מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

GPS לרכב

מידע על GPS לרכב, או בעברית: מכשיר ניווט לוויני. כל המידע מעולם הרכב באתר קמש!

מערכת קמש | 3/9/10
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

עד שנכנס ה-GPS לחיינו, האפשרות היחידה שלנו למצוא את דרכינו בדרכים לא מוכרות, הייתה להסתמך על מפות משנות השמונים או על עוברי אורח ברחוב בשאלת "סלח לי" מנומסת. אך כיום אנחנו צריכים ללמוד להתמודד עם טכנולוגיה מבוססת לווינים. לכן הנה לכם מורה נבוכים מקוצר:

איך בוחרים מכשיר GPS לרכב?

לפני שיוצאים לקנות GPS לרכב בחנות (או דרך האינטרנט), כדאי להכיר את שלושת החלקים החשובים ביותר בגוף המכשיר: המקלט- שאוסף נתונים מהלויינים, המעבד: שמתרגם את הנתונים לנקודות ציון ותוכנת הניווט המותקנת במכשיר שאחראית על ממשק המשתמש ועל הגרפיקה.

מכיוון שהיצע הדגמים הקיימים בשוק רחב מאד, כדאי לתאם ציפיות ולשאול: "מה אנחנו רוצים / מצפים מהמכשיר?". מכשירי ניווט מתקדמים (שגם יקרים יותר) משמשים כמחשב קטן ומכילים פונקציות נוספות מעבר ליכולות ההתמצאות בשטח כגון: שמיעת קבצי מוזיקה, תמיכה בהצגת סרטונים, משדר FM, התממשקות עם מכשיר הסלולרי ועוד פונקציות אחרות. ככל שנרצה שימושי מולטימדיה נוספים במכשיר הGPS כך נצטרך נפח זיכרון גדול יותר. המכשירים מגיעים עם נפח זיכרון שנע בין 64 מגה בייט לעד 2 ג'יגה בייט. אך ברוב המכשירים ניתן להוסיף או להחליף את כרטיס הזיכרון ולהגדיל את נפחו.

לאחר שהתמקדנו יותר על הפונקציות של המכשיר, אפשר להתחיל לחפש ולהשוות מחירים.

כדאי לשים לב לכמה דברים:

רוב המעבדים המוצעים כיום נעים בין 300 ל-532 מגה הרץ (MHz)- ככל שהתדר גבוה יותר כך מהירות התגובה תהיה גבוהה יותר- במידה והמכשיר ישמש כ GPS בלבד (ללא מולטימדיה) מהירות של עד 400 מגה הרץ בהחלט תספיק.

איכות השמע במכשיר - בדקו את הרמקול של המכשיר עוד בחנות. בקשו לשמוע את ההנחיות שמספק המכשיר וודאו שעוצמת השמע מספקת אתכם. במידה ולא, וודאו שיש אפשרות לחבר את המכשיר למערכת הרדיו דיסק ברכבכם.

התצוגה – וודאו שאתם רואים היטב את התצוגה במסך גם באור יום מלא כאשר השמש מייצרת השתקפות (יש דגמים שבאים עם מגן שמש), שגודל המסך מתאים לצפייה ממושב הנהג ושכפתורי הניווט (שלרוב הם במסך מגע) אינם קטנים מידי ללחיצה.

תוכנת הניווט – בישראל ניתן להשיג כמה תוכנות עירוניות טובות, לדוגמא: iGO, Garmin ,Mio Map, 2GO ואיתוראן. כנסו לאתרים של חברות התוכנה ובחרו את התוכנה הנוחה לכם.

במספר דגמים מתקדמים (ויקרים מאד) תמצאו כניסה סריאלית (כניסה סטנדרטית שמתאימה לכלל המכשירים) התומכת בחיבור התקנים חיצוניים למכשיר כגון: חיישני רוורס, התקני וידיאו חיצוניים ואפילו מד-אלכוהול.

שימו לב לאביזרים הנלווים הכלולים במחיר: מטען לרכב, זרוע התקנה, מגן שמש, עריסת GPS, אוזנייה וכדומה. בחלק מהדגמים הם ימכרו בנפרד.

מתקן חיבור לרכב – העריסה האוחזת את המכשיר היא אלמנט חשוב מאד וחייבת להיות בעלת חוזק מכני גבוה, לכן בדקו את איכותה. עדיף שתהיה זרוע מפרקית עם כמה שיותר חוליות מקשרות שיאפשרו שינוי זווית צפייה.

מחיר של GPS

מעבר לנקודות אלו, ישנו כמובן את עניין המחיר. טווח המחירים למכשירי ניווט לוויני לרכב יכול להתחיל מ-650 ש"ח למכשירים הפשוטים עם מסך 3.5" כולל תוכנת ניווט. ועד למעלה מ-3000 ש"ח למכשירים עם מסך גדול, עתירי פונקציות כולל תוכנת הניווט ושאר התוספות.הכתבה נכתבה בסיוע אתר www.wisebuy.co.il

מערכת קמש | 3/9/10