מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ביטוח מקיף

את ביטוח החובה כבר שילמנו, וגם צד ג' – לעשות גם ביטוח מקיף? אתר קמש עם כל התשובות.

| 29/4/10
מתוך קטגוריית פרטי

מהו המקיף?

'ביטוח מקיף' מספק הגנה כוללת לרכב ולעיתים גם לציוד שבתוכו (אם הצהרתם עליו מראש). כך שאם הרכב שלכם נגנב או שהורד מן הכביש בעקבות תאונה, אתם יכולים להיות בטוחים שהשקעתכם לא אבדה ותוכלו לקבל כמעט מלוא השווי מחברת הביטוח שלכם.

פוליסת ביטוח מקיף נקבעת ע"פ מספר פרמטרים שקובעת חברת הביטוח המסתמכת על סטטיסטיקות ומאפיינים של נתונים הקשורים לנהג והקשורים לסביבה. כך לדוגמא בעל רכב המתגורר במקום שמוגדר כאזור עם פשיעת גניבות מוגברת והוא נהג צעיר בלי הרבה ניסיון, ישלם יותר על אותו רכב מאשר נהגת שאין לה תביעות ב-3 שנים האחרונות.

טיפים לרכישת הביטוח המשתלם ביותר

- דבר ראשון, השוו מחירים. קחו כמה הצעות מחיר מכמה חברות ביטוח והשוו בין הפוליסות השונות.

- אל תתפתו למחיר הנמוך ביותר. בדקו היטב מה כוללת הפוליסה ואם המחיר נמוך משמעותית, בדקו את הפוליסה.

- בדקו אילו אמצעי מיגון דורשת חברת הביטוח. במקרים מסוימים תדרוש מכם החברה התקנה של מערכת מיגון יקרה שתקפיץ את עלות הביטוח.

- מה היא ההשתתפות העצמית במקרה של תביעה? האם ניתן להגדיל את ההשתתפות העצמית ולהוריד את מחיר הפרמיה השנתית? או להיפך?.

- בעת תאונה, האם תוכלו להביא שמאי מטעמכם? – שמאי חברות הביטוח הם עובדי חברת הביטוח והאינטרס שלהם ברור. וודאו שחברת הביטוח מוכנה לקבל חוות דעת של שמאי נוסף במקרה של תאונה.

- בדקו האם תוכלו להפנות את הרכב לטיפול בכל מוסך או רק במוסכים הנמצאים ב"הסדר" עם חברת הביטוח ומה ההבדלים במחירים?

- שאלו על הנחות. נשים, נהגים זהירים ועדי עובדים, כרטיסי חבר וכדומה. לכל חברות הביטוח יש הסכמי הטבות והנחות אל תהססו לשאול.

- בחברות ביטוח מסוימות, ניתן להתאים את הפוליסה לפי אופי הנהיגה. לדוגמא: אם ברכב נוהג "נהג חדש" המשתמש ברכב רק בסופי שבוע, בדקו אם אתם יכולים לבטח את הרכב לנהג צעיר רק בסופי שבוע. החיסכון, יכול להיות משמעותי.

זכרו: ההפרשים וההבדלים במחירים יכולים להגיע למאות שקלים בשנה.

התנהלות מול חברות הביטוח

חברות ביטוח רכב שואלות שאלות אישיות בזמן הכנת הפוליסה כולל מה היסטורית התאונות והתביעות שלכם בעבר והיכן אתם נוהגים להחנות את הרכב. במידה והתשובות לא תואמות את האמת, בזמן הגשת תביעה זה עלול להתגלות ולשמש לרעתכם ואתם עלולים למצוא את עצמכם במצב מביך וחסרי הכסף שהובטח. הקפידו על מילוי השאלון במדויק.

מתי לא נהיה מבוטחים:

גם אם עשיתם ביטוח מקיף כחוק, ישנם מקרים בהם חברות הביטוח יתנערו מאחריות הביטוחית כלפיכם ויסרבו לשלם לכם. כך למשל, אם נהגתם תחת השפעת אלכוהול או סמים או שעשיתם תאונה בעקבות רשלנות פושעת, חברת הביטוח תראה בזה כהפרת חוזה ותסרב לשלם. דרך אגב, גם אם הרכב נפגע בשטחי הרשות הפלסטינית לרוב לא יהיה כיסוי בשטח שיפוט זה.

אז מתי לבטח?

ביטוח מקיף אינו חובה והוא לרוב לא זול. ניתן לנהוג בבטחה גם עם ביטוח חובה וצד ג' בלבד. אם אתם גרים באזור מוכה גניבות או רכבכם יקר לכם, כדאי שתחשבו על ביטוח שכזה. אך אם אתם נוהגים ברכב ישן (שמחירו פחות מ 30,000 ₪) לא בטוח שתשלום שנתי של 4500 ₪ שווה את הסיכוי שהוא ייגנב. בסופו של יום זוהי החלטה הנתונה בידכם בלבד. זכרו: ביטוח זה המוצר היחיד בעולם שאנחנו רוכשים ומקווים לא להשתמש בו.
| 29/4/10