מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

לו"ז תחבורה ציבורית

פורטל חדש המרכז את כל קווי התחבורה הציבורית בארץ

קמש | 3/9/10
מתוך קטגוריית ירוק

אמנם באתר קמש אנחנו כותבים על רכבים ועל תחזוקה אך מתכוונים גם לכל אותם אנשים המסתובבים בדרכים בעזרת תחבורה ציבורי. ולא מן הנמנע שביום מן הימים נזדקק גם אנחנו בעלי הרכבים להסתמך על תחבורה ציבורית כדי להגיע למחוז חפצינו.

אז כדי שלא תתפסו לא מוכנים, כדאי שתדעו שמשרד התחבורה השיק לאחרונה אתר חדש www.bus.gov.il המאפשר לכל גולש באינטרנט לתכנן את נסיעתו מראש גם אם נדרש שילוב של קווים שונים מחברות שונות. מאז שהופרטו כמה קווי נסיעה עירוניים וגם כמה קווים בין עירונים, הפכה ההתמצאות בקווים ובזמנים קשה ומסובכת, זאת בעיקר משום שכל חברה פרטית מפעילה קווים באופן עצמאי ולכל חברה אתר אינטרנט משלה וזמני נסיעות המתאימים לפעילותה.
משרד התחבורה לקח על עצמו להסדיר את העניין ולפי הבטחתו הושק לאחרונה אתר פורטל קווי התחבורה הציבורית של ישראל. אתר אחד שמרכז בתוכו את כל קווי הנסיעה של כלל החברות.
האתר מציע ממשק חיפוש ע"פ יעדים או ע"פ מספרי קווים. בנוסף, האתר מציע חיפוש ע"פ כתיבת טקסט חופשי וכולל בתוכו גם זמני הגעה משוערים וכן מחירים מדויקים עבור כל נסיעה. נכון להיום, האתר עדיין נמצא בהרצה וטרם ניתן למצוא את כל מחירי הקווים, אך משרד התחבורה הודיע כבר שבסיום תקופת ההרצה כל המחירים יעודכנו.

לא רק אוטובוסים

מנהלי האתר הבטיחו לשלב באתר גם את לוח הזמנים של רכבת ישראל ואף לאפשר חיפוש קווים ומסלולים ע"י שליחת SMS מכל טלפון נייד. כך יוכל כל גולש לתכנן נסיעה לכל יעד בארץ בהסתמך על שילובים שונים בין רכבות ואוטובוסים.

ועכשיו מה שנותר לכם זה רק לנסות לפענח את לוחות הזמנים של מוניות השירות ואתם מסודרים לכל נקודה בארץ.
קמש | 3/9/10