מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

טרקטורון יד שניה

איך נדע לבצע קניית טרקטורון יד שניה בצורה הטובה ביותר? כל התשובות באתר קמש.

מערכת קמש | 21/6/10
מתוך קטגוריית אדרנלין

רכישת טרקטורון חדש אינה דבר פשוט ואף עלולה להיות יקרה דבר שמוביל לא מעט אנשים לרכוש לעצמם טרקטורון מיד שנייה. אך כמו בכל קנייה של כלי-רכב יד שנייה, ישנם דברים שכדאי מאד לשים אליהם לב כדי לא לקנות חתול בשק.

אז מה לבדוק, ולמה כדאי לשים לב?

בשוק הישראלי אפשר למצוא לא מעט דגמים של טרקטורונים. ניתן לחלק אותם ל-3 קטגוריות עיקריות:

- טרקטורוני עבודה מסיביים וכבדים – מתאימים לנשיאת 2 אנשים, יכולים לגרור עגלות ומותאמים לנסיעה בשטח בוצי (4X4, 6X6) וקשוח. כדוגמת הפולריס ספורטמן 800, בומבדיר 800 וגם הריינגר המיול של קווסקי.

- טרקטורוני טיולים – מתאימים ל-2 אנשים, מגיעים עם הנעה כפולה או אחורית בלבד. נפחי מנוע קטנים יותר משאר הדגמים.

- טרקטורוני ספורט ופעלולים - קלי משקל, עם נפחי מנוע גדולים ומתאימים לנשיאת הרוכב בלבד.

להלן כמה נקודות שכדאי להתייחס אליהם לפני קניית טרקטורון משומש:

1. עבור מי קונים את הכלי?

לפני שאתם ניגשים למלאכת החיפוש, קבלו החלטה לאיזה סוג אתם יותר מתאימים. נסו לתאר לעצמכם איזה סוג של פעילות תבצעו הכי הרבה, כמה אנשים אמורים לרכב עליו בו זמנית, מהו סוג הקרקע שבו יבלה הטרקטורון ברוב הזמן? ורק לאחר מכן תוכלו לכוון את עצמכם ולהתחיל לחפש את הטרקטורון המתאים לאישיות שלכם, לצרכים שלכם וליכולות שלכם לתחזק אותו ולשמור עליו.

2. הכר את ההיסטוריה של הטרקטורון

ראשית, בדקו את רישיונות הרכב והתאימו בין הפרטים המופיעים ברישיון לכלי עצמו: מספר רישוי, מספר מנוע, מספר שלדה ומידות הצמיגים. בנוסף, אחד הדברים החשובים ביותר לפני קנייה הוא לנסות ולהכיר כמה שיותר את ההיסטוריה של כלי הנסיעה. כמה ידיים רשומים ברישיון הכלי? מי היו הבעלים שלו? כמה הוא נסע? לאילו מטרות הוא השתמשו בכלי?. יש לא מעט טרקטורונים שעוברים "התעללות" (בלשון המעטה) ע"י מספר רוכבים או כאלו שבילו בחברה להשכרת טרקטורונים ולכן ככל שנדע יותר על ההיסטוריה, נוכל להיות יותר שקטים בקנייה.

3. בדיקה חיצונית – מה מצב הפלסטיק ?

בדיקה ראשונית - בדקו את הפלסטיקים של הכלי. חפשו שברים, הדבקות או שריטות עמוקות, אלו החלקים השבירים ביותר בכל טרקטורון ויכולים להעיד על התהפכויות או תאונות שעבר הכלי. לאחר מכן הרימו את הטרקטורון (השעינו אותו לאחור) וחפשו אחר פגיעות בשלדה או במרכב. חפשו ריתוכים שלא נראים טבעיים, כיפופים, חבלות בברזלים וכדומה. ריבוי של פגמים כאלו מעידים על הרבה נסיעות "קשות" ומאמצים לא שגרתיים.

4. התרשמתם לטובה? צאו לנסיעת מבחן.

לאחר הבדיקה החיצונית, צאו לנסיעת מבחן קלה, בדקו האם הכלי מניע בקלות והאם העברת ההילוכים חלקה ואינה נתקעת. צאו לנסיעה קצרה ובדקו שהכלי מאיץ באופן רציף, אינו "מגמגם" ומתנהג על פני כל מרחב סיבובי המנוע באופן שווה ותקין.
במהלך הנסיעה בדקו את האם יש חופש מוגזם בכידון והאם ההיגוי עובד בצורה תקינה עד סוף מהלך ההיגוי בכל צד. לאחר הנסיעה, התכופפו מתחת לכלי וחפשו נזילות שמן או נזילות מים. אם יש מדיד שמן, בדקו את מצב השמן במנוע. אם משהו מטריד את מנוחתכם במהלך הבדיקה זה אומר שהטרקטורון יצטרך טיפול בקרוב. קחו את העניין בחשבון במהלך המו"מ על המחיר.

5. המלצה קטנה לסיום:

ישנן כמה סוכנויות רכב המוכרים טרקטורונים מיד שנייה שיכולים להיות פיתרון איכותי וטוב הכולל אחריות והובלה. אך שימו לב שאתם לא מסתנוורים מכלים שטופים למשעי, מפלסטיקים נוצצים וחלקים וממנועים המצופים בספריי כדי שיראו נוצצים. בצעו את הבדיקה הנ"ל בכל מקרה. לגבי סיגרת העסקה, מומלץ לקרוא את הכתבה בקישור זה.
וסעו בזהירות
מערכת קמש | 21/6/10