מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

גגון לרכב

התקן גגון לרכב והיה גם אתה מוביל ליום אחד. זה לא כזה סיפור. לא מאמין? באתר קמש תלמד על גגונים לרכב.

| 17/5/10
מתוך קטגוריית מסחרי וחקלאי

גגון לכל רכב

צריכים להעביר מטען כלשהו ואין לכם מקום בתא המטען? יוצאים לטיולים ועגלת התאומים שלכם לא נכנסת לבגאז'? גגון לרכב, מגדיל את כושר הנשיאה של הרכב וכמעט תמיד יפתור לכם את בעיות חוסר המקום. עשרות סוגים שונים של גגונים לרכב מוצעים בשוק. נעשה קצת סדר:

גגון אוניברסאלי

אלו 2 מוטות רוחב עם תופסני ברזל שבאופן עקרוני, ניתן להרכיב אותם על כל רכב פרטי. הם מולבשים על דפנות החלק העליון של הרכב ומהודקים ע"י מותחני הברגה מבלי לגרום נזק לרכב. ההרכבה נעשית באופן עצמאי וכושר הנשיאה שלהם בינוני.

יתרונות: ניתנים להעברה בין רכבים, התקנה עצמית, מחיר זול יחסית.

חסרונות: ההרכבה בעייתית בדגמי רכב מסוימים, הרכבה לא טובה יכולה לגרום נזק לרכב או לבעיה בטיחותית גדולה, מוסיפים רעש בעת נסיעה ללא מטען. ניתן להתייעץ במומחים.

מחירים מתחילים מ-200 ש"ח ועד 400 ש"ח.

גגון ייעודי

גגונים המיועדים לדגם ספציפי של רכב. אלו מוטות רוחב המותאמים באורכם לגודל הגג ומתחברים לחורים ייעודים בגג הרכב (ברכבים חדשים יותר) בחיבור בטוח וחזק. לרוב ניתן להשיג 2 סוגים: מוטות מפלדה: כבדים יותר, חזקים יותר וזולים יותר. או מוטות אלומיניום: איכותיים יותר, אווירודינמיים יותר ויקרים יותר.

יתרונות: אין חשש שמא יעוף הגגון עם הרוח, התקנה עצמאית פשוטה או כחלק מהשירות, עמיד מפגעי רוח ושמש, כושר נשיאה גדול וניתן להתקין עליו כל סוג של מנשא נוסף.

חסרונות: לא ניתן להעברה בין רכבים, מחיר גבוה יותר.
מחירים מתחילים מ-900 ש"ח לגגוני פלדה ועד ל-1900 ש"ח לגגוני אלומיניום

גגון מתנפח

פטנט חדש יחסית (כמה שנים) המאפשר התקנה והסרה פשוטה ומהירה של גגון אוניברסאלי עשוי בד קשיח ומתנפח ע"י משאבה (מסופקת באריזה) תוך 3 דקות. כושר הנשיאה שלו עד 70 ק"ג והסיכוי שהוא יתנתק באמצע נסיעה קטן.צפו בסרטון הדגמה קצר.

יתרונות: פירוק והרכבה נוח ומהיר, קיפול ואחסון בקופסה קטנה, ניתן להעברה בין רכבים.

חסרונות: פגיע ועלול להיקרע, חשוף לוונדליזם, כושר נשיאה נמוך.
מחירים: בין 400 ש"ח ל-500 ש"ח

* לקנייה בטוחה כדאי לערוך השוואת מחירים בין כל דגמי הגגונים

תוספות ודברים חשובים

על המוטות של הגגונים ניתן להרכיב מספר אביזרים ותוספות כגון: מנשאים שונים לאופנים, גגוני עריסה לנשיאה של מטען גדול, ארגזי אחסון למטען וכדומה. אך אחד הדברים החשובים ביותר בהעמסת מטען על גגונים היא, קשירת המטען לגגון. הקפידו תמיד על קשירה חזקה והדוקה שלא תאפשר חופש של המטען בעת סיבובים. עדיף תמיד להשתמש ברצועות עם נעילה ומתיחה (ראצ'ט) אך אם אין בנמצא, הקפידו על קשרים חזקים שלא יפתחו.

דבר אחרון שחשוב לדעת: כל הגגונים המבוססים על מוטות רוחב בגג הרכב, פוגמים באווירודינמיות של המכונית ולכן יגרמו לצריכת דלק גבוהה יותר מנסיעה רגילה, גם אם אתם נוסעים ללא מטען על הגגון. קחו בחשבון גם תוספת רעש שתתווסף תמיד בעת הנסיעה וסעו בזהירות.
| 17/5/10