מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

קבריולט

קבריולט או קבריולה? מהן היתרונות והחסרונות ומה אפשר למצוא בארצנו? כל התשובות באתר קמש.

| 29/4/10
מתוך קטגוריית פרטי

קבריולט או קבריולה?

קופה קבריולה, קבריולט, גג נפתח, גג מתקפל, CC, גג אקורדיון ועוד שמות אחרים שהדבקנו בשכונה לדגמי הרכבים שיצרנים החליטו לייצר עם גג דינאמי שיודע להתקפל ולהעלם. מרצדס עשתה זאת לראשונה כבר ב-1932 ואחריה כבר התחילה ההיסטוריה להיכתב ובעיקר להצטלם.

סרטי הוליווד אהבו מאד לצלם את גיבוריהם נוהגים ברכבי קבריולט. היצרנים שהבינו שתמיד נרצה להידמות לגיבורים בסרטים ענו מהר לציפיות וכיום לכל יצרן יש לפחות שניים שלושה דגמים המתהדרים בגג נפתח.

יתרונות וחסרונות?

יש להודות בעובדות: מכונית עם גג נפתח מושכת. היא יפה, יוצאת דופן, משדרת ניחוח של סקסיות באוויר והעובדה שמהצד אתה יכול לראות הכל, מושכת את כל העיניים בכביש אל הנהג ואל הרכב. התחושה ממכרת ותזרע חיוך על פניו של כל נהג. למי שעוד לא ניסה, שווה לשכור רכב שכזה ליום כייף ולחרוש איתו את הארץ.

וכאן בערך נגמרים הדברים הטובים שניתן לומר על רכבים עם גג נפתח שבדרך כלל יעלו לפחות 50% יותר מאותו דגם עם גג רגיל. אתם וודאי מכירים את האנשים שתמיד יש להם משהו רע להגיד על כל דבר, אז במקרה הזה, כמעט כל דבר שיגידו יהיה נכון: חם נורא בקיץ, קר בחורף, מלא רעש, הוונדליסטים אוהבים לקרוע את הבד, תא מטען קטן בחצי (או לא קיים בכלל), הרכב פחות בטיחותי ויותר כבד ומה עושים עם ציפור מחרבנת באמצע נסיעה? אפשר כמובן למצוא עוד כמה דברים שלילים אך מה הם מול המבטים שתקבלו בכל רמזור?

מה אפשר למצוא בארצנו?

בארץ כאמור, רכבי קבריולט לא מככבים ברשימת המכירות ולא בכדי לא משווקים בארץ כל הדגמים שיש. בטווחי מחירים המתחילים מ-140,000 ש"ח ועד 200,000 , אפשר למצוא רכבי מיני סטייליסטים כמו: פיאט 500 קבריולט, פיז'ו 207CC וניסן מייקרה קבריולט. מעל 200,000 אפשר למצוא כמה מכוניות שמציגות גם נתונים ספורטיביים בנוסף לגג הנפתח כמו: אאודי TT, מיני קופר קבריולט וגם הניסן 370Z המאד ספורטיבית. ואם אתם בענייני רכבי ספורט ויוקרה גם יחד המגוון עולה והמחירים שנושקים למיליון ש"ח ואף יותר. זה מתחיל מהאלפא ספיידר, דרך BMW סדרה 3 קבריולט, לקסוס is250 ועד מרצדס SL שמחירם עובר את המיליון.

קצת סיכום

הדבר המדהים ברכבי קבריולט, שיהיה קשה מאד לשכנע מישהו שנוסע ברכב רגיל לקנות אחד שכזה וקשה מאד לשכנע מישהו שנוהג בקבריולט, לוותר עליה. מי שמכור לתחושה, לקולות, לרוח ולשמש לא יכנס בקלות לרכב עם גג קשיח שלא יכול להעלם. כדאי לכם לנסות.
| 29/4/10