מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

קניית רכב חדש

בדרך לרכב חדש? קמש מציג: מדריך קניית רכב חדש.

| 9/4/10
מתוך קטגוריית פרטי

כיוון מטרות

לפני שאנחנו ניגשים לרכוש רכב חדש מהניילונים כדאי לחשוב היטב מה תהיה עיקר הפעילות של הרכב ומה יהיו עלויות האחזקה החודשיות שלו. אם אתם נוסעים 95% מהזמן לבד ברכב ולנסיעות קצרות בתוך העיר, כדאי לחשוב על רכב קטן שצורך פחות דלק ונוח יותר לביצוע חניות. אם המשפחה היא בראש מעינכם, כדאי להתכוונן לאחד מהרכבים המשפחתיים הבטיחותיים יותר עם כריות אויר גם למושבים האחוריים. ואם שטח או רכב 4x4 הוא החלום שלכם, בדקו את עלויות הביטוח (הגבוהות) ואת הנתוני צריכת דלק כדי שתוכלו לחשב את ההוצאות החודשיות על הרכב.

מימון ועלויות

לאחר שכיילנו את המטרות שלנו, נוכל לגשת לרכוש רכב עם ניילונים ישירות מהיבואן או מאחת הסוכנויות והנציגויות שלו ברחבי הארץ. הלוואות לרכישת רכב חדש קיימות בכל הבנקים וחברות מימון פרטיות, אם אין בידכם את הסכום המבוקש, כדאי לבחון את הריביות שמציעים הבנקים והחברות אך אפשר גם לפנות ליבואנים עצמן שרובם מציעים תוכניות מימון נוחות עבור רכישת רכב חדש. בחלק מהסוכנויות מציעים דילים של "טרייד אין" במחיר מחירון על הרכב שלכם - מכירת הרכב לסוכנות במחיר מחירון והשלמה של הסכום החסר לרכישת הרכב החדש. לרוב זו עסקה משתלמת בעיקר אם אתם רוצים למכור את הרכב הישן ולא להסתבך עם כל הליך המכירה שלו.

אל תוותרו על נסיעת מבחן

סוכנויות רכב גדולות, יאפשרו לך לבקש 'נסיעת מבחן' על הרכב. הסוכנויות מאפשרות למי שמבקש 'להרגיש' את הרכב ואת תחושת הנהיגה בו לבצע נהיגה של כמה דקות בדגם הרכב. שאתם יוצאים לנסיעה כזו, בדקו האם הרכב נוח לכם, האם אתם נהנים מהנסיעה בו, האם אתם מרגישים בטוחים והאם מרחב הראייה שמתאפשר נוח לכם. אל תהססו לבקש נסיעה שכזו, לא כדאי להתאכזב אחרי הקנייה.

מחירים ועלויות

- ראשית, אם בחרתם דגם, בדקו את המחירים בין כל הסוכנויות ונציגים של היבואן, תתפלאו אך לפעמים ניתן למצוא הבדלים של מאות שקלים במחירים בכל סוכנות.
- השגיחו על המחיר. לעיתים המחירים שמוצגים בסוכנויות הרכב הם עבור הדגמים הפשוטים וללא תוספות. כלומר אם תרצו חלונות חשמליים בארבעת הדלתות, או נעילה מרכזית או אפילו צבע מטאלי, תצטרכו להוסיף כסף. לכל תוספת, מחיר משלה והיא תשפיע בסופו של דבר על המחיר הסופי של הרכב.
- בדקו את מחירון הרכב העדכני. מחיר המחירון של רכב חדש משתנה כל 3 חודשים, בדקו שבסוכנות שממנה אתם קונים עדכנו את המחירים.

ובעת מסירת הרכב

- קראו היטב את ההסכם עליו אתם חותמים, לא תוכלו לשנות בו הרבה, אך לפחות וודאו שהדברים שנציג המכירות אמר לכם מקבלים תוקף חוקי במסמך.
- בדקו מהו הנוהל של קבלת הרכב ותוך כמה זמן מתחייבת החברה למסור לכם את הרכב החדש.
- בעת המסירה, עברו על האוטו בקפידה ובדקו שלא קיבל שריטה או מכה (ולו הכי קטנה) בדרכו מהאונייה, למכס ועד לסוכנות.
ובכל מקרה.. תתחדשו!
| 9/4/10