מאמרים נוספים
מיין לפי: א"ב נושא

פרטי
עוד

דו-גלגלי
עוד

ירוק
עוד

מסחרי וחקלאי
עוד

אדרנלין
עוד

קמש לעסקים
עוד

חיפוש כתבה

העברת בעלות

מה צריך לדעת בעת העברת בעלות על רכב? קמש מציג: המדריך המלא בנושא העברת בעלות רכב.

| 1/4/10
מתוך קטגוריית פרטי

תהליך סגירת העסקה

חסכתם כמה שנים (או חודשים אם אתם בעשירון שלא שלנו) והחלטתם לשדרג את עצמכם ברכב חדש מיד שנייה. גלשתם בלוח הרכבים, ראיתם כמה דגמים, ביצעתם בדיקת רכב לפני קניה, סגרתם על המחיר עם המוכר ועכשיו לא נותר אלא להחליף בעלות ולהגיד מזל טוב.

אך חשוב לשים לב לכמה דברים גם בשלב הזה. גם אם המוכר נראה לכם אמין וידידותי, רצוי לבצע מספר בדיקות ווידוא בעלות על הרכב שיכולות למנוע הרבה מאד צרות והתמודדויות בעתיד במידה ותתגלה בעיה כמו עיקול, משכון, או שתגלו חס וחלילה כי הרכב שרכשתם, גנוב.

אז מה עושים?

מתחילים בבדיקה פשוטה ולא מורכבת של התאמת הנתונים המופיעים ברישיון, לרכב עצמו:

1. וודאו כי מספר לוחית הזיהוי תואם למספר המופיע ברישיון הרכב.

2. וודאו שמספר המנוע תואם למספר המופיע ברישיון. גם אם המנוע הוחלף, וודאו שההחלפה נעשתה כדין ומספר המנוע החדש שונה גם ברישיון הרכב. (לרוב המספר נמצא בחלק העליון וגלוי לעין)

3. וודאו שמספר השילדה המופיע ברישיון, תואם לרכב. (יש לפתוח את מכסה המנוע ולחפש את המספר המוטבע בחלק הפנימי של השילדה ).

** מספרי המנוע והשילדה מוטבעים בחריטה כדי למנוע זיופים.

בדיקות חשובות

בנוסף לבדיקות אלו, המדינה מאפשרת היום לכל אזרח בכמה צעדים פשוטים לבצע בעצמו בדיקת רכב לפני קניה (טוב נו, אז לא הכל פשוט אך עדין אפשרי)

- דבר ראשון, משטרת ישראל מאפשר לנו בלחיצת כפתור לבדוק אם רכב כלשהו הוכרז כגנוב. כנסו לאתר המשטרה הקישו את מספר לוחית הרישוי בתיבה המתאימה, והמתינו לתוצאה.

- בדקו אם הרכב ממושכן. אמנם בזמן 'העברת הבעלות' בדואר נעשית בדיקה שכזו אך היא אינה תמיד מלאה וישנם משכונים שאינם מדווחים לדואר ישראל. כנסו לאתר רשם המשכוונת שם תוכלו להוריד תוכנה קצרה ובסוף התהליך להקיש מספר רכב ולבדוק האם הוא ממושכן או לא.– העלות: 27 ש"ח בלבד שבהחלט שווים את כאבי הראש שהם יכולים לחסוך.

- בדיקת עיקול רכב- בד"כ מצוין ברישיון הרכב (מצד ימין למטה) "הרכב מעוקל", אך לפעמים הוטל עיקול על רכב, בטרם הונפק רישיון רכב חדש. כאן כבר תצטרכו לצאת מהבית ולבדוק גם במשרד הרישוי הקרוב לביתכם האם קיים עיקול שכזה.

צעדים אלו יעזרו לכם להיות בטוחים יותר שהרכב שברצונכם לרכוש בטוח יותר לקניה. אך אל תבטלו את הרגש והאינטואיציה שלכם. אם אתם מרגישים שמשהו 'מריח לא טוב' או שהמוכר מתחמק ונראה מפוקפק, אל תהססו גם לבטל את העסקה.
פרטים נוספים בכל הקשור להעברת בעלות, תוכלו למצוא באתר משרד הרישוי
| 1/4/10