מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

אופניים חשמליים Yike-Bike

אופניים חשמליים Yike-Bike, הדבר הבא בעולם הצמא לדלק? ללא ספק המצאה מיוחדת! האופניים החשמליים המתקפלים הקטנים ביותר בעולם.

| 8/4/10
מתוך קטגוריית ירוק

אופניים חשמליים עם שיא גינס

אופניים חשמליים עם שיא גינס
המרוץ אחר מציאת פתרונות נסיעה "ירוקים" שיעזרו להתמודד עם זיהום האוויר בערים ועם מחסור הנפט, הניע את האנושות להמציא כלי רכב המסתמכים על פתרונות הנעה אלטרנטיביים שמזהמים פחות ואינם תלויים בזהב השחור כמו הנעה חשמלית, הנעה בגז ומנוע מימן.

גרנט ראיין, ממציא מניו זילנד שהצטרף למרוץ הפתרונות, הציג לאחרונה את ה "ייק בייק" (Yike-Bike) - האופניים החשמליים המתקפלים הקטנים ביותר בעולם.

מדובר על כלי רכב דו גלגלי חדש שעשוי מסיבי פחם, המשלב רכיבה עירונית נוחה, מהירה ולא מזהמת יחד עם קיפול מהיר ויכולת נשיאה בתוך תיק יעודי. כלי רכב עירוני שמתיימר להיות הפתרון של המין האנושי להתחממות הגלובלית והמחסור בנפט.

יתרונות ירוקים

הכלי הוא למעשה אופניים חשמליים שאינם דומים לאופניים שאנו מכירים כיום, אלא יותר דומים לאופניים מהדגם ההיסטורי עם הגלגל הגדול מקדימה וגלגל קטן מאחור. בניגוד לאופניים האלו (ולשאר האופניים האחרים שאנחנו מכירים) הכידון, שהיה אמצעי הניווט של האופניים, הוסר לגמרי והוזז לצידי הגוף. ניווט הייק בייק נעשה בעזרת הגוף בלבד ותנוחת הישיבה הזקופה מאפשרת טווח ראייה מלא מלפנים.
הייק בייק ייחודי בגלל מספר סיבות:

1. זהו הכלי החשמלי המתקפל הקטן בעולם. הוא מתקפל לגודל של מזוודה קטנה, שוקל 10 ק"ג בלבד ומיועד לנשיאה ביד. לכן אין צורך להחנות אותו במחסן או ברחוב ליד העבודה. פשוט מקפלים ומכניסים לתיק הנשיאה.

2. תנוחת הרכיבה על הכלי שונה מכל דבר שהכרנו עד כה, החלק הקדמי שנעלם, פינה מקום לזווית ראייה נוחה ותנוחת הרכיבה בישיבה עם גב זקוף על כיסא מאפשרת אחיזה נוחה בידיות אחיזה הנמצאות בצמוד לגוף המאובזרות במצערת האצה ובבלם דיסק ייחודי.

3. הבטרייה המזערית של הייק בייק, נטענת במהירות ומעבירה כוח למנוע חשמלי חזק שמסוגל להזיז את הכלי הזה במהירות של עד 25 קמ"ש למשך חצי שעת נסיעה עירונית.

היסטוריה בעיצומה

ה"ייק בייק" מציג עיצוב מהפכני שעלול לשנות את עולם האופניים כפי שהכרנו אותו עד כה וקורא תיגר על יצרני אופניים וקטנועים צורכי הבנזין. לישראל הוא עדין לא הגיע וייצור מסחרי של הכלי מתוכנן רק לסוף 2010, אך עד כה הכלי החדש קטף כבר כמה פרסים בתחום ההמצאות והוכרז ע"י מגזין TIME כאחד מ-15 ההמצאות הגדולות של 2009.

דרך אגב, הסיבה שקוראים לדבר הזה ייק בייק היא מכיוון ש "ייק" זו התגובה שקיבל ראיין מהעוברים ושבים שראו אותו לראשונה רוכב על הכלי ברחובות כרייסצ'רץ ניו זילנד וכך נקלט השם.
| 8/4/10