מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ליסינג יד שניה

מחפש מידע אודות ליסינג יד שניה? מעכשיו יש גם ליסינג לפרטיים עם רכבים מיד ראשונה!

מערכת קמש | 10/6/10
מתוך קטגוריית פרטי

את שיטת הליסינג רובנו מכירים מתחום העסקים והחברות, אך כיום ישנן לא מעט חברות ליסינג אשר מציעות עסקאות דומות גם לפרטיים. השיטה מאפשרת לחכור (Lease) רכב חדש שאותו רכשה חברת הליסינג מן היבואן ולשלם עבור השימוש בתשלומים חודשיים קבועים. לעיתים תוכנית התשלומים מורכבת ממקדמה המשולמת בתחילת העסקה, תשלומים חודשיים עוקבים ותשלום נוסף בתום תקופת העסקה.

כך לדוגמא תוכלו להתחדש במאזדה 3 חדשה במחיר של 240 ש"ח לחודש אחרי תשלום מקדמה או יונדאי גטס ב90 ש"ח לחודש אחרי תשלום מקדמה.

ליסינג מיד שנייה?

חברות הליסינג הגדילו לעשות ופתחו את שוק הליסינג גם לאנשים פרטיים, כשהם מאפשרים לכל אדם לנסוע על רכב חדש יותר ממה שהוא היה יכול לקנות בסכום הכסף שהקציב לעצמו, ולשלם בכל חודש סכום סמלי במשך תקופה שנקבעה מראש בהסכם.
לאחרונה, גם אנשים המעוניינים לרכוש רכב מיד שנייה יכולים לבצע עסקת ליסינג עבור רכבים שכבר נוסעים שנתיים או שלוש על הכביש במקום על רכב חדש. מה שמוביל לכך שהמקדמה הראשונית לתשלום תהיה נמוכה יותר ממקדמה לליסינג רכב חדש והתשלום החודשי גם הוא יהיה נמוך מאד.

לדוגמא: לשברולט אבאו עם שנתיים על הכביש תוכלו לשלם רק 30,000 ש"ח מקדמה ועוד 200 ש"ח (בערך) בכל חודש.

בסוף תקופת ההתחייבות לתשלום תעמודנה בפניכם בדרך כלל שלוש אפשרויות:

- לשלם את שארית התשלום על עלות הרכב האמיתית בזמן חתימת החוזה ולהעביר את הרכב לבעלותכם המלאה.

- להפסיק את ההסכם ולהחזיר את הרכב לחברה איתה ביצעתם את ההסכם.

- לחדש את ההסכם ולהחליף לרכב חדש יותר. ולהשתמש בסכום ששולם עד כה (המקדמה והתשלומים החודשיים) כמקדמה על הרכב החדש (תלוי בסוג ההסכם ובחברה).

ליסינג מימוני או תפעולי

ההבדלים בין סוגי הליסינג לחברות גדולות, מתבטאים גם בליסינג מיד שנייה.
בליסינג תפעולי – חברת הליסינג מחכירה לכם רכב וגם לוקחת אחריות על אחזקת הרכב (ביטוח, מבחן רישוי שנתי וכדומה) ועל הטיפולים השוטפים שלו. כך שלמעשה אתם לא צריכים להוציא כסף על הרכב מעבר לדלק לנסיעה (שאיננו כלול בעסקת ליסינג רגילה).
לעומת זאת, ליסינג מימוני מוצע כסוג של הלוואה חוץ בנקאית שמספקת חברת הליסינג. למעשה חברת הליסינג מוכרת לכם את הרכב ומאפשרת פריסת תשלומים נוחה עבור השימוש ברכב, אך לא דואגת לטיפולים ולאחזקתו. רוב מגרשי הרכב מציעים היום סוג של מימון שכזה. כמובן שמומלץ לבדוק את סך כל העלויות כולל עלויות המימון מול קנייה של רכב חדש, ואז לבצע את ההחלטה.

לסיכום:

מבחינה כלכלית נטו, לרכוש רכב מליסינג אינה הכי משתלמת, אך אם משקללים את כל הנתונים כולל את ההתרוצצויות של חיפוש רכב חדש והחיסכון בשעות של עמידה במוסכים, טיפולים וכדומה, אפשרות קניית רכב בליסינג בהחלט שווה בדיקה. גם אם אתם משפחה המעוניינת ברכב גדול יותר או זוג צעיר שלא יכול לגייס סכום כסף גדול כדי לרכוש את רכב חלומותיכם, אפשרות הליסינג מיד שנייה היא אפשרות מעולה.
מערכת קמש | 10/6/10