מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

סינון קרני השמש

איך להשיג סינון של קרני השמש? הפתרון להתמודדות עם החום בקיץ - לא רק לאחמ"ים!

מערכת קמש | 27/5/10
מתוך קטגוריית פרטי

אוגוסט. שיא הקיץ. 37 מעלות חום בחוץ ובשעת צהרים אתם צריכים להיכנס לאוטו שעמד בשמש כל היום. השמשות של הרכב פעלו כמו חממה ויצרו בפנים טמפרטורות לא אנושיות. אתם נכנסים בכל זאת ומיד מדליקים את המזגן, אך גם הוא פולט חום בהתחלה. אבזם חגורת הבטיחות לוהט מחום, ההגה רותח עד שכמעט אי אפשר לגעת בו וגם המושבים לוהטים. מרגישים שאין מה לעשות?

אז הנה כמה פתרונות שיעזרו לנו לעבור את הקיץ בשלום.

פתרונות להורדת החום ברכב

ראשית, רכשו מגן שימשה. פריט זה נפוץ מאד, זול ולפעמים ניתן במבצעי הקיץ. מגני שימשה עם ציפוי בהיר המחזירים את קרני השמש עדיפים על אלו הכהים יותר. נסו לכסות מקסימום שטח פנים של השמשה וודאו שההגה אינו חשוף לשמש.
שנית, הכהיית חלונות
החוק הישראלי מאפשר הכהיית חלונות בחלונות המושבים אחוריים בלבד. לרוב, פעולה זו נתפסת כפריט של אנשים הקנאים לפרטיותם אך מטרתה העיקרית היא סינון קרני השמש הנכנסות לרכב, בדיוק כמו משקפי שמש.
מתקינים מורשים של משרד הרישוי מספקים היום מגוון רחב של מדבקות ותכשירים שניתן להדביק או להתיז על חלונות המושבים האחוריים עם מגוון של רמות סינון של קרני השמש (UVA). טווח המחירים רחב מאד ותלוי בשיטה בה אתם בוחרים לבצע את ציפוי החלון. המחירים נעים בין 70 ש"ח לחלון שיכוסה במדבקות הפשוטות ועד 400-500 ש"ח לחלון בהתזה שקופה (שלא מכהה את החלון אך מסננת 70% מקרני השמש).

למוצרי מיגון מקרני השמש, כמה יתרונות:

- אם אתם נוסעים עם ילדים קטנים בספסל האחורי וחוששים להיחשפותם הממושכת לשמש, לא תצטרכו להנדס את תליית החולצה הישנה בחלק הפנימי של החלון ותוכלו להיות רגועים שהם לא "נשרפים" ולא מקבלים מכת חום. בנוסף, תכשיר המיגון אינו חוסם את שדה הראיה תורם לבטיחות הנהיגה.

- סינון קרני השמש החודרים לרכב תורם רבות לשמירה על ריפודי הרכב ועל הפלסטיקים המתבלים בעקבות חשיפה ממושכת לשמש.

- אפקט "הרואה ואינו ניראה" - רוב אמצעי המיגון משמש יוצרים אפקט של מראה למתבוננים מבחוץ ומסתירים את הספסל האחורי. אח"מים משתמשים בזה כדי לשמור על פרטיותם, אתם יכולים להרוויח תוספת הגנה במקרה של פריצות. כך אם בטעות שכחתם דבר ערך בספסל האחורי, תוכלו להיות רגועים יותר שהוא אינו "קורא לגנב".

- חיסכון בדלק ובזיהום אויר – ככל שהרכב סופג פחות חום כך נצטרך להפעיל פחות את המזגן ופחות נאמץ את המנוע. לאורך זמן זה כבר ממש משתלם וגם יותר ידידותי לסביבה.

לסיכום, רכב עם חלונות כהים יכול מאד לעזור בימי הקיץ החמים. פתרון קל וזול שנותן המון. מה שנותר זה רק להתמודד עם הסטיגמה.
מערכת קמש | 27/5/10