מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ישיבה נכונה ברכב

איך לשבת בצורה הנכונה ביותר בכסא הנהג? קבלו מדריך ישיבה נכונה ברכב.

מערכת קמש | 5/8/10
מתוך קטגוריית פרטי

נהיגה נכונה מתחילה בישיבה נכונה בכיסא הנהג. פעמים רבות אנחנו נתקלים בנהגים שבקושי רואים את הדרך לפניהם אם בגלל שמושב הנהג רחוק מידי מההגה או שהנהג נמצא קרוב מידי להגה ומגביל את עצמו מבחינת יכולת התגובה. נהיגה נכונה היא נהיגה הלוקחת בחשבון שנהיגה ברכב יכולה להוביל למקרי חירום בהם אנו נזדקק לכל היכולות שלנו כנהגים. וזה אומר בעיקר מהירות תגובה וחופש תנועה מקסימלי.

לכן, כשאנחנו יושבים ברכב, כדאי מאד לשים לב לתנוחת הישיבה.

מצב הידיים והחלק העליון

מצב הידיים והחלק העליון
ישיבה נכונה היא כזו שכאשר הגב צמוד למושב האחורי, פרק כף היד מגיע בדיוק לחלק העליון של ההגה כאשר היד ישרה לגמרי. נסה למצוא תמונות או איורים כך שבזמן נהיגה המרפקים יהיו מכופפים כמעט ולא ניתנים 'לנעילה'. ישיבה רחוקה מידי מההגה, תאמץ את הכתף של היד האוחזת בהגה ותשלח אותה קדימה מן המושב. במקרה חירום, טווח התגובה יתארך ויכולת התמרון שלנו תפגע.

מצד שני, ישיבה קרובה מידי להגה עלולה לגרום לפגיעה קשה מכרית האוויר במקרה של תאונה חזיתית ובנוסף, להגביל את טווח התנועה.

כפות הידיים צריכות להיות שתיהן על ההגה במצב שבו האגודלים בלבד מוכנסים לתוך ההגה ו"שעונים" על המגרעות בצידי ההגה. (משהו באיזור השעות 3 ו9 תלוי בסוג הרכב).

מצב הרגליים והחלק התחתון

ע"מ לדעת אך אנחנו אמורים להציב את הרגליים יש לבצע כמה פעולות לפני שמתחילים נסיעה באוטו חדש.

1. ראשית, נצמיד את הישבן ואת הגב למושב ונגיע למצב של גב זקוף.
2. כף הרגל השמאלית תונח על המדרס השמאלי (ברכב עם גיר אוטומטי) כאשר הברך מכופפת ולא ניתנת ל'נעילה' וליישור מלא.
3. הרגל הימנית תלחץ על הבלם בשיא הכוח (לדמות עצירת חירום) ונוודא שמצד אחד אנחנו יכולים ללחוץ על הדוושה בשיא הכוח ומצד שני שהברך לא ננעלת ומתיישרת לגמרי. נעילת ברך בשעת תאונה מסוכנת מאד, מכיוון שבשעת תאונה עוצמת המכה תעבור ישירות מכף הרגל לעמוד השדרה ועלולה לגרום לנזק כבד.

מעבר לכך שישיבה נכונה ברכב יכולה להציל חיים ולמנוע פגיעות גוף קשות בזמן תאונת דרכים, היא תורמת רבות במניעת עייפות בנסיעות ארוכות, ומאפשרת לנו טווח פעולה ושליטה מלאה ברכב.
מערכת קמש | 5/8/10