מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

כפפות רכיבה

מחפש טיפים לבחירת כפפות רכיבה? על סוגי הכפפות וחשיבותם לרוכבי דו גלגלי באתר קמש.

מערכת קמש | 6/6/10
מתוך קטגוריית דו-גלגלי

את התענוג שמספקת רכיבה על אופנוע או קטנוע קשה לתאר במילים, החופש, הרוח, תחושת ההאצה והתמרונים הקלילים בעיר, החופש מחיפוש חנייה והימלטות מפקקים, יוצרים כלי רכב מושלם לרוכב בודד או זוג שרוצים להגיע ממקום למקום במהירות. אך יחד עם זאת, רכיבה על אופנוע טומנת בחובה גם סכנות לא מעטות. כל נפילה מהאופנוע תגרום כמעט בוודאות לנזקים כלשהם בגוף הרוכב. לכן, אחד הדברים החשובים שכדי לתת עליהם דגש הוא סוג הלבוש והמיגון שיש ללבוש בעת רכיבה על אופנוע.

הפעם ניתן דגש על פריט לבוש חשוב במיוחד – כפפות רכיבה.

כפפות רכיבה מגנות על הרוכב ב-2 אופנים, האחד בימי החורף הקרירים כשהם מחחמות את כפות הידיים וחוסמות מגע של אוויר קר. ובמקרה השני, שומרות על כפות הידיים בשעת נפילה מהאופנוע.

האינסטינקט הבסיסי של כולנו הוא לשלוח ידיים קדימה במקרה של נפילה בכדי לבלום את עוצמת המכה שהגוף יקבל. לכן חשוב שכפות הידיים תהיינה מוגנות ולא חשופות לשפשופים מהאספלט בכביש שבחודשי הקיץ מתלהט ויכול לגרום גם לכוויות וצלקות.

סוגי הכפפות:

המגוון הרב של כפפות רכיבה המצוי בשוק מעיד על החשיבות שמייחסים היצרנים לפריט הלבוש הזה. אך לפני שאתם יוצאים לחפש לעצמכם זוג חדש כדאי להתמקד באופי הרכיבה העיקרי שאתם צופים לעצמכם. ישנן כפפות המתאימות לרכיבה על כביש שלרוב יהיו סגורות עם רמת רגישות מאד גבוהה ובעלות מיגון איכותי, או כפפות המתאימות לרכיבה על אופנועי שטח שיהיו מאווררות יותר, עם מיגון קשיח לגב האצבעות. חשוב לדעת, שהשליטה באופנוע, כמו ההיזון החוזר(feedback) מן האופנוע, מגיעות ברובן מהידיים לכן הכפפות חייבות להיות נוחות וגמישות ורגישות ולא רק עמידות בשחיקה. לכן חשוב להתאים את סוג הכפפות לסוג האופנוע ואופי הרכיבה ע"מ שיעבירו את התחושה הנכונה של ההיגוי לידי הרוכב.

ניתן לחלק את הכפפות לכמה סוגים עיקריים לפי החומרים המרכיבים אותן:

כפפות חורף:

כפפות המיועדות לנסיעה במזג אוויר קר. הן אטומות לחדירת מים ובעלות שרוול ארוך המכסה גם את פרק כף היד ומונע כניסת מים. בדרך כלל ניתן למצוא בתוכן ביטנה מבד נעים למגע נעימה למגע.

יתרונות: חסינות מים, מחממות, ומספקות כדרך כלל הגנה כפולה.
חסרונות: לא מתאימות לקיץ.

כפפות עור:

יתרונות: מגינות טוב על הידיים במקרה נפילה, גמישות ומעבירות תחושה טובה לידי הרוכב, בשילוב עם מגון קשיח נותנות מענה איכותי.

חסרונות: מתקשות לאחר שנרטבות, עלולות להדיף ריח רע אחרי הזעות מרובות או אחרי שנרטבו בגשם, אינן "נושמות" וגורמות להזעה. כפפות עם צביעה לא איכותית תשאיר צבע על ידיכם.

כפפות סינטטיות:

עשויות מפוליאסטר או בד סינטטי אחר בעל יכולות "נשימה".
יתרונות: מגיעות לרוב עם "בד נושם" המאפשר כניסה של אוויר לכפפה (המתאים יותר למזג האוויר הישראלי), אינן משנות את צורתן לאחר הירטבות, מתייבשות מהר.

חסרונות: דגמים מסוימים עלולים להיות קשיחים מידי ולא להעביר תחושה טובה, ההגנה מפני גשם יורדת לאחר כביסה.

כפפות בד ועור:

כפפות המשלבות גם בדים סינטטיים אווריריים וגם עור איכותי. במגוון דגמים יש מיגון קרבון (סיבי פחם) חזק מאד בגב כף היד.

* ישנן גם כפפות שעשויות חומר ניילוני דק או "כפפות חצי" (מגינות על חצי מאורך האצבע) שנמכרות בזול אך לא מומלצות מכיוון שרמת ההגנה שהן מספקות בזמן נפילה, נמוכה מאד.

מחירים ועלויות:

לפני שאתם יוצאים לרכוש כפפות לרכיבה, חשוב שתאפיינו לכם איזה סוג כפפות אתם מחפשים. כפפות חצי (עם אצבעות חשופות) יתאימו לרוכבי שטח מקצועיים אך לא לרוכבי קטנועים בעיר למרות הנוחות שהם מספקים. קחו בחשבון שרוב הכפפות מיוצרות ע"י יצרנים אירופאים המתאימים את הכפפות למזג האוויר באירופה. החום בישראל מצריך חשיבה אחרת. חפשו משהו שיתאים גם לחודשי הקיץ וגם יספק מענה טוב בחורף. המחיר לזוג כפפות פשוטות ללא מיגון קרבון ינועו בין 120 ל -190 ש"ח.

מחיר לזוג כפפות משולבות עור ומיגון קרבון בנקודות שונות בכפפה ינוע בין 200 ל-600 ש"ח תלוי בצורה, דגם, וכמות ואיכות המיגונים.

מיגון איכותי בעת רכיבה על רכב דו-גלגלי חשוב מאד ויכול להציל חיים. סעו בזהירות.
מערכת קמש | 6/6/10