנועה כאלו ואחרות.

איך זה קורה?

שלילת רישיון יכולה להיות זמנית או במקרים קיצוניים, לצמיתות והיא מעשה קיצוני יחסית השולל מאזרח את הזכות בסיסית לנהוג ברכבו. השלילה יכולה להתבצע ע"י מספר גורמים שונים ובנסיבות שונות.
- שלילה ע"י קצין משטרה – קצין משטרה רשאי לשלול רישיון נהיגה של אזרח " שלילה מנהלתית" לתקופה של עד 30 יום במקרה של עברות תנועה חמורות (הגדרתם בפקודות התעבורה), עד 60 יום במקרה של תאונה עם נפגעים ועד 90 יום במידה ובתאונה יש הרוגים.
- שלילת רישיון מבית המשפט – לאחר הליך משפטי, בית המשפט יכול להטיל עונש של שלילת רישיון למורשעים בעבירות תנועה חמורות. השלילה יכולה להגיע לטווח של שנים ובדרך כלל תלווה בקנס כספי או עונש מאסר.
- שלילת רישיון ע"י משרד הרישוי – המשרד יכול לשלול רישיון נהג בעקבות הודעות של משרד הבריאות על שינוי במצבו הבריאותי של נהג. בנוסף, שיטת הנקודות המונהגת כיום בישראל, מאפשרת למשרד הרישוי לעכב חידוש רישיון נהיגה ולהתנות את חידושו בביצוע קורסים והנחיות שונות.

ביטול שלילת רישיון:

כאשר מדובר בנסיבות מיוחדות, נהג יכול לפנות לבית המשפט בבקשה לבטל את שלילת הרישיון. אם מדובר בשלילה מנהלתית ע"י קצין משטרה, תוכלו לפנות בבקשה מיוחדת (בכתב) לבית המשפט שיבחן את הנושא בשנית ובמידה ובית המשפט יראה לנכון כי אתם לא "מסוכנים לציבור" או שהראיות לשלילה אינם מספיקות, הוא יוכל לבטל את שלילת הרישיון.
מטרת שלילת הרישיון אינה לשלול את ניידותו של אדם אלא אך ורק את יכולת הנהיגה שלו. ישנם פתרונות חלופיים להגיע ממקום למקום המסתמכים על תחבורה ציבורית ואפילו השכרת נהגים.

נסיעה ללא רישיון בזמן שלילה

בית המשפט מבדיל בין נסיעה ללא רישיון נהיגה לבין נהיגה בזמן שלילת רישיון ורואה את העניין בחומרה יתרה. אם תתפסו נוהגים ברכבכם בזמן שלילת רישיון, תקבלו בוודאי עונש כבד הרבה יותר מהעונש הראשוני שיכול להגיע גם למאסר בפועל במידה ובית המשפט יראה לנכון לנקוט בצעד זההמידע באדיבות: פורטל משפטי לקהל הרחב - מידע משפטי, אינדקס עורכי דין ופורומים משפטיים
מערכת קמש | 21/9/10