מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

ביטוח חובה

כל בית צריך מרפסת וכל רכב חייב ביטוח חובה. ממה מורכב ביטוח חובה? כנס לקמש וקרא עוד!

| 21/4/10
מתוך קטגוריית פרטי

חוק ביטוח חובה

ע"פ החוק בישראל, כל רכב על הכביש חייב בביטוח חובה לכלי הרכב. ביטוח זה הוא בבחינת היתר לנסוע על הכביש בדיוק כמו מבחן השנתי של הרכב (טסט לרכב) והוא כולל אחריות ביטוחית לכל יושבי הרכב במקרה של תאונה. כך למעשה במקרה של תאונת דרכים עם נפגעים (ברכב או הולכי רגל) הנהג אינו חייב למשכן את ביתו ולשלם מכיסו ע"מ לפצות את הנפגעים.

ביטוח חובה הוא הבסיס לכל שאר הביטוחים שניתן להוסיף עליו (ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף) ולשפר את ההגנה שלכם מפני תאונות דרכים או פגעים אחרים.

ממה מורכב ביטוח חובה?

עד לפני קצת יותר מעשור לביטוח החובה היה מחיר אחיד וקבוע. אך מאז שאושרה הרפורמה בביטוחי הרכב, כל חברת ביטוח יכולה למכור ביטוח חובה בעצמה ע"פ פרמטרים קבועים בחוק:

1. סוג הרכב ואופי השימוש ברכב (פרטי, השכרה, בית ספר לנהיגה?) והאם הוא כולל כריות אויר לנוסעים. ככל שיש יותר מאפיינים בטיחותיים ברכב, כך מחיר ביטוח החובה יהיה נמוך יותר.

2. מין וגיל הנהג הצעיר ביותר ברכב: ע"פ הסטטיסטיקה, נשים מעורבות פחות בתאונות דרכים לכן ישלמו פחות ונהגים צעירים נמצאים בדרגת סיכון גבוהה יותר לכן הפרמיה שלהם תהיה גבוה יותר.

3. היסטורית המשתמשים ברכב. לחברות ביטוח רכב יש את הזכות לדרוש מכם את היסטורית התאונות שעשיתם עם הרכב ב-3 שנים האחרונות וגם את היסטורית הרשעות השלילה אם קיבלתם. נהגים זהירים יותר יזכו לפרמיה נמוכה יותר.

מחירים

רבים מאיתנו רגילים שסוכן הביטוח מתקשר פעם בשנה כדי לחדש לנו את ביטוח הרכב. בלי לשאול אנחנו מוסרים את כרטיס האשראי ומתחייבים לשלם כל חודש.. חבל! הבדלי המחירים בביטוחי החובה יכולים להגיע למאות שקלים בשנה ובהתחשב בעובדה שסוג הכיסוי הוא זהה בכל המקרים, זהו בזבוז כסף לשמו ואתם יכולים למנוע זאת.

באתר משרד האוצר קיים מחשבון ביטוחי חובה בו אתם יכולים לבדוק מהו הסכום המינימאלי שאתם יכולים לשלם עבור דמי הביטוח השנתיים. כך תוכלו לבוא מוכנים לשיחה עם סוכן הביטוח שלכם ולבדוק האם הוא מספק לכם את הביטוח הזול ביותר.

הנסיעה בכבישי ישראל ללא ביטוח חובה אסורה ומעבר לכך, מאד לא חכמה. אתם מכירים את מרפי? ההוא שהמציא את החוק הקרוי על שמו? בדיוק בגללו ובגלל שנייה של אי תשומת לב, חשוב לא לעלות על רכב ללא ביטוח. ומי יתן ולא תשתמשו בו אף פעם.
| 21/4/10