מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

צמיגי טרקטורון

צמיגי טרקטורון הם הקשר שלנו לקרקע בזמן רכיבה על טרקטורון. באתר קמש תמצא את כל המידע בנושא זה.

| 17/5/10
מתוך קטגוריית אדרנלין

טרקטורונים הם כלים המיועדים לנסיעה בשטחים קשים. בוץ, חול, מעברי מים, סלעים משוננים ואבנים לרוב. כמו בכל רכב, גם צמיגי הטרקטורון הם האמצעי היחיד שבא במגע עם פני השטח והם עוזרים במניעת החלקות והתהפכויות. לכן חשוב מאד לשמור על איכות הצמיגים ולהחליף אותם כשהם נשחקים.

שמירה על הצמיגים בטרקטורון

שחיקת הצמיג תושפע מכמה גורמים עיקריים:

1. סוג הצמיג ואיכותו- ישנם יצרנים רבים המשווקים צמיגי טרקטורונים בארץ והמשוואה של מה שיותר יקר יותר איכותי נכונה ברוב המקרים. ככל שיש יותר סלילי מתכת שתולים בתוך חתך הצמיג כך הסיכוי שלו להתחממות ושחיקה קטן יותר. אך מכיוון שלא תמיד נוכל לבדוק את הנתון הזה, עלינו לסמוך על המחיר בלבד.

2. אופי הנהיגה- מעבר למספר השעות שננהג בחודש, גם סוג הקרקע עליו נרכב ישפיע על הצמיג. ככל שנבלה יותר זמן על הכביש במהירויות גבוהות כך יגדל הסיכוי לשחיקת הצמיג. נסיעה בשבילי עפר וחולות במהירות נמוכה, תאריך את חיי הצמיג.

3. לחץ אוויר תקין- נסיעה ארוכה על צמיגים עם לחץ אוויר נמוך מהוראות היצרן, גורמת להתחממות יתר של הצמיג, משפיעה על זווית מפגש הצמיג עם הקרקע וגורמת לשחיקה מוגברת.

החלפת הצמיגים בטרקטורון

לפני שניגשים במלאכת חיפוש הצמיג המתאים, חשבו להכיר את מידות הצמיגים של הכלי שלכם. מידות הצמיגים מסומנות ברישיון הרכב של הטרקטורון ומציינות את רוחב הצמיג, וגובהו באינצ'ים בצורת: 223/70R16 שהמספר הראשון (225) מציין את רוחב סולית הצמיג במילימטרים, המספר השני (70) מציין את היחס בין רוחב הצמיג לדופן הצמיג באחוזים. והמספר האחרון (16) את קוטר הג'אנט באינצ'ים (אלא אם כתובה מידה אחרת). לאחר שאתם מכירים את המידות תוכלו לבדוק יצרנים שונים המספקים את הצמיגים במידות של הכלי שלכם.

חשוב להתאים את סוג הצמיג לאופי הנהיגה שלכם. אם אתם משתמשים בטרקטורון בעיקר לעבודה, גרירת משאות קלים ונסיעה בשטחים חקלאים, תרצו צמיג עם חריצים עבים ככל הניתן, המאפשרים נשיאת משקל גדול ומעבר חלק בשטחי בוץ ומים. אם ספורט וטיולים בשטח קשה הוא עיקר מעינכם, תעדיפו צמיג עם בליטות עבות ככל הניתן שישפרו את אחיזת הקרקע.

מחירים:

כפי שהזכרנו מקודם, מחירי צמיגים משתנים לפי איכות הצמיג ולפי שם המותג. ובנוסף, ההבדלים בין צמיגים קדמיים לאחוריים הם משמעותיים (בעיקר בדגמי הספורט)

כיום ניתן למצוא צמיגים המתחילים ב-280 ש"ח ועד 500 ש"ח לצמיג קדמי. ועבור צמיגים אחוריים תשלמו מחיר הנע בין 400 ש"ח ל-830 ש"ח תלוי במידת הצמיג וביצרן.

אל תשכחו לבצע בדיקות שוק לפני הקנייה ולהשוות מחירים. בחנויות שונות תוכלו למצוא את אותו צמיג עם הבדלים משמעותיים במחיר.
דבר חשוב נוסף, החלפת צמיגים שאינם תואמים למידות הרשומות ברישיון הרכב אינה חוקית ועלולה גם להכשיל אתכם בטסט הקרוב וגרוע מכך, לבטל את תוקף הביטוח שלכם. היזהרו.
| 17/5/10