מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

מיגון גחון לרכב

כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמתקינים מיגון גחון לרכב. כל התשובות באתר הרכב קמש.

| 10/5/10
מתוך קטגוריית אדרנלין

יוצאים לשטח

כדי לצאת לשטח וליהנות באמת מרכב 4X4, כדאי לחשוב על כמה תוספות ושיפורים לרכב. הכתבה הבאה נוגעת באחד מהדברים החשובים ביותר אם ברצונכם לצאת ולהתמודד עם שטח ועבירות קשה.

מיגון גחון מספק הגנה מפני מכות ואבנים לתחתית הרכב ושומר על 4 מכלולים חשובים מאד ופגיעים מאד בכל רכב שפגיעה בהם תסכן את המשך הטיול שלכם ותשלח אתכם להזעיק גרר. החלקים החשובים שעלולים להיפגע הם: אגן השמן (קרטר), גיר, תיבת העברה ומיכל הדלק. מכה חזקה מסלע סורר או אבן מפתיעה בכל אחד מן החלקים יגרמו לנזק שקשה יהיה לטפל בו בשטח בלא אמצעים.

סוגי המיגונים הנפוצים

הרכבת מיגון גחון תעזור לכם בשטח למזער את הסיכוי להיתקע בשטח בגלל מכה משביתה באחד מן המכלולים הנ"ל. המיגון, שמחובר בהברגות וברגים לשלדת הרכב או לתופסנים ייעודים (תלוי בדגם) יאפשר לכם להחליק על סלעים גדולים, על גחון הרכב מבלי לדאוג שמא תסיימו את הטיול תוך כמה שעות. מיגון הגחון יכול להגיע ב- שתי דרכים:

1. פלטת אלומיניום ישרה שרצה מתחת לרכב מתחילתו ועד סופו.
2. מיגון ייעודי לכל אחד מארבעת המכלולים שהזכרנו קודם ש"מתלבש" על מכלול עצמו ועוטף את החלק התחתון שלו.

מיגוני הגחון שיש כיום הם בין 6 ל-10 מ"מ עובי המשפרים את עמידות המכלולים בצורה קיצונית. ולמי שחושש מפגיעה במרווח הגחון אל דאגה, מיגון לרכב יחליף את כיסוי הפלסטיק שמגיע מהמפעל שתפקידו העיקרי הוא עזרה במניעת חדירת רעשים אך הוא שביר מאד ואינו עמיד בפני אבני וסלעים.

כמה יעלה לי?

התקנת מיגון גחון לג'יפ אינה זולה אך אם אתם נוסעים לא מעט בשטח, העלות תהיה שווה את סך כל התיקונים שתשקיעו במידה ואחד המכלולים יפגע באמצע טיול
המחירים כמובן שונים בין הדגמים אך בכלליות מחירי מיגון גיר נעים בסביבות 1300 ש"ח, מגן גיר ותיבת העברה יתחיל ב-750 ₪ ויעלה לכיוון ה-1500 ₪ (תלוי בדגם) ומחיר למגן קרטר (אגן השמן) ינוע בין 1400 ל-1800 ₪ מיגון גחון מלא יתחיל בסביבות ה-3000 ₪ וינוע לכיוון 4500 ₪. המחירים לא כוללים מע"מ ועבודה.

בקניית רכב שטח חדש, היבואנים ינסו לשכנע אתכם לעשות את ההתקנה של המיגון דרכם. זו אכן אפשרות נוחה אך ברוב המקרים יקרה יותר. מגוון סדנאות לשיפור הרכב ישמחו לקבל אתכם כלקוחות שלהם.

למה צריך לשים לב?

- וודאו שמתקין המיגון מחבר לכם את המיגון הייעודי השייך לדגם שלכם ולא עושה שעטנז עם מיגון אחר.

- וודאו שהמתקין לא מכוון לבצע ריתוכים כלשהם לשלדה. זה אסור ועלול לא
להעביר אתכם בטסט הקרוב.

- כדאי לרכוש מיגון עם חורים קטנים במקומות אסטרטגיים שמאפשרים טיפולים קטנים (כמו ריקון שמן מנוע) ללא הסרה מוחלטת של המיגון.

- בד"כ אין אחריות על עיקומים או פגיעות במיגון עצמו אך יש לטפל בהם. ודאו שהמתקין ישמח לעשות זאת עבור שעות עבודה בלבד.

- בעבר היה צורך בשינוי מבנה ברישיון הרכב, אך כיום כבר אין צורך.

אז אם אתם אוהבים טיולי שטח ואם אתם לא רוצים שחברים שלכם יראו אתכם חוזרים מהשטח עם גרר, הרכיבו מיגון גחון בהקדם.

הכתבה נכתבה בסיוע "גתוס" שיפורי רכב.
| 10/5/10