מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מכונית בטיחותית

איך נדע לקנות רכב בטיחותי יותר? מהי מכונית בטיחותית באמת? כל התשובות באתר קמש.

מערכת קמש | 20/6/10
מתוך קטגוריית פרטי

רוב הישראלים יאמרו תמיד שרמת הבטיחות ברכב מאד חשובה להם, אבל בזמן אמת כאשר הם יגיעו לסוכנות לרכוש רכב חדש ושם יציעו להם שדרוגים שונים שאינם בהכרח תוספות בטיחותיות כמו: שליטה על הרדיו מההגה, צבע מטאלי, חישוקי מגנזיום או חלון בגג, רובם יעדיפו להוסיף אותם במקום תוספת של אלמנט בטיחותי שלא בהכרח נראה לעין ומורגש בנסיעה יום יומית. הנטייה הגורפת של נהגים הרוכשים רכב חדש היא לא לחשוב על מקרי חירום ותאונות.

אז מה לעשות אם רוצים רכב בטיחותי?

בבואכם לרכוש רכב חדש חשוב כמובן להתקבע על מחיר שאתם מעוניינים להשקיע ועל סוג הרכב שאתם מעוניינים לרכוש (משפחתי, קומפקטי, ג'יפ וכדומה) אך חשוב גם לא ליפול ב"מלכודת מכירות" של אנשי מכירות מיומנים שמכירים את הלקוח הישראלי הממוצע ויציעו לו גאדג'טים במקום תוספות בטיחותיות.
אם חשובה לכם רמת הבטיחות בזמן נהיגה, חשוב שתשימו לב לכמה דברים:

ABS – מערכת למניעת נעילת הגלגלים בעת עצירת חרום העוזרת להתמודד עם עצירות פתע. מערכת חשובה מאד שהפכה להיות סטנדרט כמעט בכל הרכבים כיום. אם אין אותה ברכב אתם יכולים להזמין אותה מאיש המכירות.

• כריות אוויר – אמצעי בטיחות חשוב מאד שמפחית פגיעות גוף בעת תאונה. כיום כמעט רוב הרכבים מגיעים עם 4 כריות אוויר אך ברוב הדגמים ניתן להוסיף לפחות עוד 2 כריות אוויר לפי דרישת הלקוח. אל תתפשרו בכך.

ESP – מערכת בקרת יציבות. מערכת חדשנית שיודעת "לתקן" את נהיגת הנהג במידה וביצע טעות. המערכת שמונעת החלקות ויכולה להציל חיים אינה מגיעה עם כל הרכבים היום ולכן חשוב לשאול האם הרכב שלכם כולל מערכת ESP. צפו בסרטון הדגמה.

• מספר נקודות העגינה לחגורות בטיחות – באמצע המושב האחורי היה נהוג בעבר להתקין חגורת בטיחות עם 2 נקודות עגינה בלבד שהן פחות בטיחותיות מחגורות בטיחות עם 3 נקודות עגינה. וודאו שהרכב מגיע עם חגורת בטיחות שכזו.

• בדקו את תוצאת מבחני הריסוק – 5 כוכבים ע"פ התקן האירופי הם המקסימום שניתן לקבל היום ורוב היצרנים מנסים להתאים למבחנים אלו וליישר קו עם התקן. יבואנים ללא 5 כוכבים במבחן הבטיחות, יצניעו את תוצאות הבדיקות ולא יספרו לכם על כך. אל תהססו לשאול את איש המכירות כמה כוכבים קיבל הרכב במבחן הריסוק.

תוספות בטיחות מיוחדות:

מספר יצרנים מאפשרים לרכוש רכב עם "חבילת בטיחות" גדולה יותר ומאפשרת
ללקוחות לבחור תוספות בטיחות בתוספת תשלום:

• התקנים מיוחדים למנשאי תינוקות. וודאו שכל ההתקנים עומדים בתקן ISOFIX
• מצלמת וידאו אחורית: אביזר שמאפשר להעלים את השטח המת מאחורי הרכב ולא להסתמך על המראות.
• מערכות נוספות - חברות רבות מציעות מערכות בטיחות רבות כגון שמירת מרחק אוטומטית, בקרת עזיבת נתיב ועוד. תבינו טוב עבור מה אתם משלמים ומה אתם מקבלים.

אל תקלו ראש בתוספות הבטיחות של הרכבים כיום. שימו לב למה שמוכרים לכם בסוכנויות הרכב ולמה שאתם יכולים לקבל מתוך האפשרויות שלא תמיד מוצעות לכם. רכב בטיחותי יותר יכול להציל חיים – סעו בזהירות!
מערכת קמש | 20/6/10